Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

додано: 14-11-2005
catko: ІІ з'їзд НСНУ 12.11 - як це було

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1131965946.html

До з'їзду два дні Рада партії мусувала питання про саму себе, але ні до чого не договорились. Фігурувало згрубша дві позиції:
1) Своїх здавати не можна, бо завтра витягнуть компромати проти наступної пятірки - і так далі (в тому що компромат є ніхто не сумнівається, бо святих в природі ніде не існує та й збирався він довго і скурпульозно). І таким чином партію можна "очистити" по саме нікуди.
2) Заради підняття рейтингу партії треба нерейтингових людей відсунути на задній план.
Ніякого консенсусу не дійшли, тому типу "все віддали в руки зїзду". На зїзд було встановлено дуже жорсткі квоти делегатів, але, попри все, всі делегати в обовязковому порядку затверджувались відповідними конференціями (з не меншими інтригами і дискусіями). Але дехто вирішив, що "руки з'їзду" це якось не по-діловому, тому одні запустили свій сценарій "очистки партії", а другі пішли в народ "піднімати свій рейтинг". Правда були ще треті, які прислали бійців пікетувати з самого ранку з'їзд і мочити партію, порошенка, єханурова, ющенка і т.д і т.п. Але делегатам це було не цікаво, а з тими, кого мочили, "бійці" на діалог принципово не йшли.
Зїзд почався як звичайна, ледве не формальна процедура. Списки майбутніх членів Ради, що роздавались (177 чол) - були без "хитрих" поміток . Делегації з областей жваво шукали там своїх і, як правило, знаходили. В списках було чітко відмічено - "член Ради - кандидат в Раду". Більшість кандидатів йшли по квоті з кожного регіону.
Інтрига почалась, коли на трибуну вийшов представник ужгородської делегації. Людина розумна, але явно виліз не спонтанно. Крім того, поки йшла розкачка зїзду, у фойє аврально збирали скриньки для голосування і кабінки. Тобто таємне голосування за Раду було намічено робити з самого початку (таку можливість передбачено статутом, до речі). Тільки от з рейтинговим виявився прокол - його запропонував сам президент після виступу ужгородця. Бо той запропонував взагалі не починати зїзду вирішувати жодних питань, аж поки не вирішаться "скандальні кадрові питання". Ющенко сказав - ну кадрові питання і так є в пункті 2 (п.1 - всякі передвиборні стратегії), але там є про "зміну складу ради", а ми давайте напишемо "обрання ради". З'їзд проголував за. І тоді ющенко у своєму виступі розповів, що треба припиняти ту всю фігню з внутрішнопартійними довірами-недовірами, зробіть рейтингове голосування і поставте крапку, бо так і до виборів будемо самі себе гризти.
Далі пішов "програмний" виступ президента - до речі дуже класний, частіше б він з таким на люди виходив. Ну і ще пару "програмних" виступів, аж поки безсмертний раптом не випірнув (ющенко зі з'їзду вже пішов) з "а давайте проголосуємо як ми за Раду голосувати будемо, бо якщо таємно, то нам підготуватись треба". І поставив на голосування по-порядку: відкрите - таємне - таємне рейтингове. Отут і почалось. Пів залу кричало "відкрите". Другі пів залу шептались "таємне, бо інакше нічого не вдасться". Але - це було чітко видно - 70% делегатів були абсолютно не в курсі що робити і як голосувати. Таємне рейтингове пройшло з перевагою буквально 50-100 голосів (делегатів було щось 1200). всі були в принципі задоволені, що вдасться без тиску керівництва проголосувати за керівництво. Кількість ради встановили 150 чол.
І все б нічого, аж раптом на сцену почали виходити представники областей і питати: "яким чином, при рейтинговому голосуванні, представники одних областей будуть встановлювати достойність представників інших областей, якщо ці прізвища вони вперше чують?". Виявилось, що в Раді партії встановлена квота - 3 представники від кожної області - і на даний момент вона виконується. Але от чи буде виконуватись після рейтингового голосування - не факт. Потім народ почав сваритись, що не прописаний механізм пропонування кандидатів в Раду - тому хай кожен, хто є в списку, представиться. Виявилось, що зі 177 чоловік більш-менш відомі всьому загалу близько 20 чоловік - всі решта запропоновані низовими організаціями. Напруження зросло ще більше під час переви, коли обласні делегації кинулись терміново домовлятись один з одним котрі кандидати чиї, щоб не повикидати їх чисто випадково.
Після переви вийшов на сцену Порошенко і сказав настільки емоційний спіч, що винуки "ганьба" на початку виступу переросли в овації при кінці. Основний його месидж був - не Порошенко партії заважає щось робити, а сама партія нічого не робить. А Порошенку пофіг - треба піти він піде. Потім було ще кілька не менш емоційних спічів. Одні мочили керівництво, включно з Безсмертним, інші розповідали про бардак і що таким чином керівництво з бухти-барахти не обирається. Червоненко теж дуже емоційно виступав - таке враження було що розплачеться. Там був і автомат в мукачево, і пістолет в донецьку... люди теж би розплакались, але він своїми розповідями про "хрестики в списках для того щоб викинути пятірку неугодних" зіпсув все враження, бо хрестики ставили обласні делегації одні одним щоб відрізнити представників від областей серед просто навязаних київським керівництвом - і весь зїзд це теж знав. Мартиненко теж виступав і висловив дві думки: завтра почнуться питання по легітимності ради (в чому є сумнів, хоча технологія відома) і що не є питання цілоденної роботи аж цілого з'їзду особисті рейтинги і довіра до кількох людей - це справа контрольно-ревізійної комісії. А питання з'їзду є стратегія і тактика діяльності до, під час і після виборів. А тут про це нічого не говориться, тому зїзд практично даремно витрачений час і гроші.
Емоційних виступів було багато. Але найбільшу бурю емоцій викликав тихий виступ голови лічильної комісії десь о пів на шосту, який сказав: "півтора години на голосування і результати підрахунку будуть не раніше 3 ночі". Починається дикий шум (десь 1000 делегатів таки приїхали з-за меж Києва). І тут Безсмертний ставить на голосування про відміну рейтингового голосування і про відкрите голосування за весь список скопом (за всі 177 членів ради). І зїзд проголосував.
Далі пішло все нецікаво, крім хіба того, що жоден з керівництва не був у курсі, що по статуту зміни до статуту вимагають 2/3 а не більшість голосів. Тому голосували 2 рази .

---------

Так що, висновки робіть самі: про технологію, диктатуру, демократію, відкритість, закритість, сценарії і т.д. і т.п.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1131965946.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською