першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Олександр Курилов: У Кременчуці правопорядок захищають регіональні садомазохісти ?

додано: 15-03-2006 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1142384263.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ПолтавщинаПодії

Пам`ятка: як шукати людину зниклу безвісті в міліції ?

У Кременчуці знову згадали сталінське минуле. Людей хапають з домівок і тягнуть в міліцію, аби вибити з них зізнання у тому, чого вони ніколи не скоювали. Під такий пресинг потрапив 21-річний комп`ютерник міської газети "Вісник Кременчука".

Першими, зміст того, що сталося зрозуміли батьки хлопця. Вони вирушили до Крюківського райвідділу, аби розшукати свою дорослу дитину. Саме туди хлопця повели міліціонери. Звісно, дільничний відповів, що нічого не знає.

Що відбувається насправді, знали лише журналісти та керівники міського управління внутрішніх справ.

До одного з місцевих міліцейських начальників зателефонував працівник "ВК", аби повідомити - у Крюківському РВВС зникла людина. Зник оператор комп'ютерної верстки, який повинен завтра вийти на роботу й зверстати свіжий номер газети.

Заступнику керівника міського управління УМВС журналіст потелефонував лише один раз. Ще за дві години, відгукнувся й сам зниклий. Телефоном повідомив - вийшов з суду, є живим, хоч й з серйозними травмами...

Правоохоронне побиття за партійними ознаками

Ось що розповідає сам постраждалий від мазохитських дій захисників порядку. Людей зі слабими нервами просимо не читати.

"О 9-40 ранку, 8 березня до мене додому прийшли міліціонери. Документів не показували, але сказали: пішли з нами, необхідно поговорити. Прийшли у Крюківський райвідділ, мене провели у кабінет. Там було ще двоє правоохоронців і ось почалося... Мене посадили на стілець, а один з міліціянтів поставив мені ногу на коліна. Каже: розповідай все, ти подоба людини! Я ж питаю, що саме розповідати. Вони кажуть - як все було. Перепитав їх знову, про що саме розповідати? Один зі слідчих нічого не сказав, але відразу почав бити. В обличчя мене не били. Спочатку, лише по голові. Потім зайшли ще двоє, документів звісно ніхто не показав, але вони теж долучилися. Я запитав їхні прізвища, але мені за це дісталося. Били знову, а потім посадили на стілець й сказали: розповідай про дублянку і телефон "Сіменс А75". Що я міг відповісти, якщо нічого не знаю? Натомість чую: якщо ти не продавав, то розкажи про того, хто це робив. "Ти покриваєш своїх дружків", - сказав мені один з міліціонерів. Далі почалося справжнє гестапо.

Мені наказали лягти на підлогу. Відмовився. Міліціянти надягли на мене наручники. Вчотирьох повалили. Один сів мені на голову і почав бити мене по голові. Ще двоє били ногами. Так знову хвилин з десять й минуло.

Наступна частина допиту більш страхітлива. Сказали, що зараз мене ґвалтуватимуть, роздягнули догола та почали бити лінійкою в пах. Далі вже все сплуталося, знову поставили і знову били, поклали і знову били... Я лише казав їм що нічого не знаю. Трохи дали очуняти, запитали, за кого голосував. Сказав за Ющенка.

"Ти голосував за того прищавого урода"? - перепитав мене один з міліціонерів і показав на прапорець партії регіонів України, який стоїть у нього на столі. "Я за це голосував", - сказав правоохоронець й показав мені на прапорець.

Що ще було ? Дали мені мої речі, але вже разом з пакетом коноплі. Сказали - бери. Я відмовляюся... А згодом міліціонери написали рапорт, що напередодні я йшов додому напідпитку. До мене підійшли патрульні і одного з них, я начебто, штовхнув. Вони написали, що я чинив опір і втік.

Мене привели до суду, хотіли, аби суддя дав мені покарання у вигляді 15 діб арешту. Але у суді присудили 51 гривню штрафу та відпустили додому."

Що з доказами ?

У редакції з цього приводу є лише одне - довідка судмедексперта про побиття і самі фото постраждалого. Враження від побаченого - по людині їздили легковиком. Але зі слів постраждалого ми знаємо, що під машину він не потрапляв. То з нього ногами вибивали необхідні свідчення.

Яке алібі ?

Між іншим у побитого міліціонерами хлопця, який закінчив міське педучилище і працює комп`ютерником в газеті, алібі, більш ніж серйозне. Пізно увечері, 7 березня, вся редакція "ВК" зібрався в офісі, аби вшанувати жіночу частину колективу. Чи може бути так, що хлопець був перед очима репортерів редакції й одночасно втікав від патруля у протилежному кінці міста? Про пристойну поведінку нашого співробітника свідчить вся редакція "ВК".

Про враження ?

- Оце в міліції вже додумалися за що бити. Знущалися, бо справа почала стосуватися не крадіжки, а політики. Ми й так знаємо, що наші правоохоронці б'ють затриманих дуже жорстоко. Але це побиття , з садомазохізмом й щоб запитали, за кого голосував і показували, за кого слід голосувати... Такого у Кременчуці ще не було - коментує побиття одна з репортерок редакції.

P.S. "Ми давно повну відповідь на всі запитання з цього факту. Але сьогодні справу вивчає комісія", - така відповідь на запитання: чому в міліції б'ють людей, від начальника Крюківського районного управління МВС Сергія Шаповала.

У міському управлінні міліції цю справу теж обіцяють прокоментувати якнайшвидше. Якими будуть висновки, передбачити неважко. Знаючи відповідну реакцію, не виключено, що йтиметься про історію, як далеко не атлетичного складу працівник газети спочатку побив чотирьох правоохоронців, котрі були присутні на допиті, а згодом побив себе сам. Можлива мета такої дії - отримання відповідної довідки від судмедексперта для дискредитації районного та міського управління МВС... Кого наступним битимуть міліціонери поки що невідомо.


Обговорити цю статтю у форумі

додано: 15-03-2006 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1142384263.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua