першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

НГО vs. еко-корупція

30-03-2009 14:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1238411255.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

   Одним з основних програмних пріоритетів громадської організації ДМГО “ЕкоДонбас”, координатора Всеукраїнської асоціації НГО з протидії корупції в екологічній сфері, є моніторинг всіх аспектів економічної діяльності Міністерства охорони навколишнього природного середовища України на наявність дій корупційного характеру.
   13 червня 2008 року Міністерство охорони навколишнього природного середовища оголосило тендер на виконання розробки двох посібників з найкращих доступних технічних методів щодо промислового сектора виробництва коксу та з міжгалузевих питань, пов’язаних з виробництвом коксу в рамках гранту TF 055860 "Реформування правової бази й зміцнення інституціональної здатності надання природоохоронних дозволів в Україні". Грант був наданий Міністерству Фондом інституціонального розвитку Світового Банку та мав проводитися згідно керівництва “Відбір і наймання консультантів позичальниками Світового Банку”. Відповідне оголошення було розміщено на сайті Мінприроди України.
   Кінцевий термін надання консультаційних послуг за календарним планом тендеру Міністерство охорони навколишнього природного середовища України встановило на листопад 2008 року, але до початку грудня навіть ім’я компанії-виконавця було відсутнє.
   Експерти ДМГО “ЕкоДонбас” проводячи власне розслідування спільно з Підрозділом Світового Банку по боротьбі з корупцією виявили порушення прозорості тендерного процесу та спроможності учасників чесно конкурувати між собою. Виявлені факти були повідомлені керівникам представництва Світового Банку в Україні, Білорусі та Молдові.
   Результатом розслідування стала відміна згаданого та інших запланованих тендерів в рамках гранту TF 055860, а також привернення уваги керівництва Світового Банку до проблеми неналежного використанням коштів, запланованих на природоохоронну діяльність в нашій країні (див. у додатку файл mraiser_letter.pdf з листом від пана Мартіна Райзера, Директора Світового Банку в справах України, Білорусі та Молдови).
   ДМГО “ЕкоДонбас” розглядає цей успіх як маленький крок в оздоровленні існуючого “хворого клімату”, який склався в екологічній сфері системи державного управління та закликає всі зацікавлені організації приєднатися до боротьби з еко-корупцією в Україні.

   Ю.Г. Озерський (ecodonbas@gmail.com),
   ДМГО “ЕкоДонбас”.

Adobe Acrobat document
mraiser_letter.pdf

314.69 Kb

30-03-2009 14:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1238411255.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua