першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

БЮТ розправляється з кандидатами

29-05-2006 13:38 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1148899110.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На міжпартійному з'їзді БЮТ, що відбувся в суботу в національному палаці "Україна", відвернувши увагу від головного помпезним святкуванням перемоги, таємно виключили кандидатів у народні депутати України зі списку.

На міжпартійний з'їзд гості та ЗМІ були запрошені на 11 годину в суботу і стали свідками святкувань та нагороджень. Але о 9.00, в умовах повної конфіденційності відбувся справжній з'їзд, а не його урочиста частина. На якому було прийняте рішення про виключення зі списку БЮТ частини кандидатів, які не потрапили до числа 129 щасливців, а чекають своєї черги після формування уряду.

Чому все робилося таємно? - питання риторичне, такі рішення є занадто непопулярними і псують політичний імідж. Особи, яких виключали зі списку, на з'їзд не запрошувалися і ніяких пояснень у них не відбирали. Тому інакше як розправою це назвати не можна.

Хотілося б звернути увагу на те, що хоч і в Законі України "Про вибори народних депутатів України" існує норма (ст. 101), що надає право блоку приймати такі рішення після дня голосування, але зазначена норма є неконституційною з наступних підстав:
1. Серед принципів народного волевиявлення в Україні, що закріплений в Конституції - принцип прямих виборів. Тобто виборець голосує не за "виборщика", який в свою чергу обере кандидата, а безпосередньо за кандидата. Тому на парламентських виборах ми голосуємо не за партію чи блок, а за виборчий список кандидатів. Якби цей принцип не існував, то ми б обирали партію чи блок, а ті в свою чергу пропонували нам кандидатів. Зазначений принцип став наріжним каменем під час обговорення питання про доцільність застосування пропорційної виборчої системи в Україні.
2. Суто практично це виглядає наступним чином: виборець знайомиться зі списком кандидатів у газетах Голос України, Урядовий Кур'єр, інформаційних плакатах на виборчих дільницях і віддає свій голос за цих кандидатів, за ту послідовність в якій вони розташовані. Але в результаті дій 360 осіб (склад з'їзду) спотворюється волевиявлення мільйонів виборців.

БЮТ знає про неконституційність своїх дій і досі тримає таке рішення в таємниці!

29-05-2006 13:38 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1148899110.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua