першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Пам'яті друга і побратима

29-09-2008 18:00 Львівщина // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1222700434.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Сумна звістка огорнула серця політичних в’язнів і репресованих Львівщини з приводу смерті Голови Стрийського районного товариства політв’язнів і репресованих – Негвара Зубенко.
Відійшов від нас вірний син українського народу, який віддав своє свідоме життя Україні в боротьбі за її волю і незалежність, за що був переслідуваний більшовицькими репресивними органами.
Негвар Зубенко народився 1931 року в Коломиї Івано-Франківської області в сім’ї української інтелігенції, яка брала активну участь в громадській, просвітянській і національно-патріотичній роботі.
Батько Негвара – Іван Зубенко – відомий письменник, поет, публіцист, громадський і політичний діяч. Його мама – Марія – дружила із сім’єю Степана Бандери (вчилася з сестрою Степана Бандери - Мартою), членкиня Союзу Українок.
В домі Зубенків часто збиралися такі відомі діячі, як Андрій Чайковський, Кирило Трильовський, генерал Іван Павленко, Євген Маланюк та інші. Іван Зубенко листувався з С.Петлюрою, Є.Коновальцем, Д.Донцовим, О.Олесем, Б.Лепким, П.Франком (сином великого Каменяра). Оточення, в якому зростав Негвар Зубенко, дозволяло йому стверджувати: «Націоналістом я був завжди.
В 1941 році, з приходом німців, Негвар вступив в члени Юнацтва ОУН, а в 1948 р. – в члени ОУН. В 1949 році Негвар закінчив середню школу і поступив до Політехнічного інституту. В 1951 році він був заарештований органами МГБ і засуджений на 25 років розбавлення волі за ст. ст. 54-1а, 54-11 КК УРСР. Ув’язнення відбув у Воркуті. Після довгих поневірянь і переслідувань органами КГБ Негвар Зубенко повернувся з каторги і поселився в м. Стрий, де проживав до кінця свого життя.
В період горбачовської відлиги – з 1989 року активно включився в громадянську і політичну діяльність: був членом Руху х часу його створення, ініціював і був співзасновником утворення Товариства політичних в’язнів та репресованих в м. Стрий, а з 2003 року – був Головою Стрийського районного товариства політичних в’язнів та репресованих.
За активну національно - патріотичну і громадську діяльність Указом Президента України в 2006 році Негвар Зубенко нагороджений орденом «За заслуги» 3-го ступеня та багатьма почесними відзнаками – «Учасник національно-визвольної боротьби», «Хрест Звитяги» та ін.
В особі Н.Зубенка громадськість втратила великого патріота і громадянина України. Нехай Українська Земля прийме нашого друга і побратима у свої обійми і буде йому пухом, а ми – члени Львівського обласного товариства політв’язнів і репресованих, схиляємо голови перед його світлою пам’яттю і мовимо: «ВІЧНА ЙОМУ ПАМ’ЯТЬ».Провід Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих.

Обговорити цю статтю у форумі

Фото Негвар Зубенко.jpg

29-09-2008 18:00 Львівщина // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1222700434.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua