першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Вибори відмінено - Центр розсекречує матеріали

06-03-2009 13:34 Тернопільщина // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1236339276.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Виборча кампанія до Тернопільської обласної ради мала бути пробним каменем суспільних змін, що відбуваються в Західному регіоні України, що особливо важливо у зв'язку з великою ймовірністю зміни ставлення до Прем'єр-Міністра в цьому регіоні, який є визначає тенденції змін у протистоянні між В.Ющенком і Ю.Тимошенко, а також у можливостях третіх сил правого та центристського спрямування.

Хоча рішенням Верховної Ради вибори відмінено, проте висновки з цієї кампанії зробити можна і треба для адекватної оцінки тенденцій зміни суспільно-політичної ситуації в регіоні та країні, а також виявлення особливостей сприйняття передвиборчої інформації суспільством у його теперішньому стані. Основа для цього - *соціологічний моніторинг виборчої кампанії*. Центр з інформаційних проблем територій виконував такий моніторинг у щотижневому режимі з середини січня з окремим виділенням обласного центру та ще 2 частин області. Збір інформації виконувався телефонним опитуванням з випадковими вибірками респондентів, рівномірно розподіленими по всіх районах пропорційно чисельності їхнього населення. Обробка результатів опитувань і контроль необхідних розмірів вибірок відбувався на основі математичної моделі формування суспільних стереотипів у різних професійних і вікових групах. Теоретична похибка дослідження становить 3 % в кожній з частин області й 2 % в області загалом при 90 % рівні довір'я, середня похибка методу на основі порівняння прогнозу з результатами виборів становить 1,5 % (остання перевірка була на виборах міського голови м.Рівного в листопаді 2008 року).

У кожному опитуванні обсяг ефективних пропорційних вибірок становив від 1400 до 2300 респондентів. Переважна більшість результатів не публікувалася, оскільки призначалася не для публічного висвітлення, а для розуміння ситуації і найефективніших інформаційних дій у цій ситуації. Тепер, оскільки вибори відмінено, найважливішу частину результатів може бути оприлюднено.

Оприлюднення, з таблицями і графіками, читайте на Майдані-Захід тут:
https://maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_lvivmai&key=1236338297
Інформаційна служба
Центр з інформаційних проблем територій НАН України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887


Обговорити цю новину у форумі

06-03-2009 13:34 Тернопільщина // Суспільство // URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1236339276.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua