першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Axios Forum: Я мандрував по татарським краям...

додано: 04-10-2006 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1159975956.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

http://www.my-forum.org.ua/go/viewtopic.php?p=5243&sid=40f91b3c9ed53ec4a381d6e572d9dd8e

Крим

Я мандрував по татарським краям.
Татари в цілому мені що року подобаються все більше. В цілому, зрозуміло. Це, безумовно, нація.
У ниж є одна риса – сердня татарська родина має не меньше трьох дітей. Багато хто і чотири.

Згадаємо їх історію за останні 20 років, тем більше, що ми цьому всьому були свідками. Переважна більшість татарських родин верталась на їхню Батьківщину, Крим, де їх ніхто не чекав.
Формально Кравчук їм дозволив вернутись, але ні чесного розподілу землі, ні робочих місць їм не дали.
Згадаємо, як вони іноді буквально зубами чіплялись за кожний метр, за кожну зароблену гривню.

Вони не їхали туди, де "щасливіше”, "кращє” та "комфортніше”. Вони їхали туди, куди треба. До могил їхніх батьків. До їхньої майже знищеної історії.
Вони вертались в не ними створене кубло достатньо складних проблем. І там і тоді, в тих складнощах і проблемах, вони народжували і народжують дітей. І вчать їх дуже важливій справі – самим вирішувати проблеми-складнощі, власними руками будувати своє майбутнє. Стояти пліч о пліч, триматись та підтримувати своїх. Важко-важко працювати. І цінувати набуте. Бо справді можна цінувати лише те, що сам набув. "Блюдєчко с галубой кайомочкой” для людини страшніше за цианід.

Перед моїми очима завжди є наочний приклад. Як іти на Мангуп від Бахчисарая, по трасі Червоний Мак – Терновка, трапляються по дорозі два села. С початку це Залєсноє – російське (савєцкоє) село, а вже під самим Мангупом стоїть Хаджи-Сала – татарське щойно (років як десять) відбудоване селище, колись підщент знищене НКВС.

Може якось трапиться в тих краях бувати – зверніть увагу.
Я, сам росіянин по крові, не хочу констатацією фактів розводити ніякої національної ворожнечі.
Просто що разу, коли ми, зпустившись з гір, проходимо Залєсноє, картина однакова – п”янь, срань та рвань.
Магазини-таулети, ханиги, що цуплять в прокурених продавщиць горілку, покошені забори, старухи, що з надією в голосі питають військово одягнених крокуючих по трасі хлопців – "рєбята, ви нє із Росіі ?”. Дітей я бачив одиниці, можливо це когось на літо привозять на відпочинок.

Хаджи-Сала – повна протилежність. Дворів не так багато, як в Залєсному, але майже в кожному – або готель, або чайхана.
Щоб хтось селом вештався, а ще і під мухой – за два дня таких не бачив. Всі працюють. Росте багато винограду, вино роблять, викопали чудовий чималий ставок, рибу розводять, коників.
Переважна більшість місцевих – молодь та люди середнього віку. Дітей багато, переважно місцеві.

Ще контрастніше на цьому фоні виглядає Сєвастополь. Там не в сезон дітей на вулицях – по пальцям перерахувати . Бо таж сама комфортна формула – одна родина-одна дитина, бо "жити важко”. (Цікаво, а як вмерти, то легше стане?)
Та по місту практично навала об”яв про "роботу-навчання за кордоном”. Тут, в Києві, таких об”яв по транспорту я бачу значно меньше. Кожний мій літній співрозмовник, з ким би я не спілкувався, відправив когось з молодих своїх нащадків за кордон, звідки вже ніхто назад не хоче вертатся. Вони і те мале, що мають, фактично за для "щастя” відправляють кудись, де "краще”. Білі освічені нєгри потрібні усюди.

Так от рєбята, з демографією в татар, в порівнянні зі славянами, все більш-меньш нормально. І вони переможуть, попри вонь усілякіх "єдініх отєчєств”, "проривів” та іже с німі, можливо років через 50, але час не так важливий.

Бо щоб побудувати дім, треба закладати фундамент. І вони це роблять. Можливо, з цієї генерації не всі стануть кандидатам наук чи прохффесорами, може і ніхто не стане.
Але і вони потім народять дітей, та навчать їх самостійному життю. А потім це повториться. Народжуваність та стійкі родини – це СТРАТЕГІЧНО важливий чинник в житті держави. Від народжуваності на пряму залежить в тому ж числі і матеріальне благополуччя.

У кримських татар, мусульман за віросповіданням (може нехай і в більшості формально), розвод родини трапляється дуже рідко. Татарка, що робить аборт – це нонсенс. Про це свідчить місцева статистика по Криму та наочні результати. Така у них ментальність. У них є чому повчитись.

Обговорити цю статтю у форумі

додано: 04-10-2006 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1159975956.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  Новини з Обозу :
  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua