Майдан / Новини / Статті Карта Майдану

05-11-2005 16:45 Майдан-ІНФОРМ, Львівщина, Культура
Слава залишилась у світі - прах повертається на Батьківщину

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1131201945.html

Сьогодні відбулося переховання урни із прахом видатного українського митця Якова Гніздовського. Прах покійного художника привезли із Сполучених Штатів Америки і урочисто провели поховання на Личаківському цвинтарі у Львові. На похованні були присутні родина художника, односельчани і представники міської влади.

Односельчани Гніздовського привезли грудку землі із рідного села Пилипче, де народився видатний митець і запросили всіх присутніх відвідати музей художника у цьому ж селі.

Яків Гніздовський (27.1.1915-8.11.1985) - визначний український графік, скульптор і живописець. Народився в с. Пилипче на Поділлі. Навчався у Чортківській гімназії. Весною 1934 Яків Гніздовський був заарештований польською поліцією за приналежність до нелегального гуртка, пов'язаного з українським національним підпіллям, проте через деякий час був звільнений. У 1938 р. вступив у Варшавську академію мистецтв, а після початку Другої світової війни — до Академії мистецтв у Загребі (Хорватія). У 1949 р. емігрував у США. в 1954 в Нью-Йорку відбулась перша велика персональна виставка робіт митця. Твори Гніздовського виставлялись у Токіо, Лондоні, Зх.Берліні, Мюнхені, Празі і Москві та були куплені для експозицій багатьох галерей світу (Бостонський музей, філадельфійський музей, Бібліотека Конгресу США).

Помер у Нью-Йорку. В 1987 у Новому Орлеані було здійснено посмертне видання всіх робіт митця. Тоді ж у Нью-Йорку вийшла монографія-каталог всіх графічних робіт.

„Гал-info”

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1131201945.html


Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах та розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини чи статті, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.


 
Перша Сторінка / Останні Новини / Питання та Відповіді про Майдан / Статті / Народні Новини / Листи На Майдан / Майдан-ЗахідМайдан-ВостокПраво / Бібліотека / Досьє / Фотоархів / Заяви та Звернення / Культура / Економіка / Наша Історія / Філософія, Релігія, Духовність / Діаспора / Голодомор / Преса / Україна-Росія / Гумор / Без правил / Оголошення / Технічна Допомога / Архіви Майдану / Розробки / Мова / Вільний Форум


Українська банерна мережа

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2005
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури та мережевої адреси !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації
(поки не зовсім повний) переклад ліцензії українською