першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

У Львові уперше прозвучать поезія і спогади Бориса Павлівського

10-12-2008 11:20 Львівщина // Культура // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1228900847.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

12 грудня 2008 року о 16.00 у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться вечір пам’яті поета Бориса Павлівського.

Ініціатори вечора – Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК) та син поета Мирослав Павлівський, що проживає у Тернополі. На вечорі прозвучать поезія й уривки зі спогадів поета, а також відбудеться презентація книг Бориса Павлівського «І терни, і тюрми» та «Мерехтить самітниця зоря».

Борис Павлівський (1906 – 2004) – поет, в’язень ГУЛАГу (шість разів заарештований). Народжений на Сумщині, розпочинає свій літературний шлях як український радянський письменник (член Всеукраїнської спілки пролетарських письменників) у кінці 20-х років. Про своє страдницьке життя описує у томі спогадів «І терни, і тюрми» (вийшов після смерті поета у Тернополі в 2005 р.). Пройшовши крізь пекло Сибіру, він зберіг людську гідність і вірність християнській моралі у нелюдських умовах сталінського ГУЛАГу, засвідчивши справжній патріотизм. Про це свідчить і поезія (всі ті твори, які вдалося врятувати), видана також у Тернополі (видавництво «Лілея») у 2007 р.
Як сказано в анотації до книжки «Мерехтить самітниця зоря», «поезії Б. Павлівського – це більше, ніж мистецтво відображення дійсності в словесних образах. Хоча б через те, що ця дійсність проминала в жорстоких умовах лагерного режиму, де велася страшна гра, учасниками якої були кати і жертви…» І як зазначає Євген Сверстюк у передмові «Світильник ночі», «З таким духом, з таким світінням слова як дару Божого, він буде завжди актуальним і цікавим і для сучасників, і в майбутньому». Бо справді, «Істина і Свобода для мене, – пише Борис Павлівський, – Сонце і Життя. Все інше – тьма і вічна смерть».

Слово про поета виголосить літературознавець Ярослав Гевко (м. Тернопіль). На вечорі виступить Квартет бандуристок ЛНУ ім. І. Франка та Державна заслужена академічна капела «Трембіта».

Для отримання додаткової інформації звертайтесь за тел. 258-01-51
або пишіть на e-mail: iiec@polynet.lviv.ua


Обговорити цю новину у форумі

10-12-2008 11:20 Львівщина // Культура // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1228900847.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua