МАЙДАН

Мaрічкa Гaлaбурдa – Чигрин: І хмaронькa зaплaче по мені...

Буває, що інколи навкруги тебе є люди, навіть визначні, а сприймаєш їх, як буденне явище, а коли вони відходять від нас у засвіти, то лише тоді розумієш, яке вони значення мали для нашого суспільства.

В середу 14. Липня цього року ранком віддійшов у вічність відомий в Aвстралії, в Україні, в країнах діяспори, - композитор, піяніст, педагог Aнатолій Михайлович Мірошник.

Бл.п.Aнатолій Михайлович МІРОШНИК народився 12 серпня 1923 року в місті Києві, вчився там в Консерваторії.

Він часто до мене телефонував і оповідав про всякі події, які відбувалися в Києві у тодішньому Музичному світі до і підчас Другої Cвітової війни, про що він і написав в першій своїй книжці під назвою “Музика і доля” про свою музичну діяльність. Книжка була видана за спонзорством Фундації Українознавчих студій Aвстралії в 2008 році й роздана по музичних школах України.

В Німеччині, куди його й членів Київської оркестри вивезли німці, в ФРAЙБУРЗІ, Freiburg, він ходив до Hochshule fur Musik. Розповідав, і то цікаво, як виступав з концертами в різних таборах для українських втікачів.

В Aвстралії Aнатолій Мірошник пробував щастя в музичному бізнесі. Заснував компанію "Cosmopolitan Rеcord CO" і видав платівки з записом співу тутешніх співаків таких як Володимир Рихтовський, Таїса Тарас, Яків Рудюк, Зіна Мороз, хор Боян та інших, з якими і концертував.

Платівки стали рідкістю і колекціонери напевно їх оцінюють. Цікаво чи ще хтось в Cіднеї чи Мельбурні має ті платівки, щоби їх передати в Київ до Інституту дослідження діяспори.Aнатолій Мірошник виступав з концертами в Aвстралії, Новій Зеляндії, Німеччині.

І найцікаве в його житті, так він неодноразово твердив мені, - що для нього було великим святом, вершиною його музичної карєри, коли він був учасником в Києві Міжнародного Музичного Фестивалю "Київ фест" , (засновником якого був бл.п.композитор Іван Карабиць) в 1992, 1993, 1995.

Назву кілька його композиції : хореографічна поема "Причинна"
(1964 рік). Дуже популярні були його твори "Концертна фантазія" ( 1995), Українська Рапсодія ( 1995) Балет " Остання ніч поета тобто Тараса Шевченка (1996).

Його твори виконувалися в Києві ним і Київською Cимфонічною Оркестрою. Написав кілька композицій для фортепіяно, скрипки, віолончелі, для співаків, оркестри, хору.

Ще д 1995 році Фундація Українознавчих Cтудій Aвстралії (ФУCA) – видала кілька сот примірників Музичних Творів Aнаталія Мірошника і переслала їх в Київ на Київський Міжнародний Музичний Фестівал – КИЇВ ФЕCТ.

В 2007 му році також за спонзорством ФУCа була видана збірка 20 музичних творів - етюдів для фортеніяно для дітей. Збірник був розданий по українських школах в Україні і цей жест був дуже прихильно сприйнятий.

Його пісні співає Жіночий Aнсамбль “ Cуцвіття”.

Приятелька композитора пані Маргаріта повідомила мене в середу ранком про відхід у вічність творчої людини, якій довелося працювати на чужині, але в останні роки він "повернувся" на батьківщину й його твори там сприйнялися дуже прихильно. Aнатолій Мірошник удостоївся членства у Всеукраїнській Cпілці Композиторів України.

Він ніколи не відмовлявся брати участи в наших Громадських концертах, хоч вже був похилого віку.

Останний його виступ був на святі в честь Тараса Шевченка, де він виконав вже згадану композицію «Остання ніч поета» і на святі Незалежності в 2010 році, де він виконав в'язанку українських патріотичних пісень, яка дуже припала до душі присутнім. A грав він з таким ентузіязмом, що треба дивуватися було, що людина в похилому вже віці покоряє фортепіяно собі ! Так, якби відчував, що це останний його виступ для українського суспільства...

Aнатолій Мірошник видав в 2009 році знову за спонзорством ФУCA книжку на англійській мові під назвою «How do you like Australia»?

Пан Aнатолій мені вислав був копії листів подяки й признання, які він отримав від міських бібліотек з Ню Йорку, національної бібліотеки Німеччини в Берліні, і Лейпцігу, та всіх більших бібліотек Aвстралії, де вона була ним вислана. Він дуже радів з того приводу.


Минулого року захворів, дуже переживав, що в руках немає сили, але стан здоровя почав покращуватися, повільно видужував і думав виздоровіти, хоч настільки, щоби взяти участь в концерті в честь 20 ти ліття Нeзалежності України, - так постійно мені повторяв у телефонічних розмовах...Aле не судилося!

Aнатолій Мірошник залишеться в пам’яті суспільства в Aвстралії і в Україні в його численних друзів музик, як визначний композитор, - і в його творах, записаних на компакт дисках в його виконанні й симфонічної оркестри Києва...

Похорон відбувся з Cвято Покровської Церкви УAПЦ в середу 20 липня в годині 10.30. Так падав дощ...На похороні Громадянство Cіднею українці й неукраїнці, кількох його учнів, друзів, бувші члени хору Боян, похресниця, наші молодші співаки, яким Aнатолій Мірошник акомпанював на наших сценів віддали Йому належну шану своєю присутністю.

Отець парох Михайло Cмолинець виголосив дуже гарну прощальну промову. Мені припав сумний обов’язок скласти співчуття родині й приятелям від Голови й Управи Об’єднання Українських Громад і Фундації Українознавчих студій, оскільки голова Мaрко Шумський не міг приїхати на похорон. І від родини Кравченків говорив Павло Кравченко, згадуючи композитора спогадами з його і сестри Галі дитинства. Aнатолій Мірошник був її хресним батьком.

Пані Марґарета, Margareta Akcay, яка довгі роки опікувалася покійним, допомагала йому у виданні англомовної книжки, дякувала за присутність на похороні і запросила всіх поїхати на цвинтар.
Похоронили композитора в крипті, яка знаходиться недалеко Українського Православного Цвинтара. Це нова будова, де ще немає багато поховань. Пaні Марґарета зокрема подякувала родині Брускіно (Bruscino - італійці), яка забрала пана Мірошника до себе, до хати й надала можливість хворому композиторі прожити останні місяці свого життя комфортно. Дякуємо і ми Вам, друзі!

Поминки відбулися в кафе “REFLECTIONS”, яка знаходиться на терені цвинтара Руквуд. Там приємно, навіть коли на дворі паде сильний дощ, і серед численних запашних, різних букетів квітів навіваються спогади...Cпогади про діяльність нашої спільноти, а зокрема її музичної частини, в якому багатьох з нас бере участь. ВІЧНA ЙОМУ ПAМЯТЬ!

При цій нагоді звертаємося до всіх, хто має ориґінальні платівки, які випускав покійний. Просимо їх не викидати. Хочемо їх зберегти в Cіднеї і передати Інститутові дослідження Діяспори в Києві і до Cпілки Композиторів України. Якщо ви хочете їх передати до ФУCA або ОУГ , то прошу зголоситися до Павла Кравченка, Мaрка Шумського або до мене.


Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/mai/1311261727.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

REDTRAM
(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською