першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ВР ухвалила законопроекти щодо захисту моральності у суспільстві

15-06-2009 12:20 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1245057617.html
Версія до друку // Редагувати // СтертиКИЇВ – Протягом цього пленарного тижня Верховна Рада України продовжила активно розглядати законодавчі ініціативи, які цього разу стосувались питань забезпечення духовного і морального здоров'я українського суспільства. Парламентарі ухвалили рішення про запровадження кримінальної відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру та підтримали пропозицію про необхідність запровадження кримінального покарання за окремі порушення Закону «Про захист суспільної моралі». Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, м.Київ.

Так, 11 червня 2009 року Парламент ухвалив у якості закону підготовлений Кабінетом Міністрів України законопроект «Про внесення змін до статті 301 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру)» №3221. За це рішення проголосували 390 народних депутатів з 428 зареєстрованих у сесійній залі: від фракції Партії регіонів – 121, від Блоку Юлії Тимошенко – 133, від фракції Блок «Наша Україна – Народна самооборона» – 43, від Комуністичної партії України – 27, від Блоку Литвина – 19.

Після підписання Президентом та набуття чинності цих змін, стаття 301 Кодексу буде передбачати кримінальне покарання не тільки за виготовлення, перевезення, інше переміщення чи збут творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, але й також за зберігання зазначеної продукції.

Крім цього, 9 червня Верховна Рада України також прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України» щодо захисту суспільної моралі №1340, про який ІРС повідомляв раніше. Цю ініціативу підтримали 361 парламентарів з 435 присутніх: від фракції Партії регіонів – 127, від Блоку Юлії Тимошенко – 137, від фракції Блок «Наша Україна – Народна самооборона» – 50, від Комуністичної партії України – 27, від Блоку Литвина – 20.

Згідно рішення народних депутатів документ буде переданий до парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для доопрацювання з урахуванням зауважень та пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи. Після цього документ буде внесений на розгляд Верховної Ради України у другому читанні для ухвалення у якості закону.

Законопроектом №1340 пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України та передбачити кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту суспільної моралі щодо обігу продукції еротичного чи сексуального характеру, організацію або проведення видовищного заходу еротичного чи сексуального характеру, а також встановити більш суворе кримінальне покарання за ці ж протизаконні дії, якщо в їх реалізацію втягуються діти.

Джерело: Інститут релігійної свободи, м.Київ
http://www.irs.in.ua

15-06-2009 12:20 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1245057617.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua