першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Шостаковщина-2: Шевченківський суд плює на Апеляційний, Мін’юст і Конституцію

додано: 29-05-2006 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1148894606.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Центр сприяння судовій реформі

Центр сприяння судовій реформі продовжує розслідування незаконних дій „судді” – ми пишемо це слово в лапках, сподіваючись, що Олександру Олександровичу Шостаку недовго залишилося носити мантію – Шевченківського райсуду м.Києва О.Шостака, який спробував незаконним шляхом привласнити квартиру в центрі Києва.

Шостак увійшов у злочинну змову з позивачами, і неодноразово порушив закон. У другій частині нашого розслідування ми детальніше розповідаємо про механізм цього порушення. Виявляється також, що Шостак за спряння голови Шевченківського райсуду Б.І.Гулька не виконує рішення Апеляційного суду! І це ще не все...Короткий виклад першої частини: як суддя Шостак став учасником злочинної змови

Суддя Шевченківського райсуду м.Києва Олександр Шостак веде справу №2-3870/03, розпочату за позовом сусідів громадянина України Василя Савяка. Громадянин Савяк мешкає у квартирі 14 в будинку на вулиці Володимирській, 7, сусіди ж – О.Михальова, Є.Чередниченко та Н.Чигарьова - нібито живуть у квартирі №13 того ж будинку.

Мешканці тринадцятої квартири стверджують, що зазнали збитків внаслідок пожежі, яка виникла під час ремонту у квартирі №14. Тому вони написали позовну заяву, в якій вимагають від Савяка відшкодування у розмірі 255 тисяч гривень за збитки, завдані пожежею.

Суддя Шостак прийняв позовну заяву і забезпечив її арештом майна громадянина Савяка. Одне слово, суддя Шостак вирішив за 255 тисяч забрати квартиру в центрі Києва.

При цьому в діях судді Шевченківського суду проявилися ознаки злочинної змови. Ось ці ознаки:
- Суддя Шостак забезпечив позов ще до того, як отримав його – ЗА ДОБУ до його офіційної реєстрації в суді. Це можна перевірити хоч зараз в паперах справи №2-3870/03;
- суддя не звернув увагу на надані йому документи, які підверджують відповідальність за пожежу фірми, яка проводила ремонт. Ідеться про фірму „Український будівельний бізнес”, з якою громадянин Савяк зазделегідь уклав відповідний договір;
- суддя не звернув увагу на надані йому документи з пожежного нагляду Шевечнківського району, які підтверджують, що під час пожежі у квартирі №14 перебувала тільки одна людина – газозварювальник В.Назаров;
- суддя не звернув увагу на надані йому документи з амбулаторного відділення лікарні, які підверджують відсутність громадянина Савяка на Володимирській вулиці під час пожежі;
- суддя не звернув увагу, що Локальний кошторис на суму збитків проводили в зовсім іншій квартирі – за адресою не Володимирська, 7, а Володимирська, 7А, до того ж у квартири, яка не має номера;
- суддя тишком-нишком – не повідомивши про це сторони (!) – виписав виконавчий лист на арешт квартири громадяина Савяка, хоча на відкритому засідання суду повідомив про призупинення провадження справи у зв’язку з проходженням апеляційної інстанції.

Експерти нашого Центру вважають, що дані дії судді Шевченківського районного суду м.Києва Олександра Олександровича Шостака свідчать про злочинну змову між позивачами і суддею Шостаком, мета якої – заволодіти майном або коштами відповідача.

Згідно з документами, які нам вдалося отримати з Вищої Ради Юстиції, скарга подібного змісту була направлена і у ВРЮ. У скарзі також міститься вимога звернутися до Кваліфікаційної комісії суддів місцевих судів м.Києва – щоб притягти суддю Шостака до дисциплінарної відповідальності за брутальні порушення процесуального законодавства.

Тому в першій частині нашого матеріалу ми розмістили заклик до наших читачів надсилати нам свідчення про подальший розвиток цієї справи, а також про інші свідчення „шостаковщини” – корупції в судовій системі України.

Спершу „суддя” Шостак наплював на те, що кошторис збитків складено без ліцензії...

Тим часом на адресу Центру сприянні судовій реформі надійшли копії ще кількох сторінок документів, які безпосередньо стосуються любителя чужих квартир, судді Шевченківського району О.О.Шостака.

Виявляється, що ТОВ „Рассвет-7 ЛТД”, як склало Локальний кошторис щодо збитків, завданих внаслідок пожежі мешканцям тринадцятої квартири, не має відповідної ліцензії Державного комітету будівництва і архітектури. Тобто саме ТОВ стверджує, що має ліцензію, але жодного документального підтвердження цього факту не зроблено.

Що це означає? Що Локальний кошторис підготовлено некомпетентними спеціалістами. І суддя Шостак, який прийняв цей документ у якості письмового доказу розміру матеріальних збитків, грубо порушив вимоги ч.1 ст.62 Цивільно-процесуального кодексу України щодо об’єктивного вивчення всіх обставин справи.

...а потім наплював на екпертизу Міністерства юстиції

І це ще не все! Суддя Шостак не звернув уваги на Заключення спеціаліста КНДІСЕ Міністерства юстиції України №867 від 12.03.2003 року, згідно з яким вартість ремонтно-будівельних робіт у кв.№13 за адресою вул.Володимирська, 7 складає 71 тисячу гривень. Порівняйте з 255 тисячами!

Але „шостаковщина” в наших судах не знає обмежень. І суддя О.Шостак просто наплював на вердикт Міністерства юстиції. Як він, очевидно, звик плювати на саму юстицію, що в перекладі з латини означає „законність”.

А далі – ще цікавіше.

Апеляційний суд згодився, що дії Шостака були неправомірними – і заборонив йому вести „квартирну справу”

Наші джерела в Апеляційному суді м.Києва повідомили, що дана справа №2-3870/03 була оскаржена в Апеляційному суді 6 жовтня 2003 року. Обвинувачений Савяк детально виклав ті ж факти, що оприлюднили ми в наших матеріалах, і попросив апеляційну інстанцію прибрати суддю Шостака від розгляду справи.

І справді – якщо прагнення судді Шостака заволодіти чужим майном таке очевидне, то краще віддати цю справу іншому судді, який не забезпечує позовних заяв задовго до їхньої офіційної реєстрації, який прислуховується до коментарів спеціалістів і не пробує тишком-нишком заарештувати чуже майно.

Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду м.Києва, яка засідала 2 грудня 2003 року, задовольнила позов громадянина Савяка, і відправила справу №2-3870/03 на повторний розгляд у Шевченківський райсуд, підкресливши – розглядати її повинен ІНШИЙ суддя.

Визнавши аргументи, про які ми згадували у першій статті на тему „шостаковщини”, апеляційна інстанція підтвердила неправосудний характер рішення судді Шевченківського райсуду О.О.Шостака.

Але квартира так сподобалося Шостаку, що він... не погодився з рішенням Апеляційного суду

У січні 2004 року Василь Савяк вирішив продати квартиру №14. Але виявилося, що вона досі... знаходиться під арештом, накладеним суддею Шостаком ще 3 квітня 2003 року. І про це громадянина Савяка ніхто не повідомив, так що й термін оскарження минув!

Тоді громадянин Савяк подає на ім’я голови Шевченківського райсуду заяву з проханням поновити пропущений термін апеляційного оскарження. З суду приходить повістка, громадянин Савяк заходить у зал засідань і бачить у суддівському кріслі... Шостака Олександра Олександровича власною особою!

І це при тому, що заява про поновлення терміну оскарження була направлена в Шевченківський райсуд в рамках усе тієї ж справи №2-3870/03. Саме тієї, що її Апеляційний суд заборонив розглядати судді Шостаку.

Незаконні дії свого судді підтримав і голова Шевченківського райсуду Гулько. Йому теж плювати і на Апеляційний суд, і на Мін’юст, і на Конституцію

Що виходить? А виходить, що голова Шевченківського райсуду м.Києва Гулько Борис Іванович наплював на рішення вищої апеляційної інстанції. Він знав про рішення Апеляційного суду передати провадження справи №2-3870/03 іншому судді – і все одно віддав її Шостаку.

В розпоряджені Центру сприяння судовій реформі є заява Василя Савяка з цього приводу. Він разом із адвокатом спробував подати відвід судді. Але Шостак у грубій формі, з криками та істерикою не дозволив цього зробити ані усно, ані письмово. І далі продовжив розгляд справи №2-3870/03.

А провів він її ось як. Замість винести відповідну ухвалу з вказанням усіх обставин справи суддя Шостак вкотре порушив Конституцію і ЦПК України, зробивши замість ухвали... повідомлення. Цим повідомленням від 11.03.2004 він забрав у Василя Савяка можливість оскаржити справу, оскільки повідомлення не є процесуальним документом, на який можна подати апеляційну скаргу.

Ось так справа „судді” Шостака, який спробував незаконно привласнити чуже майно, опинилася у Вищій Раді Юстиції, звідки про неї і дізналися експерти Центру сприяння судовій реформі.

Суддя Шостак і справа „Еліти-Центру” або „шостаковщина” триває.

Центр сприяння судовій реформі продовжує своє розслідування дій “судді”. Адже „шостаковщина” в масштабах районного суду – це „корупція” в масштабах усієї судової системи.

Сподіваємося, що факти, викладені в наших розслідуваннях, привернуть увагу прокуратури.

А Центр продовжить своє розслідування самостійно.

Справа триває – „шостаковщина” процвітає. Тепер в кулуарах столичних судових інстанцій говорять про чергову „квартирну історію” у виконання судді Шевченківського райсуду О.О. Шостака.

Йдеться про справу будівельників-кидал з „Еліти-Центру”.

Але це вже матеріал для наступного розслідування.

Далі буде.

Якщо у вас є факти зловживань українських суддів, прохання присилати їх на адресу електронної пошти Центру – sud.reforma@gmail.com

Першу частину матеріалу про шостаковщину можна прочитати тут - http://www.maidan.org.ua/static/mai/1148285821.html

Обговорити цю статтю у форумі

додано: 29-05-2006 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1148894606.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua