першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Усвідомлення Вибору 2006 - попередні підсумки

УкраїнаПолітика

Майдан-ІНФОРМ: 23-03-2006 21:37 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1143142659.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Підбито попередні підсумки передвиборчого етапу проекту Альянсу громадянських активістів «Майдан» "Усвідомлення вибору 2006: Інтерактивне співставлення очікувань виборців і обіцянок політичних сил."

Протягом півтора місяців ми проводили опитування громадян в 10 регіонах і просили їх оцінити за п`ятибальною шкалою важливість для них відповідей на 12 питань загальнонаціонального списку та 12 питань регіонального списків.

Одночасно з опитуванням громадян, ми роздали сотням політиків в 10 регіонах анкети з цими питаннями, просили з обох списків обрати п'ять питань, що є найбільш важливими для виборців, і дати відповіді на обрані питання.

Загалом по 10 регіонах ми отримали на цей момент 127 анкет з відповідями партійних осередків. Ще пару десятків анкет може бути отримано після виборів, бо зараз "їм ніколи віддати заповнені анкети".

Найбільш досяжними виявилися партії з основної (умовно "прохідної") групи.

Перше місце в рейтингу досяжності в нас займає Український Народний Блок Костенка і Плюща. Всі осередки цієї політичної сили в усіх регіонах надали детальні відповіді на наші питання і продемонстрували найвищу готовність до діалогу.

Друге місце впевнено посів "Блок Юлії Тимошенко".

А третє розділили Блок "Наша Україна" та "Опозиційний блок "Не Так!".

Найгірше виявилося з доступом до партій "контрольної" (умовно "непрохідної") групи.

Аутсайдерами в нашому рейтингу досяжності виявилися Виборчий блок: "Блок Бориса Олійника та Михайла Сироти", Блок НДП та Партія Зелених України. В деяких регіонах реальної присутності цих сил взагалі не виявлено.

Політичні сили в усіх регіонах найбільш важливим для виборців питанням з загальнонаціонального списку вважають скасування депутатської недоторканності.

Всі опитані сили, крім Партії Регіонів та "Опозиційного блоку "Не Так!" підтримують так чи інакше ідею скасування недоторканності депутатів. Про деталі читайте в статті О.Северина.

Виборці натомість ставлять це питання на 3-8 місця по важливості.

Друге місце в рейтингу партій (2-5 в різних регіонах) впевнено займає розвиток економіки. Партійні осередки дали багато відповідей на питання, які саме галузі економіки треба розвивати яе в масштабах країни, так і в регіонах. Детальний аналіз результатів відповідей читайте незабаром.

В громадян це питання в рейтингу важливості стоїть від 2 (Полтавська обл) до 11 (Львівська обл.) місця.

Громадяни ж найбільш важливими вважають подолання корупції в сфері охорони здоров`я та питання моделі реформування пенсійної системи (1-4 місця в регіонах).

Нажаль, в партійних рейтингах ці питання займають передостанні місця, і були абсолютно неадекватно очікуванням виборців висвітлені під час перебігу виборчої кампанії. Ця виборча кампанія могла бути побудована навколо цих реально хвилюючих громадян питань, але... цього не сталося. Натомість, місяцями обговорювалося "хто про кого що сказав".

З питань регіонального списку більшість громадян та партійних осередків пріоритетним назвали реформування ЖКГ. Що дозволяє нам винести цю проблему на загальнонаціональний рівень і передбачити, що вона займе провідне місце в політичному житті на наступні роки. Читайте детальний аналіз пропозицій партій стосовно шляхів реформування ЖКГ в статті Н.Зубар.

Приблизно однаково оцінюють політики та громадяни важливість питання забезпечення якісної та доступної освіти (3-7 місця). Читайте детальний аналіз відповідей політиків на це питання в статті М.Сварник.

Звичайно, у відповідях спостерігається суттєва регіональна різниця, яка проявляється в рейтингах виборців більше, ніж в партійних рейтингах. Детальний аналіз в нас ще попереду, але попередньо можна відзначити такі цікаві розбіжності в пріоритетах.

З загальнонаціонального списку В Києві на перше місце в виборців вийшло питання про імідж України в Світі - читайте, що кажуть партії з цього питання в статті А.Бондаренко. А у Львові - питання реформування податкової системи.

З регіонального списку більшість питання забезпечення прозорості влади ставить на 7-8 місце. Читайте аналіз пропозицій політичниз сил з комплексу питаннь прозорості влади в статті В.Гарбара. Натомість у Львові воно вийшло на 1 місце, а в Луганську (за уточненими даними) - на 2. Цікаво, що пріоритети громадян у Львові та Луганську дуже сильно корелюють. Під час прес-конференції в УНІАН 20 березня регіональні координатори проекту в цих областях пояснювали цей феномен. Статті від них про це - попереду.

На 1 місце у Херсонській області вийшла проблема безробіття. В інших регіонах вона займає від 4 (Львівська), до 11 (Полтавська).

Дуже суттєвою (1-5 місце) у всіх регіонах, крім Полтавської області, виборці вважають проблему соціального сирітства. Читайте, як розуміють партії проблематику соціального сирітства в статті Л.Ямщикової.

В Луганську це питання вийшло на перше місце. Натомість партії скрізь, крім Донецької області, не вважають цю проблему аж так суттєвою і надають їй від 7 по 11 місця.

В усіх регіонах громадяни суттєвою вважають проблему злочинності та коррупції в правоохоронних органах (3-6 місця в рейтингу). Натомість партії в усіх регіонах, крім Полтавської області, недооцінюють це питання і ставлять його на 9-12 місце.

Приблизно однаково оцінюють партії та громадяни питання екології (в середньому 5 місце в обох рейтингах). Ми зібрали великий масив даних про те, які екологічні проблеми бачать в регіонах партійні осередки, його аналіз в нас ще попереду.

З поки що не оприлюднених результатів опитування партій повідомимо такі цікавинки:

• кілька прохідних партій (переважно лівого напрямку) заявили про наміри ввести прогресивний податок з доходів громадян (це не декларується в їхніх програмах);
• ані громадяни, ані партії не хочуть (чи не вірять в дієвість?) місцевих референдумів;
• ані громадяни, ані більшість опитаних партій не вважають за пріоритет питання державного регулювання культурної сфери;
• найбільш популярною галуззю економіки, яку вважають за пріоритет для державної підтримки та стимулювання, є сільське господарство;
• найбільш поширеною екологічною проблемою в усіх регіонах є утилізація побутових та промислових відходів;
• місцеві осередки політичних сил, в більшості, демонструють єдність поглядів, що дозволяє нам говорити про сформованість політичної системи.
Опитування громадян здійснювалося методом фокус-груп і в нас ще попереду аналіз статевих, вікових та соціально-економічних преференцій громадян. Ми очікуємо цікаві результати.

Отримані під час проекту матеріали дають нам можливість зробити прогнози, куди рухатиметься Україна в наступні 5 років. Що ми і зробимо невдовзі.
Все про наш проект читайте тут Статті, новини, регіони, партії, методологія...

Проект проводиться в рамках Громадської кампанії “Усвідомлений вибір – 2006” Міжнародного Фонду «Відродження»

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 23-03-2006 21:37 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1143142659.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Оцініть цю новину: 5 4 3 2 1

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua