Майдан / Новини Карта Майдану

25-12 17:27, Майдан-ІНФОРМ
Справа Леоніда Ковальчука.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1072366054.html

Вчора, 24 грудня відбулося сьоме засідання Київського Апеляційного суду на якому слухалася справа за позовом Леоніда Ковальчука до Васильківського міського відділу Головного управління МВС України по Київській області, місцевого суду Васильківського району, Васильківської міжрайонної прокуратури, Апеляційного суду Київської області, Головного управління Державного казначейства України по відшкодуванню моральної (немайнової) шкоди, завданої діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури, суду.

На самому початку засідання суддя Ірина Вербова висловила бажання закінчити розгляд справи в цьому році, і попрохала Леоніда Ковальчука про те щоб він, якнайшвидше і якнайменше зачитував документів.

Під час судового засідання виявилося, що в матеріалах справи, які оголошувала суддя Вербова І.М. не тільки номери сторінок, а навіть номери томів не відповідали тим, з якими ознайомлювався Л.Ковальчук і завчасно зняв ксерокопії всіх документів, підшитих у справу. Зате, перешили Васильківські „судочинці” справу „на совість”, навіть суддя не могла читати деякі документи повністю (мабуть не один раз перешивали). А це свідчить про те, що справу розшивали, документи міняли.

На підставі цих фактів Леонідом Ковальчуком було подано заяву до суду про скоєння кримінального злочину – фальсифікації матеріалів судової справи.

Також Л.Ковальчук подав ще три клопотання. Перше – про заборону всіх виплат з рахунків відповідачів, крім обов’язкових (заробітної плати, плати за комунальні послуги та ін.), для забезпечення позовних вимог. Друге - про застосування щодо нього норм міжнародного права, які ратифіковано Україною. Третє – про відвід судді Ірини Вербової, яка грубо порушує ЦПК, відверто демонструє упереджене ставлення до позивача і в ході семи засідань (з липня 2003р.) суддею не поставлено жодного питання, не вивчено доказів, не допитано свідків, не взято показань у відповідачів. Такі висловлювання судді як: „Ковальчук, не показуйте своїх емоцій! У мене також є емоції і проти Вас, але я їх тримаю.”, „Ковальчук, я змушена не стримувати себе, а стримувати Вас!”, прямо вказують на відношення до позивача.

Всі клопотання суд розглянув але не задовольнив жодного.

По першому клопотанню: компенсація за моральні збитки, завдані посадовими особами прокуратури, міліції, органів судової влади та інших державних органів виплачується з державного бюджету. (За рахунок платників податків!)

По другому клопотанню: за словами судді, на території України діють закони України і вона керується ними, а міжнародні норми права, суд може застосовувати...

По третьому клопотанню: Суд в особі судді Ірини Вербової розглянув клопотання позивача про відвід судді Ірини Вербової і залишив клопотання не задоволеним, тому що підстав для відводу судді Ірини Вербової суд не вбачає. Рішення підписала суддя Ірина Вербова.

Після розгляду клопотань бажання якнайшвидше розглянути справу у судді вже не виникало. Оголошувалися всі документи, на які вказував позивач, і засідання закінчилося вже після 19 години.

Наступне засідання відбудеться 12 січня 2004 року о 15 годині в приміщенні Київського Апеляційного суду.
<a href="/go/free" target="_top">Обговорити цю новину у форумі</a>

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1072366054.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua