першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Катерина Борисенко: Що будуватимуть у Києві?

додано: 04-01-2006 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1136379145.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

КиївСуспільствоЯка містобудівна документація розроблятиметься у 2006-2007 роках?

Матеріал подається з розрахунку на те, що громадськість, завчасно знаючи перелік містобудівної документації, що розроблятиметься у 2006-2007 роках, зможе вчасно зорієнтуватись і прийняти якнайактивнішу участь у її розробці. Адже лише завчасне втручання громадськості може бути гарантією того, що документацію буде розроблено так, як цього бажають жителі Києва.

МІСТОБУДІВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ ДОЗВОЛЯЄ ПОБАЧИТИ ПЕРСПЕКТИВУ РОЗВИТКУ МІСТА, МІКРОРАЙОНУ, ВУЛИЦІ; ПОБАЧИТИ, ЩО БУДЕ БУДУВАТИСЬ ПОРЯД З ВАШИМ БУДИНКОМ ЧЕРЕЗ КІЛЬКА РОКІВ; ПОБАЧИТИ (АБО НЕ ПОБАЧИТИ) СВІЙ БУДИНОК У МАЙБУТНЬОМУ МІСТА.

***

Після досить тривалої перерви, понад 15 років, у Києві починає відроджуватись містобудівна діяльність. У 1980-х роках в місті Києві було три провідних інститути містобудування: Науково-дослідний інститут містобудування, Київгенплан і Гіпроград. Проте у зв’язку з перебудовою, оскільки все містобудівне проектування велося за рахунок бюджетного фінансування, воно практично зупинилося.

З метою забезпечення реалізації Генерального плану розвитку міста Києва і проекту планування його приміської зони рішенням Київради від 15.04.2004 року затверджена Програма розробки містобудівної документації в місті Києві на період з 2004 до 2006 року. На цей період розробляються схеми планування територій адміністративних районів або їх частин, детальні плани окремих територій в наступних обсягах: схеми планування адміністративних районів в місті Києві – 10 штук; детальні плани територій – 69 штук; комплексна програма ліквідації наслідків підтоплення території міста Києва на 2004-2010 роки – 1. Тобто всього 80 документів. Окрім того, розробляється схема водопостачання і водовідведення, інші галузеві схеми розвитку інженерної інфраструктури міста; схеми розміщення в Києві на період до 2020 року багатоповерхових підземних, надземних паркінгів і гаражів, бюветних комплексів, АЗС, висотних будинків. Загальна орієнтовна вартість виконання розробок складає понад 14 мільйонів гривень. В 2005 році на ці цілі виділено до 6,8 мільйона міського бюджету.

В 2005 році затверджені:

* Комплексна схема розвитку транспорту міста Києва на період до 2010 року;
* Схема планування території південного планувального району в Голосіївському адміністративному районі міста Києва;
* Схема планування території мікрорайону Жуляни;
* Детальний план території колишнього цегляного заводу по вул. Сагайдачного, 101;
* Детальний план району Теремки-1.Коли є чіткий, узгоджений містобудівний документ, будь-який мешканець може оскаржити будь-яке незаконне рішення органів влади. Для містобудівного забезпечення програми раціонального використання і охорони земель міста Києва за рахунок коштів міського і районного бюджетів із залученням коштів юридичних осіб в 2005-2007 роках розробляються:

В Голосіївському районі - детальні плани територій:

* курортної зони Конча-Заспа;
* ландшафтно-рекреаційних територій острів Галерний, острів Жуків;
* промислово-виробничих утворень Нижня Теличка, Комсомольськ, П'ятихатки;
* ділянки цегляного заводу у Корчуватому;
* селища Чапаївка;
* району Корчувате;
* районів Либідської площі і річки Либідь, територій в межах вулиць Еренбурга, Короленківської, Боженка, Байкової, залізничної колії;
* вулиць Московська, Трутенка, Ломоносова;
* мікрорайону Саперно-Слобідського в межах проспекту Науки, Стратегічного шосе, вулиць Саперно-Слобідської, Феодосійської, Великої Китаївської, району Московської площі і Совських озер;
* ділянки нового автовокзалу біля Кільцевої дороги.В Деснянському районі - детальні плани територій:

житлового масиву «Лісовий», району Броварського, станції метро „Чернігівська”, „Лісова”, проспекту 60-річчя Жовтня.

В Дніпровському районі - детальні плани територій містобудівних утворень: Соцмістечко, Лівобережний, Стара Дарниця, ДВРЗ, Микільська Слобідка, по вулиці Радужній, районів станцій метро „Дарниця”, „Чернігівська”, „Дніпро”, набережної Березняківської.

В Оболонському районі - детальні плани територій містобудівних утворень:

Пуща-Водиця, хутір Нікольський, хутір Редьки, району Кільцевої дороги, півострова в районі затоки Собаче Устя.

Печерський район:

Розроблено і подано на розгляд Київської міської ради схему планування території і детальний план території району, включаючи мікрорайони Саперне Поле, Паньківщина, Столичний, Чорна Гора, райони Набережного шосе, Паркової дороги і Дніпровського узвозу від Річкового порту до мосту Патона. Вулиці Московської, Кловского узвозу, Паркової дороги, Арсенальної площі, озера Видубицького, Наддніпрянського шосе, Набережно-Печерської дороги, залізничного мосту.

В Подільському районі - детальні плани територій

радгоспу Пуща-Водиця, проспект Правди, Риболовецький острів, вулиця Електриків, районів вулиць Сіренка, Копиловська, Фруктова, Ольжича, Заньковецька, Білицька.

В Святошинському районі - детальні плани планувальних утворень

Біличі, Михайлівська Борщагівка, район проспекту Перемоги і академіка Палладіна.

В Солом'янському районі - детальні плани територій

мікрорайонів садибної забудови Жуляни, планувальних утворень по вулицях Протасів яр біля залізничного вокзалу „Південний”, по вулиці Лукашевича, Повітрофлотський проспект, вулиця Медова, по вулиці Ползунова, Островського; райони 5-поверхової забудови в межах проспекту Відрадного, вулиці Донця, бульвару Лепсе, Мартиросяна, Ушинського, Чоколівський бульвар.

В Шевченківському районі - детальний план територій:

Нивки, Дігтярі, Сирець, Бабин Яр, Шулявка, Татарка, Лук'янівка, Кудрявець, Старе місто і Паньківщина.

Це той перелік планувальної документації, який на сьогодні у зв’язку з цією Програмою або вже початий у розробці, або планується зараз, складаються договори і починається розробка.

додано: 04-01-2006 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1136379145.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua