першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Державні Прапори на вершинах Тернопілля

20-08-2007 14:06 Тернопільщина // Громадська Дія // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1187608011.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

18-19 серпня 2007 року до 16-ої річниці Незалежності України, Дня міста та Дня Державного Прапора України екологічний клуб “Край” провів молодіжну акцію “Від Лисоні до Попелихи: до вершини стрілецької слави і найвищої точки області”.
Наш захід - це логічне продовження усіх попередніх національно-патріотичних заходів Бережанської районної дитячої громадської організації екологічний клуб “Край”. Якщо минулого року до 90-річчя боїв на Лисоні, екоклубівці поєднували святу стрілецьку землю Лисоні і Маківки, то цього разу „вручили” горам Попелисі та Лисоні Державні Прапори.
Основна мета акції - це встановлення Державних Прапорів України на горах Попелиха та Лисоня. Завдання дводенного пішохідного походу: здійснити історико-краєзнавчу туристичну подорож місцями боїв Українських Січових Стрільців та інших військових формувань на території Бережанського району у серпні-вересні 1916 року, ознайомитись із ландшафтним та біологічним різноманіттям на межиріччі Нараївки та Золотої Липи Бережанського Опілля, виявити особливості еколого-географічної ситуації території подорожі.
Двома прапороносцями пішохідного походу символічно стали гімназистки Ірина Скіп із села Підлісне (історична назва с. Шумляни) і Мар’яна Ярема із села Посухів, які саме в серпні святкують своє 16-річчя.
Гора Попелиха – найвища точка Тернопільської області, що знаходиться на захід від села Мечищів Бережанського району. Вона має 443 метри висоти над рівнем океану.
Під час подорожі ми відвідали: Голицький ботаніко-ентомологічний заказник загальнодержавного значення; музей побуту лемків та цвинтар турецьких офіцерів, загиблих у 1916 році, в с. Гутисько; святочну відправу в День Преображення Господнього в церкві Святого Архистратига Михаїла та цвинтар героїв УСС у с. Посухів.
19 серпня о 17.00 год. на горі Лисоні встановлено освячений Державний Прапор України, а на меморіал УСС покладено освячені яблука і груші.
Нагадаємо також, що 26 серпня на горі стрілецької слави відбудеться ІІ-ий Всеукраїнський фестиваль стрілецької та повстанської пісні „Дзвони Лисоні”.

Галина Проців, голова Екологічного клубу “Край”


Обговорити цю новину у форумі

20-08-2007 14:06 Тернопільщина // Громадська Дія // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1187608011.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua