першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Загибель на чужині

18-03-2009 14:56 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1237377372.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Праця українців за кордоном , де вони опинилися в пошуках куска хліба , не таке вже рідке явище в наш час. Зрозуміло , що в пошуках кращої долі наших громадян кидає в інші світи безгрошів’я і відчай . Фінансові надходження заробітчан в усіх частинах світу дозволяють виживати їх членам родини та зрештою і для держави це інвестиційні надходження . За різними оцінками такі надходження в Україну коливаються від п’яти до семи мільярдів доларів на рік. Якщо не враховувати того, які збитки несе родина та зрештою і держава від таких досягнень цивілізації , коли людина вільно може переміщатися в світі, то це можна віднести до позитиву. Важче привести статистичні дані скільки понівечених родин , дітей –безбатченків, не реалізованого на Батьківщині інтелекту та злочинів тягне за собою виїзд на тимчасові заробітки за межі України окремих членів родини . Ще важче примиритися з тим , коли громадяни України стають об’єктом нападу кримінальних злочинців і гинуть за кордоном. Звичайно , що покидають свою землю наші громадяни різними шляхами і непоодинокі випадки нелегального перебування їх в іншій країні. В такому випадку представникам зовнішньополітичного відомства України важко контролювати ситуацію і взяти під захист громадянина в разі потреби.
Нажаль в Україні поки що не стало правилом розглядати кожен випадок загибелі громадянина як надзвичайну подію , яка вимагає втручання держави.
1 лютого нинішнього року Малиновським районним судом міста Одеси був взятий до розгляду позов до Товариства з обмеженою відповідальністю «Плюс Телеком», структурного підрозділу міжнародного холдингу ,,Тунч Холдінг», який причетний до загибелі молодого українця . В один з осінніх днів 2006 року в Київський офіс ,,Тунч Холдінгу» прийшов випускник Харківського національного університету радіоелектроніки двадцятидворічний Сергій Степанов, який згідно контракту був прийнятий на роботу сайт-менеджером , робота якого пов’язана з перебуванням в офісі ( це важливо у зв’язку з трагічними подіями , які відбулися в подальшому). Через деякий час молодого спеціаліста з порушенням законодавства України та міжнародних правових документів було відправлено до Казахстану , де знаходилося одне з структурних підрозділів холдингу. В один з робочих днів Сергій загинув , упавши з балкону висотки. Хто віддав розпорядження сайт-менеджеру Сергію Степанову піднятися на балкон висотної новобудови в Астані, де знаходився телевізійний передавач , невідомо , але згідно вказаного акту про нещасний випадок на виробництві встановлена вина організації – 100 %, а вина робітника – 0 %.
Сергій був єдиним сином у матері Вікторії Степанової . Мати приїхала до Києва, де знаходився офіс компанії , в якій працював Сергій. Потрібно було забрати документи сина та зрештою дізнатися про подробиці загибелі сина. Однак , розмови з колишніми роботодавцями Сергія не вийшло . Дізнавшись, хто до них прийшов співробітники охорони за вказівкою господарів офісу безцеремонно виставили матір за двері. Документів , звичайно ж, також не видали. За порадою знайомих Вікторія Степанова звернулася до суду. Після цього з’явилися представники компанії , які порадили відкликати позов з суду , мотивуючи це тим , що вони в змозі ,,перебити“ любий суд.
Нині справа знаходиться в судовому процесі , звичайно ж не обходиться без того , що сторона відповідача всіляко прагне затягнути розгляд справи та , застосовуючи інші ,,привінтивні» заходи. Зокрема , в терміновому порядку перейменовується підрозділ холдингу з тим ,щоб уникнути судової відповідальності. Розгляд справи в Малиновському суді м. Одеси перенесено на 23 березня поточного року. Є сподівання , що суд поставить крапку в поневіряннях матері загиблого сина в пошуках справедливості.

Федір Нарійчук - президент Одеського правозахисного благодійного молодіжного фонду ,,Сварог“

В Одеському суді розглядається справа про загибель за кордоном, з вини іноземного роботодавця, двадцятидворічного українця Сергія Степанова.

18-03-2009 14:56 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1237377372.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua