першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Закарпаття: „Адмінресурс по нашоукраїнськи”

28-08-2007 12:22 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1188292962.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Схоже, що з початком виборчої кампанії усі думки обласних чиновників під проводом губернатора Гаваші направлені на те, як би так скористатися службовим становищем в інтересах відомої політичної сили, аби і в застосуванні адмінресурсу не звинуватили і перед київським босом вислужитись. Зрештою не придумали нічого кращого ніж відновити спільні виїзні колегії облдержадміністрації та райдержадміністрацій.
Наразі вже відбулися такі колегії В Ужгородському та Перечинському районах, а найближчим часом відбудуться у всіх без винятку. Цікаво, що разом з Гаваші та Кічковським на ці колегії їздять й працівники Секретаріату президента, зокрема на колегії в Перечині був присутній керівник Департаменту макроекономіки та фінансового сектору Секретаріату Президента України Роман Жуковський. Представник з відомства Балоги усю колегію просидів з нудьгуючим виразом обличчя, явно чекаючи, коли ж йому нарешті дадуть слово для виконання місії.
Тим часом перечинський районний адміністратор Михайло Данча звітував про позитив, досягнення і тенденції, його запал трохи остудив головний економіст області Погорєлов, але не настільки, щоб Данча перестав посміхатися.
Посмішка з лиця голови Перечинської РДА зникла тільки під час виступу керівника фракції БЮТ в Перечинській райраді Василя Поприка, який привселюдно звинуватив Данчу у покриванні розбазарювання землі. «За рік діяльності у нашому вічно дотаційному районі не продано жодного метру землі, — з трибуни заявив депутат, — це при тому, що потоком ідуть розпорядження голови РДА про надання земельних ділянок для ведення селянського господарства. Ділянки надаються людям, які навряд чи зможуть відрізнити корову від коня. Земля виділяються на рекреаційно привабливих територіях — рахунок іде на гектари. Навіть при мінімальній оцінці, бюджет втратив понад 5,0 млн. грн., які можна було направити на газифікацію, освіту медицину. Голова РДА Данча М. Д. активно виступав проти проектів рішень, які були направлені на створення прозорих механізмів з розгляду земельних питань. Зокрема проти створення спільної комісії районної ради та РДА з розгляду земельних питань та затвердження тимчасового положення про порядок проведення земельних аукціонів, яке таки було прийняте на сесії але не виконується РДА», — заявив депутат.
Цікавою була реакція на виступ депутата губернатора Гаваші, який замість того, аби вимагати від Данчі пояснень щодо сказаного, почав сварити Поприка за те, що він тут займається політичним піаром: «Якщо хтось вважає, що ми збираємо колегії обласної адміністрації разом з районними адміністраціями для того, щоб робити політичні заяви й попіаритися, то зразу вам кажу, краще не приходьте», — грізно відреагував голова ОДА. Однак «відмаска» Гаваші про політичний піар на конкретні звинувачення голови РДА в участі в «земельному деребані» виявилася слабкою. Представник компанії «СТС», яка будує найбільший в краї туристичний комплекс на Полонині Рівна, Володимир Панов заявив, що його компанії вставляють палки в колеса, не даючи можливості викупити землю через аукціон. Панов був здивований, що, знаючи про те, що серйозний зарубіжний інвестор збирається викупити відповідну земельну ділянку, районна влада дозволила розділити цю землю на понад 100 ділянок й роздати людям, які тепер заламуть за цю землю космічні ціни. Найгірше, що подібні речі відбуваються в районі, який за обсягами інвестицій на одному із останніх місць в області.
Розвеселив солідне зібрання один із присутніх, який поскаржився Гаваші на перечинську владу, яка вже третій рік не спроможна спорудити громадську вбиральню в центрі Перечина. Губернатора ж такий поворот подій явно розізлив, він знайшов у залі чиновника «відповідального за парашу», який повідомив, що це питання на стадії вивчення. Після цього Гаваші перейшов на крик: «Ви три роки вивчаєте питання про туалет?! Щоб через тиждень там стояли три біотуалети!».
Після вирішення проблеми з вбиральнею нарешті настала черга представника Секретаріату президента, який, наче рушниця в п’єсі Чехова, чекав свого часу, щоб вистрілити в най несподіваній момент.
Роман Жуковський розказав свій монолог про соціальні ініціативи президента, про пенсії, зарплати, єдину тарифну сітку, допомогу при народженні дитини і про те, що Ющенко вже направив листа Януковичу, аби уряд врахував президентські ініціативи при формуванні Держбюджету на наступний рік. Інакше, ніж політінформацією виступ Жуковського не назвеш, бо до проблем Перечинщини він має таке ж відношення, як і до проблем будь-якого району чи міста України. Власне саме так й сприймали виступ гостя з Києва присутні, перешіптуючись на задніх рядах: «За кого вони нас мають?». Жуковський не приїхав слухати про проблеми Перечинщини, він приїхав донести до низів те, що береться втілювати в життя після приходу до влади цілком конкретна мега-політсила. Озвучення програми дій політичного блоку на колегії обласної державної адміністрації є нічим іншим як використанням адміністративного ресурсу.
На закінчення ще раз процитуємо слова самого ж голови Закарпатської ОДА Олега Гаваші: «Якщо хтось вважає, що ми збираємо колегії обласної адміністрації разом з районними адміністраціями для того, щоб робити політичні заяви й попіаритися, то зразу вам кажу, краще не приходьте». Отож чиновники в інших районах, де ще не пройшли подібні «колегії», мають повне право на них не прийти.

Іван ТУРЯНСЬКИЙ
"РІО" Закарпатська народна газета
№ 33 (488) 24.08.2007

28-08-2007 12:22 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1188292962.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua