першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Проїзд за державний рахунок

03-09-2008 15:11 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1220443905.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Проїзд за державний рахунок

Кожен із нас, коли не будь їздив “зайцем” у громадському транспорті. На це нас (кожного по різному) штовхає невихованість, жадність втрати 50 копійок, або просте банальне бажання зробити щось заборонене і не бути спійманим при цьому. Але крім дрібних правопорушників - “зайців”, є так би мовити “зайці крупного калібру”, які їздять постійно “нашару” і їхній проїзд державі обходиться не в 50 копійок, а суми які вимірюються мільйонами. Звичайно мова йде про державних чиновників.

Усі ми бачимо (по телевізору, чи на власні очі хто проживає у Києві) якими дорогезними авто роз’їжають посадовці. Але крім захоплення та здивування від побаченого, ми не замислюємось про їхню вартість, та про те, що оплату за придбання сплачуємо ми – народ. Суми за їх придбання та утримання обходяться державі в досить таки значну статтю видатків державного бюджету. Яку можна було б спрямувати на інші більш нагальні та актуальні сфери.

Наприклад з серпня 2006 по серпень 2007 року кабміном було закуплено чи точніше оновлено автопарк, на суму в 14 млн гривень. На які було придбано два броньованих автомобіля “Мерседес” S-класа, а також ще п’ять не броньованих. В офіційному звіті про витрати державних коштів на утримання Кабінету міністрів в 2007 році, вказано, що автопарк збільшився на 19 нових машин, які обійшлись платникам податків в 9 млн гривень. Загалом автопарк Кабінеті міністрів нараховує більше 200 машин,заправка яких обійшлась державі в 5 млн гривень. Страхування цих авто теж обходиться в серйозну “копійку” – 1,1 млн гривень. Також,було придбано два пилососи вартість яких становить 9 тисяч гривень (це при тому, що середня ціна пилососа становить 300 гривень).

І це все в офіційному звіті…А уявіть, які суми залишились поза звітом.

А скільки можна було б за ці кошти збудувати чи відремонтувати шкіл, дитячих будинків, сільських амбулаторій та лікарень..?

На цьому фоні, усі “зайці” які за дарма їздять у громадському транспорті, могли б їздити безкоштовно майже все своє життя. Але ж ні, тих хто не сплатив 50 копійок ловлять контролери і штрафують на 10 гривень. То може й в державі варто створити службу, яка буде ловити і штрафувати чиновників, які на державних автомобіля чи літаках роз’їжають у власних справах? Це було б прибутковою справою. Уявляєте які були  суми штрафів…

Яскравий приклад цього - скандал з паном Рудьковським. Всі були м’яко кажучи обурені його вчинком, та сподіванням на те, що він понесе за це відповідальність. Але, як завжди це все тихенько зам’ялось і незаконна витрата державних коштів залишилась безкарною.

Але мова не про те, а про те, що відверте лицемірство, нахабність та зухвалість чиновників з часом все збільшується і збільшується. Це і не дивно, тому, що їм за це немає ніякої кари. Народ мовчить.

Ми сплачуємо податки, ми і маємо питати на що вони витрачаються. Якщо народ спокійно реагує на такі речі обходячись тільки висловленням незадоволення та обурення під час перегляду новин то на таких керманичів він і заслуговує.

Саліженко Олександр


03-09-2008 15:11 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1220443905.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua