першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Маніфест Надзвичайних зборів

24-10-2007 21:25 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1193250350.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На Надзвичайні збори прийдуть: письменники Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Сергій Жадан та Андрій Курков; співачка Ніна Матвієнко; президент Асоціації діячів сучасного мистецтва Євген Карась; арт-критик Тамара Лі; режисер і директор театру "ДАХ" Владислав Троїцький; режисер і організатор фестивалю українського кіно "Відкрита ніч" Михайло Іллєнко; композитор Олександр Щетинський; етнограф і науковий співробітник Національного музею архітектури та побуту в Пирогові Олексій Доля; Директор Історико-архітектурного музею "Київська фортеця" В’ячеслав Кулінич; директор "Музею однієї вулиці" Дмитро Шльонський; директор УЦНК "Музей Івана Гончара" Петро Гончар; Громадянська мережа Опора; книговидавці Олександр Афонін, Леонід Фінкельштейн та Брати Капранови; архітектор і віце-президент київської організації ЮНЕСКО Георгій Духовичний; режисер Олесь Санін; дизайнер Юрій Ринтовт; музикант Анатолій Весклярський.
Маніфест

Нетоплені бібліотеки, зотлілі музейні цінності, закриті книгарні, екскаватори на історичних пам’ятках, бездомні художники, рейдерські атаки на галереї, розкрадені кіностудії, зруйновані кінотеатри, хмарочоси посеред історичних центрів, навала іноземного кітчу…

Це – Україна ХХІ століття. Це – наше сьогодення і майбутнє наших дітей.

І це – прямий наслідок злочинних дій та злочинної бездіяльності української влади усіх рівнів.

За 16 років в нашій країні було знищено кілька тисяч книгарень, уся кіноіндустрія включно з кінотеатрами та кіностудіями, потужна колись система мистецької освіти ледь жевріє, в країні, яка ще у ХХVІІ сторіччі дивувала європейців загальною грамотністю, сьогодні видається одна книга на трьох. Який Батий, який Боголюбський, зміг досягти більшого? Який Чорнобиль завдав народу такої шкоди?

З новою силою маховик нищення української культури закрутився в результаті прийняття ганебного бюджету-2007, який розв’язав руки місцевим варварам у тотальному культурному погромі. Стаття 118 велить переукласти орендні договори виключно на конкурсних засадах! І навіть державні установи не мають захисту – зокрема Інститут філософії виганяють з приміщення, яке знадобилося для організації Євро-2012!!!

В сьогоднішній Україні одна книгарня припадає на 100 тисяч населення. В Польщі – на 10 тисяч. У Києві 40 театрів, у Лондоні – 400. Ми ідемо в Євросоюз. А чи потрібна Європі навала 40 мільйонів варварів, які мріють лише про пиво і футбол?

Сподівання на “добрих і мудрих” керівників закінчилися. Ми більше не хочемо залицятися до неосвічених і некультурних людей, якими є насправді наші політики. Врешті-решт українській владі лише 16 років, а українській культурі – кілька сотень, якщо не тисяч. Культура вижила під час воєн, окупації, геноциду, етноциду, лінгвоциду. То невже ми не піднімемо голос на захист майбутнього нації? Невже ми тихо конатимемо з простягнутою рукою?

Усіх, хто не хоче коритися культурним погромщикам. Усіх, хто переживає за долю культури, кого виганяють з приміщення, утискають адміністративно, податково чи фінансово. Усіх, кого не влаштовує відсутність у місті кінотеатрів, книгарень, картинних галерей, книжок у бібліотеках, занедбаність музеїв та заповідників.

Усіх, хто хоче і не боїться бути почутим, ми закликаємо зібратися 30 листопада на Надзвичайні збори “Україна – зона культурного лиха”.

Шахтарі відстоюють свої права, таксисти вміють себе захистити перед державою, підприємці не бояться сперечатися з податківцями. Настав час об’єднатися і культурним людям. Поки нас не передушили поодинці.

Зареєструватися для участі можна за телефоном 80636179767.

Поінформувати про культурне лихо, яке відбувається у вашому місті можна за електронною адресою info@opora.org.ua.

Для реєстрації учасників зборів, складання переліку проблем та оперативного інформування створюється сайт cultura.net.ua.

Умови участі у зборах – повністю добровільні. Ми чекаємо на всіх небайдужих. На всіх, хто знайде час і фінансові можливості для того, щоб приїхати до Києва на один день. Ми не маємо коштів, але маємо уяви про честь та совість, і не наймаємо мітингувальників. Нам потрібні порядні і завзяті люди.

А політикам ми слова не дамо. Досить! Ми їх слухали 16 років. Тепер хай вони слухають нас.

Оргкомітет Надзвичайних зборів «Україна – зона культурного лиха»
Ходорівська Уляна моб. 8 050 553 57 32, тел/факс 8 044 467 50 24, e-mail: verlag@greenpes.com
Ольга Айвазовська моб. 8 063 617 97 50, e-mail: a.olja@opora.org.ua

24-10-2007 21:25 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1193250350.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua