першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Заява ВГО Альянс "Майдан": Не змарнувати можливостей!

додано: 05-10-2007 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1191574734.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

УкраїнаПолітика

Вільна людина у вільній країні!

Системна політична криза, розпочата ухваленням 8 грудня 2004 року змін до Конституції, відомих як “політреформа Медведчука-Мороза-Симоненка”, мала одним з своїх проявів аморальне і незаконне формування так званої "антикризової коаліції" у Верховній Раді України V скликання. Вона легітимізувала в Україні непрозорість і корупційність політичних процесів і призвела до логічних результатів – недієздатності Парламенту і необхідності позачергових парламентських виборів.

Дочасні вибори не могли й не змогли подолати цю кризу. Але вони створили можливості, які демократично та патріотично налаштовані політичні сили не мають права змарнувати.

Відповідно й громадяни, що відчули свою відповідальність за майбутнє України, мають право вимагати від політичних сил виконання своїх обіцянок, зокрема створення "демократичної коаліції", тобто об'єднання у Парламенті Блоку Юлії Тимошенко і Блоку "Наша Україна – Народна самооборона" та формування нового Уряду згідно з попередніми домовленостями між цими блоками.

Відтак, Всеукраїнське громадянське об'єднання Альянс "Майдан" заявляє:

1. Ми закликаємо Блок Юлії Тимошенко та Блок "Наша Україна – Народна самооборона" у стислі терміни сформувати демократичну коаліцію у Парламенті та Уряд, виходячи зі спільної відповідальності перед виборцями і керуючись при розподілі посад здоровим глуздом, виборчими реаліями та критеріями професіоналізму, порядності, патріотизму.

2. Ми закликаємо Блок Юлії Тимошенко та Блок "Наша Україна – Народна самооборона", cтворивши урядову коаліцію, без зволікань ухвалити закони, що забезпечать нормальну діяльність парламентської опозиції, нададуть опозиції інструменти для ефективного контролю за діяльністю більшості та сформованого нею Уряду.

3. Ми закликаємо громадські організації України, всіх небайдужих українців вжити всіх можливих заходів для спонукання БЮТ та НУНС до формування демократичної коаліції.

4. Ми нагадуємо всім політичним силам, які здобули місця в Парламенті, що чинна Конституція України не передбачає обов'язкового формування коаліції на базі саме тієї політичної сили, котра набрала відносно найбільшу кількість голосів. Закликаємо їх утримуватись від безпідставної риторики та можливих екстремальних дій, які неодмінно дістануть адекватну суспільну оцінку і реакцію.

5. Ми і надалі переконані, що основним завданням демократичної коаліції і Верховної Ради України VI скликання є законодавче забезпечення скликання Конституційної Асамблеї для розробки і прийняття нової Конституції України, яка має дати відповіді на виклики сучасності, повною мірою забезпечити народовладдя та верховенство права в Україні. Іншого шляху немає!

Слава Україні!

ВГО Альянс "Майдан"


Заяву відкрито для приєднання - тут:
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_petit&key=1191574828&first=1191574828&last=1179160628

Обговорити цю статтю у форумі

додано: 05-10-2007 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1191574734.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua