першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

«Здається я знаю де тут зрізати…»

20-02-2008 14:44 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1203511484.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Новою проблемою для природоохоронців стали транспортні затори у Голосіївському районі м. Києва, повідомляє Прес-служба Національного екологічного центру України (НЕЦУ).
В Голосіївському районі м. Києва вже ось півроку як створено Національний природний парк (НПП) «Голосіївський». Щойно створена адміністрація парку поки не проявляє ініціативи і палкого бажання боротись з порушенням природоохоронного законодавства на території НПП. А проблем від цього не лише не меншає, а і стає більше. Про це йдеться у зверненні НЕЦУ до міністра охорони навколишнього природного середовища України Георгія Філіпчука.
Нова невідома до цього в історії охорони природи України проблема, стосується транспортних заторів, які щодня виникають в Києві на ключових автомагістралях. Серед таких проблемних магістралей є і вулиці до яких безпосередньо примикають частини НПП «Голосіївський». Наприклад до просп.40-річчя Жовтня прилягає територія Голосіївського парку імені М.Рильського та Голосіївського лісу – частини НПП.
Власники дорогих автомобілів-позашляховиків, потрапляючи до ранкової пробки, як правило, не чекають нудну тягнучку і, перескочивши через тротуар, об’жджають пробку навпростець через парк та ліс. Вздовж дорожнього полотна проспекту утворились глибокі колії, прокатані джипами на землях парку.
Не маючи можливості вивільнити непотрібну в умовах міста потужність та зверхпрохідність автівок, амбіційні водії їдуть прямо по клумбах, між деревами, погрунтових пішохідних доріжках та по тротуару. Все це лише становить неабияку загрозу для життя і здоров’я киян та для громадського порядку. Такі дії є прямим порушенням ст. 16 Закону України «Про природно-заповідний фонд» та положення про НПП, за що передбачена адміністративна відповідальність.
Проте ні ДАІ, ні екоінспекція, нім управління з Благоустрою, Київзеленбуд, районна адміністрація і навіть власне адміністрації НПП «Голосіївський», що несе відповідальність за контроль дотримання природоохоронного законодавства на території НПП, не роблять нічого для припинення цього порушення. А таких порушень щодня відбуваються десятки, якщо не сотні.
Це і стало причиною звернення НЕЦУ до Міністра.
Природоохоронці вважають, що оптимальне вирішення цієї проблеми є спорудження огорожі, яка б унеможливила заїзд автотранспорту будь-якої прохідності з просп.40-річчя Жовтня до Голосіївського лісу та інших частин НПП «Голосіївський».

20-02-2008 14:44 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1203511484.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua