Майдан / Архів Новин Карта Майдану

02-10-2002 17:47, Майдан-ІНФОРМ
Колективний лист працівників УНІАН

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1033570053.html

Тримайтеся, хлопці та дівчата, ми висловлюємо вам свою підтримку. Ви перші, хто разом піднялись на захист своєї гідності, і у вас є шанс ввійти в історію України.

Відкритий лист колективу інформагентства УНІАН


Президентові України Леоніду КУЧМІ,
Голові Верховної Ради України Володимиру ЛИТВИНУ,
Голові Комітету Верховної Ради
з питань свободи слова та інформації
Миколі ТОМЕНКУ,
Уповноваженому Верховної Ради
з прав людини Ніні КАРПАЧОВІЙ,
Голові Державного комітету з питань
інформаційної політики, телебачення
і радіомовлення Івану ЧИЖУ,
Начальнику Управління інформаційної
політики Адміністрації Президента
Сергію ВАСИЛЬЄВУ.


Ми, співробітники інформаційного агентства УНІАН, звертаємося до Вас у зв'язку з ситуацією, що склалася в агентстві.

Протягом останнього тижня після появи в агентстві Василя ЮРИЧКА, призначеного виконавчим директором УНІАН, ми почали відчувати прояви політичної цензури.

Зокрема, на нашу думку, деякі вказівки В.ЮРИЧКА з приводу матеріалів, які мали потрапити на інформаційну стрічку агентства, були продиктовані політичною кон'юнктурою.

Наприклад, 1 жовтня за особистим підписом В.ЮРИЧКА на інформаційній стрічці агентства з'явився матеріал "Народні депутати шантажують незалежну пресу". У цьому матеріалі розповідалося про те, що народні депутати України Петро СИМОНЕНКО, Олександр МОРОЗ та Юлія ТИМОШЕНКО нібито тиснули на керівництво УНІАНу з тим, щоби отримати можливість провести прес-конференцію у конференц-залі агентства.

Після того, як депутати отримали копію цього повідомлення УНІАН, вони ще під час прес-конференції заявили про те, що залишають за собою право звернутися до суду з позовом до керівництва УНІАН.

Інформація про намір депутатів вийшла на стрічці агентства під назвою "Опозиційна "трійка" може звернутися до суду з позовом до керівництва УНІАН", однак через 30 хвилин була знята за усною вказівкою В.ЮРИЧКА, яку він дав редакторам у присутності випускової бригади.

Крім того, світ не побачив матеріал "Опозиційні депутати вважають, що в Україні продовжується узурпація ЗМІ", в якому розповідалося про оцінку Ю.ТИМОШЕНКО та О.МОРОЗА вищевикладених подій.

Протягом останнього тижня журналісти УНІАН отримували неодноразові вказівки щодо змісту інформацій, які мали вийти на стрічці.

При цьому В.ЮРИЧКО неодноразово погрожував співробітникам агентства звільненням у випадку невиконання його розпоряджень що стосувались розстановки політичних акцентів в інформаційних матеріалах агентства.

Незважаючи на запевнення керівництва УНІАН про те, що незалежна інформаційна політика, яку проводив УНІАН до призначення В.ЮРИЧКА, залишатиметься незмінною, ми вважаємо, що інформації зазнають не лише редакторських правок, як стверджує В.ЮРИЧКО, а й правок за змістом. Здебільшого подібних правок зазнавали матеріали з коментарями депутатів, опозиційних діючій владі.

Ми вважаємо, що політика, яку намагається проводити В.ЮРИЧКО, порушує наше право на висвітлення подій, які відбуваються в Україні, а також право наших читачів - громадян України на отримання інформації.

Ми просимо Вас надати оцінку викладеним у цьому листі фактам, а також захистити наше право на неупереджену інформаційну діяльність, право на виконання професійних обов'язків, право на свободу слова та право на працю.

Ми залишаємо це зверненнями відкритим до приєднання усіх представників українських засобів масової інформації, які відчувають схожі прояви політичної цензури.

UNIAN
<a href="/n/free/1033570053" target="_top">Обговорити цю новину у форумі</a>

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1033570053.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua