першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Міністерство освіти Криму дезінформує громадськість і владу

22-06-2006 15:42 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1150980138.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Міністерство освіти Криму дезінформує громадськість і владу

22 червня, МЕДІАКРИМ

Сьогодні Постійний Представник Президента в АР Крим Геннадій МОСКАЛЬ зустрівся з директорами шкіл з українською мовою навчання. В обговоренні актуальних проблемних питань розвитку освіти державною мовою в Криму взяли участь представники семи шкіл з українською мовою навчання.

Директор Бахчисарайської ЗОШ №4 Дмитро ШЕВЧУК у розмові акцентував увагу на необхідності створення рівних умов розвитку україномовним школам. “Якщо державою будуть створені нормальні умови функціонування української школи – то будуть заяви від батьків про бажання навчати своїх дітей рідною мовою. У Бахчисараї уже визріла необхідність відкриття повноцінної школи з українською мовою навчання, тепер, необхідно надати приміщення”, - зазначив директор.

Директори шкіл звернули увагу на необхідність підготовки вчителів з різних предметів для шкіл з українською мовою навчання, а не тільки вчителів української мови та літератури. На що Москаль зазначив, що у цьому році вищі навчальні заклади не встигають набрати групи з українською мовою навчання, оскільки вже тривають вступні екзамени.

Директор громадської організації “Український Дім” Андрій ЩЕКУН висловив здивування такою позицією Геннадія Москаля. “Нам тепер стало зрозумілим, що Постійний Представник не володіє повноцінною інформацією щодо розвитку та стану функціонування україномовної освіти в Криму. У самому Представництві не можуть збагнути, чим відрізняється школа з українською мовою навчання та школа з російською та українською мовами навчання, а також скільки таких шкіл існує в Криму і реальний стан цих шкіл. Все це говорить про те, що підходи у нинішніх держслужбовців до вивчення проблеми не змінилися. Вони роблять запит в Міністерство освіти Криму, а ті в свою чергу дають сухі цифри та факти, розраховуючи на необізнаність зі станом україномовної освіти в Криму в Представництві Президента”, - сказав Андрій Щекун.

Окрім цього, на думку лідера “Українського Дому” Представництву Президента необхідно звернути увагу на два аспекти – це кадровий стан Міністерства освіти Криму, особливо на незмінних заступниках цього відомства (Каврайського та Буякевича), котрі постійно дезінформують офіційні владні інституції та громадськість щодо стану україномовної освіти в Криму. Так було і цього разу при зустрічі. “Господин” Буякевич акцентував увагу на відсутності бажаючих вчитися українською мовою, тим самим не мотивуючи, що для цього зробило державне відомство і які умови вони створили для розвитку державної освіти. Другим аспектом є те, що такі зустрічі повинні відбуватися за участю громадських організацій, лідери яких можуть розповісти те, про що боятимуться сказати директори шкіл. Тим більше, владі необхідно зрозуміти і визнати, що україномовні школи, дитячі установи, які є в Криму – це, насамперед, заслуга українських громадських організацій, а не здобуток Міносвіти. Члени громадських організацій чекають від нової влади України бодай елементарної підтримки, а не зволікання та невизначеності.

Андрій Щекун підтримує ініціативи Геннадія Москаля щодо бажання сприяти становленню і розвитку україномовної державної освіти в Криму, і водночас зазначає, що необхідно змінювати підходи в отриманні інформації, внаслідок чого буде можливість правильно вирішувати проблеми української громади Криму.

22-06-2006 15:42 Крим // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1150980138.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua