першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує

06-05-2008 00:10 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1210021800.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Український центр народної культури
"
Музей Івана Гончара"
Запрошуємо

на вечір з нагоди 110-ї річниці з дня народження
архітектора, художника і кобзаря
Георгія Кириловича ТКАЧЕНКА [1898–1993]

та відкриття мистецької виставки

ГЕОРГІЙ ТКАЧЕНКО: з серії "Мальовнича Україна"

6 травня 2008 року
до Українського центру народної культури
"Музей Івана Гончара"

Георгій Кирилович
Ткаченко (1898–1993) посідав особливе й доволі помітне місце в українському мистецькому соціумі Києва 1960–1990-х років. Ткаченка знали як автора акварелей, ледь не щороку експонованих на його персональних виставках "Мальовнича Україна", спочатку в Києві (1967), потім – у Львові, Харкові, Сумах і багатьох інших містах. Мотивами його творів були здебільшого романтично трактовані пам’ятки національної старовини й українські краєвиди. Ще більше він імпонував молоді як учасник популярних тоді кобзарських концертів і єдиний представник уже напівзабутої "зіньківської" школи гри на старовинній діатонічній бандурі. Манера Ткаченкового співу приваблювала наближеністю до справжньої кобзарської традиції, такої відмінної від концертного артистизму, притаманного сценічному виконавству радянського періоду, коли бандуриста в органічному для нього середовищі – біля церкви чи на ярмарку – вже можна було побачити хіба що у кіно.
    Георгій Ткаченко створив особливий романтичний образ християнської України, висловлюваний теж абсолютно своєрідною художньою мовою, що легко розпізнається поруч із творами інших митців. Справжнім подвигом є влаштування ним у багатьох містах майже тридцяти пересувних виставок акварельної серії "Мальовнича Україна". Після них лишилися томи зворушливих глядацьких відгуків і різномовні статті в пресі.
    Акварельний малюнок Г. Ткаченка м’який, соковитий. Колорит часом яскравий. Владно полонить зір сяєво відокремлених один від одного тремтливих і виблискуючих мазків-корпускул, які утворюють ефект вібруючого світла і повітря, так властивий творам митця. Майстер уміє лагідно гармонізувати дзвінкі й контрастні тони, уникаючи строкатості. В його епічних аркушах ніколи нема дріб’язкової ілюзорності, хоча ми відчуваємо любов художника до кожного деревця, стеблини, камінчика.
    Засоби виразності й живописні ефекти Георгія Ткаченка не стають самодостатніми, вони завжди підпорядковані головному – поетично відтворити казкову романтику рідної землі, її красу й величаву врочистість. А надзвичайна музикальність кольорової гармонії художника пояснюється важливим місцем музики в його житті.
Твори Г. Ткаченка зберігаються в музеях Києва, Львова, Харкова, Сум, Запоріжжя, Богуслава, Стеблева, Петербурга, Солікамська. Основна частина спадщини майстра ввійшла до зібрань Музею історії Києва, Переяслав-Хмельницького та Яготинського музеїв. Поети присвячували йому вірші, гарвардські професори ще за життя досліджували його рецитації, а Григір Тютюнник, один з найвидатніших українських письменників 1960–80-х рр., під враженням ткаченкового виконання думи "Про трьох братів Азовських" написав чи не найсильнішу свою новелу – "Три зозулі з поклоном". "...Насправді я не чинив у житті нічого надзвичайного, – казав Георгій Ткаченко, –тільки те, що мені подобалося. Коли ж це виявилося потрібне ще й іншим – я дуже радий".

Виставка діятиме з 6 до 18 травня 2008 року
щодня, крім понеділка,
з 10.00 до 17.30.


ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи, 29.
Їхати: ст.м."Арсенальна", авт.№24, трол.№38 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: (044) 229-00-87, 288-54-19, 280-52-10.

06-05-2008 00:10 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1210021800.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua