Майдан / Архів Новин Карта Майдану

17-11-2003 16:55, Майдан-ІНФОРМ
Нове про смерть комсомольця Сергія Бердюгіна

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1069080943.html

Для людей більш-менш тямущих у медицині смерть одеського комсомольця Сергія Бердюгіна одразу здалася загадковою. Мас-медіа повідомляли: двадцятирічний хлопець помер від запалення печінки – дивної як для такого віку хвороби. Та коли поглянути на свідоцтво про смерть № 2697, підписане експертом Одеської міської лікарні Багитською О.О. все стає зрозумілим: малокріров’я органів, забрюшна гематома і розрив печінки, закрита травма живота. Де набув ці “хвороби” Сергій, здогадатися нескладно, як нескладно здогадатися, що заяви про катування комсомольців (у Миколаївському СІЗО у грудні минулого року) не були голослівними.

Правдиві причини Сергієвої смерті вряд чи стали б відомі, якби юнак сконав у тюремній лікарні – там завжди вміли ставити “потрібні” діагнози. Однак смертельно заслаблого Бердюгіна таки вдалося на кілька днів помістити до міської лікарні, відтак смерть констатували цивільні лікарі. І вони чесно зробили свою справу, зазначивши справжню причину загибелі комсомольця.

Не скривила душею експерт Багитська, коли написала, що “рід смерті не встановлений”. Для того, аби встановити його, однієї експертної оцінки замало. Потрібне розслідування Генпрокуратури за фактами катувань комсомольців. Розслідування, на якому на кожному судовому засіданні наполягають підсудні і від якого всіляко відхрещується суддя Тополев. Розслідування, в ході якого до правоохоронців вперше(!) застосують ст. 127 КК України. І якщо люди в погонах виявляться катами в погонах, вони мусять дістати свої “від п’яти до десяти” років.

<b>Примітка “Майдан-Інформ”:</b>Докладніше про останній суд у “справі комсомольців” читайте тут: <http://www.pravda.com.ua/archive/2003/november/13/2.shtml>

<b>P.S.</b> З питань правової та матеріальної допомоги одеським політв’язніми пишіть на rubon@ukr.net
<a href="/n/free/1069080943" target="_top">Обговорити цю новину у форумі</a>

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1069080943.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua