| Майдан / Новини | Карта Майдану |
12-05-2005 20:22 Майдан-ІНФОРМ, Київ
Зміни в Національній академії наук України може провести лише сама академія
Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1115918523.html
На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр Микола Томенко, виступаючи на загальних зборах Національної академії наук України.
„Сьогодні не стоїть питання бути чи не бути Національній академії наук. Зараз треба визначити, як зробити академію європейською конкурентноздатною інституцією, яка б не займалася обґрунтуванням рішень влади чи забезпеченням збагачення бізнесу, а визначала стратегію майбутнього України”, - зазначив Микола Томенко. Він пообіцяв, що новий уряд не буде змушувати академіків обґрунтовувати можливість третього терміну президентства.
„Для того, щоб академія дійсно працювала, необхідно провести децентралізацію, демократизацію і оновлення - в розумінні омолодження - Національної академії наук України”, - вважає віце-прем’єр.
На його думку, багато з академічних інститутів, що входять до НАНУ, повинні перетворитися з інститутів оренди, де кілька осіб здають державні площі і заробляють на цьому гроші, в установи, де генеруються ідеї, розробляються проекти і впроваджуються у виробництво наукомісткі технології.
Микола Томенко так само звернув увагу і на необхідність реорганізації Вищої атестаційної комісії, адже „у разі, якщо нічого не зміниться, то серед українців глузливим стане не лише слово „професор”, а і слово „академік”.
Віце-прем’єр також зазначив, що він противник створення нового міністерства науки, „бо після такої реорганізації керівництво нинішньої Академії наук мусить виконувати функції новоствореного міністерства науки”.
Надзвичайно важливим, на переконання Миколи Томенка, є забезпечення реальної співпраці між освітою і наукою та між наукою і виробництвом. „Саме тут треба шукати нові механізми, щоб не лише держбюджет, а і бізнес вкладав кошти в наукові розробки”, - вважає віце-прем’єр.
В кінці свого виступу Томенко зазначив, що сподівається на критичну, принципову і водночас конструктивну дискусію щодо змін в Національній академії наук України.
Оскільки якщо сама академія не піде на такі зміни, то ні Президент, ні уряд їх не проведе.
Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1115918523.html
| Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Право / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Крим / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум |
(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з
ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською