першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Максим Залізняк: Пора спитати... у "Пори"?

додано: 23-12-2005 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1135340458.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

аналітичний центр "Iron Lion Zion" ім.Дейнеки

Київ

Одне з основних гасел, під яким іде на вибори блок «Пора»-ПРП – «Пора спитати». Гасло просте і зрозуміле кожному, хто рік тому стояв на Майданах, а зараз – розчарований «помаранчевою» владою, але й за Януковича голосувати не збирається. Саме на таких виборців і розрахований проект об’єднання партії «ПОРА» і «Реформ та Порядку» Віктора Пинзеника.

«ПОРА», за словами її речників, перебуває в опозиції до Президента та інших номенклатурних політичних сил, точніше, «йде їм на заміну». Однак, не один раз у громадськості виникали підозри у «бутафорській», несправжній опозиційності «Жовтої ПОРИ". Так, зокрема, сталося після пікетування паркану на вул. Банковій у жовтні цього року. Дивно було спостерігати, як Олег Рибачук виправдовується перед однопартійцями свого підлеглого Владислава Каськіва і обіцяє «прибрати паркан» (що, до речі, досі зроблено не було).

Ще більше сумнівів виникло після оприлюднення списку новоствореного блоку «ПОРА-ПРП». Це передвиборче об’єднання несподівано для багатьох виявилося… «блоком радників Президента». Так, лідер блоку Віталій Кличко та керманич партії «ПОРА» Владислав Каськів, є радниками Президента. Ігор Коліушко, окрім посади радника за штатом, є з 30 листопада керівником Головної служби політики інституційного розвитку президентського Секретаріату. Колишній віце-прем’єр уряду Кінаха Леонід Козаченко (до речі, колишній кучміст) і 30-й номер у списку за квотою ПОРИ – також обіймає посаду штатного радника Віктора Ющенка. Лідер ПРП Віктор Пинзеник є діючим міністром фінансів – тобто, представником влади, з якої громадяни «мають спитати». Є у списку «ПОРИ» і представники влади дещо нижчого рівня – заступник міністра у справах сім’ї та молоді Ілля Шевляк, та віце-губернатор Київської області Анатолій Семенюк.

Під час святкування річниці Помаранчевої революції Віктор Ющенко на Майдані сказав: «Сьогодні, їдучи на роботу, на одному з переходів читав лозунг «Пора відповідати». Згодом «ПОРА» подавала це як власне досягнення – «до нас Президент дослухається». Але вожді цієї партії, очевидно, свідомо забувають про одну просту річ. Для того, аби проінформувати Главу держави, що за рік після виборів прийшла «пора відповідати», радникам Президента не потрібно просити своїх однопартійців розклеювати плакати «на переходах». Для цього достатньо пройти кілька коридорів по будівлі на вулиці Банковій. Саме за це вони і отримують зарплату державних службовців – на кошти платників податків, до речі.

Нагадаємо, що штатні радники Президента як держслужбовці, що працюють у Секретаріаті Глави держави, мають особливий статус. До їх повноважень належить регулярне інформування Глави держави щодо стану справ в країні, вони мають регулярний доступ до Президента та безпосередньо впливають на його рішення. Про їх близькість до Віктора Ющенка свідчать як займані посади, так і те, що Кличко та Каськів неодноразово супроводжували Віктора Ющенка та його дружину у зарубіжних поїздках. Чому ж тоді вони змарнували можливість вплинути на позицію Президента, зокрема, під час «корупційного скандалу» та невдалого реформування Секретаріату?

«ПОРА» спитати – гасло, звісно, на часі. Але все більше запитань виникає останнім часом до самої «ПОРИ». Чи відповість вона на ці питання сама?

додано: 23-12-2005 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1135340458.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua