МайданМайдан-Востокновинистаттізаявифорум пошукконтакти  

О.В. Білецький: АК „Харківобленерго” проти громадян: „Остання крапка”

додано: 26-05-2008 20:23 // // URL: http://maidan.org.ua/static/maivostok/1211822594.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти



ГРОМАДЯНСЬКА БЕЗПЕКА ТА ОБОРОНА
О.В. Білецький
АК „Харківобленерго” проти громадян:
„Остання крапка” касаційної інстанції



„Бог не в силі, а в правді”
Олександр Невський


Раніше мені вже неодноразово доводилося висвітлювати на шпальтах „Майдану” хроніку фронтових подій, що пов’язані з вимушеною тривалою обороною конституційних прав, свобод і охоронюваних законом інтересів нашої родини від протиправних посягань працівників Акціонерної компанії „Харківобленерго”. Для тих, хто ще не знайомий із суттю цієї справи, коротко повідомлю наступне. Наш правовий конфлікт з цією потужною енергетичною компанією-монополістом виник внаслідок направлення мною її тодішньому Голові Правління Кривому В.І. громадянського звернення від 23 серпня 2003 р. Одночасно копії цього звернення були направлені тодішнім Голові Харківської обласної державної адміністрації Кушнарьову Є.П. та Прокурору Харківської області Кривобоку В.В. І в цьому зверненні містилося моє юридично мотивоване прохання утримуватися від неправомірних відключень електропостачання до помешкань малозабезпечених громадян, що заборонено чинним законодавством України. Причому, слідує підкреслити, що, направляючи це громадянське звернення, я діяв у якості законного суб’єкта забезпечення національної безпеки (яким, до речі, є кожний громадянин нашої держави), а також у відповідності до ст. ст. 27, 38, 40, 55, 69 Конституції України та ст. ст. 4, 9 Закону України „Про основи національної безпеки України”. І зробив я це тому, що був і залишаюся щиро переконаним: закони в демократичній, правовій і соціальній державі, якою офіційно проголошена Україна, існують для того, щоб їх сумлінно виконували всі фізичні та юридичні особи, які перебувають на її території, та що норми цих законів є однаково обов’язковими для всіх цих осіб. Адже, як цілком слушно стверджував Арістотель у своїй „Політиці”: „Там, де відсутня влада закону, немає і державного ладу”...
Одначе, як виявилося надалі, посадові особи АК „Харківобленерго” були принципово незгодними з такою правовою позицією українського громадянина. І тому не минуло й місяця, як нашу родину почали „конкретно пресувати”. І для початку нам нарахували так звану „заборгованість” за послуги електропостачання. А потім почали дуже наполегливо вимагати від нас термінової її оплати, звично погрожуючи при цьому незаконним відключенням електропостачання до нашої квартири. А далі були мої численні звернення до державних органів та прокуратури, від яких мені ніколи не довелося добитися хоч якоїсь об’єктивності у розгляді цього питання, а також належного захисту наших прав та законних інтересів, що передбачено законом. І цікаво, що відповідь прокуратури на громадянські звернення про порушення наших прав практично завжди була одна й та ж: „звертайтеся з цим до суду”. І отак цей правовий конфлікт тягнувся аж доти, поки АК „Харківобенерго” наприкінці 2004 року (тобто якраз у часи „Помаранчевої революції”) не подало на нас позов до Московського районного суду м. Харкова. Розгляд справи в суді, попереднє слухання якої відбулося 17 лютого 2005 р., вельми затягнувся. І не виключено, що сталося це, насамперед, через ту політичну невизначенність, яка існувала в той час в Україні (бо, як загально відомо, перед тим зі сцени на Майдані доволі грізно лунало: „Бандитам – тюрми!”). І лише тоді, коли все у нас в державі знову повернулося до старої колії, що була уторована президентом Кучмою Л.Д., судовий розгляд цієї справи знову зрушив з місця, – у грудні 2005 року. І ось нарешті 03 березня 2006 р. Московський районий суд м. Харкова (суддя Малихін Олексій Родіонович) ухвалив рішення, Ім'ям України, про задоволення позову АК “Харківобленерго” до нашої родини у повному обсязі та про стягнення з нас на користь позивача 401 грн. 70 коп.
Звичайно, що ми аж ніяк не могли погодитися з таким, на нашу думку, несправедливим, неправильним і необгрунтованим рішенням суду першої інстанції. І тому ми подали до Судової палати по цивільних справах Апеляційного суду Харківської області апеляційну скаргу від 28 березня 2006 р. І судова колегія Апеляційного суду Харківської області у складі головуючого – судді Овсяннікової А.І., суддів Бездітко В.М. та Коваленко І.П., при секретарі Супрун О.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні 25 квітня 2006 р. цю нашу апеляційну скаргу, постановила наступне: „Апеляційну скаргу Білецького О.В., Кованько Т.В. Суяргулової Є.Б., Суяргулова Р.Б. задовольнити частково. Рішення Московського районного суду м. Харкова від 03.03.2006 р. скасувати. В позові АК “Харківобенерго” до Білецького О.В., Кованько Т.В., Суяргулової Є.Б., Суяргулова Р.Б. про стягнення заборгованості за спожиту електроенергію відмовити. Рішення суду набрало чинності з моменту проголошення”.
(З цього приводу дивитися статтю: http://maidan.org.ua/static/mai/1147892414.html)
Позивач, у свою чергу, теж не зміг погодитися з рішенням суду апеляційної інстанції, що було постановлено не на його користь. І у зв’язку з цим, 16 жовтня 2006 р. нами разом з Ухвалою Верховного Суду України від 18 вересня 2006 р. була отримана касаційна скарга АК “Харківобленерго” № 26e/32-1426 від 22 червня 2006 р. У ній висловлювалася незгода з рішенням судової колегії Апеляційного суду Харківської області від 25 квітня 2006 р. й містилося прохання скасувати це рішення та постановити нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги. І оскількі у листі Верховного Суду України нам було запропоновано написати заперечення на цю касаційну скаргу, таке заперечення від 07 листопада 2006 р. нами було написано та направлено за призначенням.
Пізніше ми одержали письмове повідомлення про те, що, у відповідності з Законом України „Про внесення змін до Закону України „Про судоустрій” щодо забезпечення касаційного розгляду цивільних справ” № 697 від 23 лютого 2007 р., наша справа була передана Верховним Судом України для розгляду до Апеляційного суду Луганської області.
І ось нарешті 20 травня 2008 р. ми, несподівано для себе, отримали копію Ухвали Колегії суддів Судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Луганської області у складі Борисова Є.А., Карташова О.Ю., Ступіної Я.Ю., постановлену 11 квітня 2008 р. у м. Луганськ. І у цій Ухвалі, зокрема, сказано про те, що рішення суду апеляційної інстанції було постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права. Доводи касаційної скарги АК „Харківобленерго” не дають підстав для висновку про те, що судом допущено порушення або неправильне застосування норм матеріального або процесуального права, яке призвело до неправильного вирішення справи. Керуючись ст. ст. 332, 335, 345 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах, – УХВАЛИЛА: „Касаційну скаргу Акціонерної компанії „Харківобленерго” відхилити, рішення апеляційного суду Харківської області від 25 квітня 2006 року залишити без змін. Ухвала оскарженню не підлягає”.
Таким чином, здається, що „остання крапка” в цій справі поставлена.
Одначе ми переконані, що у нас абсолютно немає жодних підстав розслаблятися. Адже добре розуміємо: зараз нами виграний лише один невеликий бій „місцевого значення” у тій тотальній кампанії „на знищення”, яку давно веде проти нашого народу могутня і розгалужена система „житлово-комунального рабства” (© Наталка Зубар), котра була ретельно розбудована в Україні ще за часів „царювання” попереднього „батька нації”...
І ось на завтра, тобто на 27 травня 2008 р., у нас призначено в тому ж Московському районному суді м. Харкова слухання ще однієї справи – тепер за позовом Комунального підприємства „Виробничо-технологічне підприємство „Вода” до нашої родини. А під час підготовки до слухання цієї справи нам відкрилися та-а-а-а-кі цікаві речі... Втім, про цю історію розповім вже іншого разу, по завершенні судового процесу.

26 травня 2008 р.
м. Харків

Обговорити цю статтю у форумі

додано: 26-05-2008 20:23 // URL: http://maidan.org.ua/static/maivostok/1211822594.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
ПРЯМА ДІЯ:
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua