Майдан / Новини Карта Майдану

12-05-2005 09:58 Майдан-ІНФОРМ, Україна
В Україні запроваджене кріпацтво у сфері ІТ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1115881080.html

Нещодавно в Україні було започатковано черговий "чорний список". Щоправда, до нього включатимуть не публічних людей, винних у корупції чи фальсифікації, а... працівників фірм, що займаються ІТ, які не догодили роботодавцям.

15 квітня цього року фірми-розробники програмного забезпечення, члени асоціації „IT України” прийняли меморандум про принципи кадрової політики Асоціації „IT України”. Меморандум, зокрема, визначає, що працівник має право переходити з одного підриємства на інше лише за умов виконання ним усіх умов трудового договору і всіх домовленостей працівника із компанією. За умови порушення працівником цих умов, перехід можливий лише за згодою компанії, у якій він працює.

Загалом по Україні меморандум уже підписало близько 15 компаній. Із його змістом можна ознайомитись тут.

Меморандум, на думку ініціаторів, дасть змогу „забезпечити можливість інтелігентного переходу працівників в іншу компанію, зробити ринок праці більш цивілізованим”. Компанія, яка бере на роботу програміста, повинна ознайомити працівників з меморандумом, а за його невиконання може вносити працівників до „чорного списку”. Окрім цього, члени асоціації можуть обмінюватися інформацією про всіх працівників, які працюють у компаніях-членах асоціації.

„Весь наш бізнес полягає у внесенні грошей у людину і при втраті людини ми фактично втрачаємо і бізнес”, — так сформулював причини підписання меморандуму директор львівської компанії "Елекс" О.Скрипник.

Проти меморандуму вже висловились профспілкові діячі, які наголошують, що керівництво ІТ-компаній просто користується відсутністю в Україні професійної спілки програмістів. Крім того, меморандум вочевидь суперечить трудовому законодавству України. Лише неформальний характер оплати праці програмістів (зарплата "в конвертах") заважає їм опротестувати укладення меморандуму, який, фактично, легалізує їх "закріпачення".

використано матеріали аґенції "Гал-info"

обговорити цю новину у Вільному Форумі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1115881080.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua