першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Вєрка Смердючка – символ української пісні?

20-04-2007 16:41 Львівщина // Культура // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1177076471.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Борис Бойко

Вєрка Смердючка представлятиме Україну на конкурсі пісні Євробачення. Чи можна глибше принизити українця, відвертіше плюнути йому в обличчя?
Але давайте спокійно розберемося, чому таке стало можливим.
По Україні відбуваються турне відомих російських естрадних артистів – Кіркорова, Малініна і т.д. Артисти різні – талановиті і не дуже, репертуар також різний. Назагал – росіяни демонструють свою культуру і не без успіху. Часто і настирливо вкраплюють свої ідеологічні установки. Талановитого Малініна якось прорвало „Дай Боґ нам стран побольше разних, лишь только би свою нє потєрять”. Ну не може він без цього. Він сам не знає, для чого йому тих „стран побольше”. Свій народ деградує, спивається, вимирає, а йому подай ще і інших. Мабуть, хоче їх ощасливити. Задорнов любить зло покпити з інших народів (Укргаз – укралі ґаз), не відстає в цьому і „Аншлаг”. В цілому іде експансія чужої культури. Нічого надзвичайного.
Квитки на концерти російських артистів коштують недешево, і все-таки зали повні. А коли виступають українські артисти, то і квитки дешевші (часто вхід вільний), а зали не дуже повні. Чому так стається, в чому корінь невдач української культури?
Можна говорити і про меншовартість, і про зрусифікованість, і про низький рівень і ще багато що. Але необхідно вичленити ту головну причину, яка призводить до програшу представників української культури.
На дорогі концерти (квиток за 150-500 грн.) можуть піти скоробагатьки, серед яких мало українців. Вони і вибирають відповідний репертуар: Шуфутінскій, Пуґачьова, Кіркоров, „Машина врємєні” і т.д.
Пересічному українцеві концерт знаменитості за кілька сотень гривень не по кишені. Отже маємо ринкові стосунки: хто багатший – той і визначає, кому він платитиме.
І платить. За хамську рекламу на телебаченні, за вульгарні шоу з придуркуватим хохлом, за „штепсельний тарапунькізм”, за безконечні серіали з життя блискучої російської еліти, за фільми, у яких Ванька блискуче справляється з непотребом з українським прізвищем, за шароварні концерти, від яких верне, за „зірку” української естради Вєрку Смердючку...
Тепер у Європі побачать цю „зірку” і всі зрозуміють, чого той хохол варта...
Отже маємо банальні речі. Народові недоплачують за його працю, попросту грабують (з квітня по жовтень 2007 року пенсіонерам щомісяця будуть збільшувати мінімальну пенсію на 1,00 грн., зате „наші” нарешті у списку доларових мільярдерів журналу „Форбс”), а потім за його ж гроші плодять „смердючок & Co”.
А у владі продовжуються безконечні серіали з життя „кааліціі” та „апазіції”. Вони заворожують увагу обивателя, тримають його в напрузі.
Ну і добре. Хай менше думає про господарку, про те, звідки у нас доларові мільярдери, чого тоншає гаманець і чому стає все важче звести кінці з кінцями. Його діло працювати, попивати горілочку (як гарно її рекламують!!!) і дивитись телебачення. А телебачення на його гроші в умілих руках спрямує його думки у потрібному напрямку. Потрібному для „кааліціі” та „апазіції”.

За матеріалами ГПО „Українська справа” та Прес-центру ВГО „Наша Україна” у Львівській області

20-04-2007 16:41 Львівщина // Культура // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1177076471.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua