першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Верховна Рада відкриває електронний доступ до судових рішень!

23-12-2005 02:00 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1135296032.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Переважною більшістю голосів Верховна Рада остаточно схвалила Закон «Про доступ до судових рішень», який був поданий ще влітку Василем Онопенком.

Згідно із Законом «Про доступ до судових рішень», тексти усіх рішень, постанов, вироків, ухвал судів загальної юрисдикції вноситимуться до Єдиного державного реєстру судових рішень, який буде вести Державна судова адміністрація України. Не допускається вилучення судових рішень із Реєстру.

Тексти судових рішень, які набрали законної сили, повинні бути відкриті для безоплатного доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.

Судді матимуть право на доступ до усіх інформаційних ресурсів Єдиного державного реєстру судових рішень. Це означає, що вони матимуть змогу ознайомлюватися із судовими рішеннями у повному обсязі (без заміни певних відомостей літерними або цифровими позначеннями), а також з рішеннями, що ще не набрали законної сили.

Закон поділяє опублікування текстів судових рішень на офіційне і неофіційне. Тексти судових рішень вважаються офіційно опублікованими за умови посвідчення органом, який веде Єдиний державний реєстр судових рішень, відповідності текстів судових рішень оригіналам або електронним копіям судових рішень, поміщених до Єдиного державного реєстру судових рішень. Опублікування текстів судових рішень без додержання зазначеної вимоги вважається неофіційним.

Одночасно проект містить норми, спрямовані на захист даних персонального характеру. До інформації, яка не підлягає розголошенню у текстах судових рішень, проект відносить, зокрема, ім‘я (найменування) особи; адресу місця проживання, перебування, місцезнаходження особи; номери транспортних засобів; іншу інформацію, яка дозволить ідентифікувати особу. Така інформація замінюється літерними або цифровими позначеннями.

Разом з тим, мають бути відкритими прізвища та ініціали суддів, що ухвалили судове рішення, та імена посадових чи службових осіб, які, виконуючи свої повноваження, беруть участь у цивільній тощо справах.

Законопроект встановлює також механізм доступу заінтересованих осіб до судового рішення у повному обсязі. Зокрема, передбачається, що такі особи можуть звернутися до апарату відповідного суду із усною або письмовою заявою про надання можливості ознайомитися із судовим рішенням, якщо воно безпосередньо стосується їхніх прав, свобод, інтересів чи обов‘язків.

Закон набирає чинності з 1 червня 2006 року.

Кабінет Міністрів України зобов’язаний не пізніше 1 червня 2006 року забезпечити постійне внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень електронних копій судових рішень Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, апеляційних та місцевих адміністративних судів, апеляційних та місцевих господарських судів, апеляційних загальних судів, а внесення судових рішень місцевих загальних судів – не пізніше 1 січня 2007 року

Джерело: www.e-uriadnik.org.ua

23-12-2005 02:00 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1135296032.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua