першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

СЕНСАЦІЯ! Положення Закону про вибори неможливо виконати

УкраїнаПолітика

Майдан-ІНФОРМ: 15-04-2006 16:29 // // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1145107799.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Адвокат Тетяна Монтян знайшла в ч.10 ст.68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” положення, яке у більшості випадках неможливо виконати. Помилка сталася через нехлюйство законодавців, однак в місті Ірпені Київської області, де за допомогою тиску (в т.ч. і грошового) на суд підтримувані обласною організацією “Нашої України”, КУНом та НАК “Нафтогаз України” бізнесмени, поєднавши зусилля зі старою кучмівською владою, намагаються не допустити приходу до влади незалежного кандидата, керівника виборчих штабів “Нашої України” (2002 рік) та Віктора Ющенка (2004 рік) Мирослави Свистович, яка, не маючи фінансової та політичної підтримки нагорі, перемогла на виборах Ірпінського міського голови та оголосила, що діятиме, суворо дотримуючись ідеалів Майдану, без хабарів, “відкатів” та преференцій ласих до місцевої землі бізнесменів.

Під час виборів в Ірпені виникла ситуація, коли на двох розташованих в одній школі дільницях якийсь час бюлетені для голосування на виборах до Верховної Ради та місцевих виборах видавалися по одному списку. Ця ситуація передбачена у частині 10 статті 68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”, де вказано, що кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені встановлюються не лише за кількістю підписів у списку виборців, але й за кількістю відривних контрольних талонів виборчих бюлетенів, на яких розписуються виборець і член комісії, який видає бюлетень. У разі невідповідності між списком виборців та кількістю контрольних талонів виборчих бюлетенів дільнична виборча комісія складає акт, в якому пояснює, чому виникла така ситуація, та приймає рішення про цифру кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені.

Однак, якщо уважно прочитати ч. 10 ст. 68, як це зробила Тетяна Монтян, то відразу стане зрозуміло, що в Законі міститься відвертий юридичний “ляп”, "завдяки" якому встановити причини невідповідності кількості підписів виборців кількості контрольних талонів способом та в порядку, встановленому в Законі, є неможливим в принципі, а саме – Закон зобов’язує ДВК приймати “...рішення щодо встановлення кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені для голосування у відповідному окрузі”. [САМЕ] “ЦЯ кількість оголошується і заноситься до відповідного протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці” – це точна цитата останніх двох речень ч. 10 ст. 68 Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів”. Тобто, дотриматись БУКВИ Закону в цьому випадку можливо лише, якщо межі виборчого округу співпадають з межами дільниці, тобто при виборах, наприклад, сільського голови в маленькому, “однодільничному” селі!

Отже, на дуже багатьох дільницях по всій Україні, де спостерігалося така невідповідність і ДВК встановлювали кількість рішень, через описаний ляп в законі з виключно формальних причин можна ставити питання щодо легітимності виборів. Тому, дуже бажано почути коментар ЦВК, в якому комісія розтлумачила б, яким чином дільничні та територіальні комісії повинні встановлювати кількість виборців: що отримали виборчі бюлетені:, та чи може ДВК та ТВК під час повторного перерахунку голосів на власний розсуд складати акти по аналогії з тією процедурою, що мали на увазі визначити законодавці у частині 10 статті 68 Закону України “Про вибори депутатів...”, але припустилися грубезного “ляпу”; чи є помилкою те, що ДВК не склали відповідні акти, та рішення, які неможливо скласти, і чи можливо виправити таку помилку після закінчення засідання ДВК по підрахунку голосів шляхом складання відповідних документів ТВК.

Адже у разі відсутності такого роз’яснення, будь-який суб’єкт виборів може заздалегідь зробити вибори недійсними, попросивши свого представника у дільничній комісії “загубити” навіть один контрольний талон або “забути” дати розписатися у списку виборців заздалегідь визначеному члену своєї партії, який змовиться про це зі своїм членом ДВК. Виникає вищеописана невідповідність і відповідні витікаючи звідси наслідки.

Отже, саме навколо цього пункту Закону сьогодні розгортаються незрозумілі ігри суддів Ірпінського міського суду, які, за нашою інформацією, після неафішованого візиту до Ірпінського міського суду голови Київської обласної організації НСНУ Вадима Литвина, таки змовилися зробити все можливе, щоб усіма правдами і неправдами не допустити Мирославу Свистович до посади мера Ірпеня.

Докладніше ситуація в Ірпінському міському суді в зв’язку з вищенаведеним законодавчим “ляпом” буде описана нами пізніше.


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 15-04-2006 16:29 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1145107799.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Оцініть цю новину: 5 4 3 2 1

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua