першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ВРада знайшла першого "ворога народа" - Заява інтелігенції.

ЛьвівщинаСуспільство

Майдан-ІНФОРМ: 02-08-2006 14:08 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1154516891.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вченим, письменникам, культурним діячам, журналістам, вчителям, студентам в Україні і за її межами

1 серпня ц.р. на засіданні Верховної Ради України стався безпрецедентний випадок – усесвітньо відомого українського письменника Івана Багряного, посмертного Лауреата Державної Премії ім. Шевченка, чий ювілей відзначатиметься у всьому світі, було названо "врагом народа", після чого Верховна Рада України за одноголосної підтримки партії регіонів, партії комуністів і більшості партії соціалістів відмовила у відзначенні його ювілею в Україні.

Після брутально-регіональної наруги над українською мовою цинічне звинувачення "враг народа" не випадково було запозичене з лексикону кримінальної банди сталіністів, які залили одну шосту планети кров’ю невинних жертв. Нині кинене видатному письменникові і підтримане переважною більшістю, є воно відвертим знущанням над пам’яттю всіх переслідуваних, репресованих, закатованих злочинним більшовицьким режимом на Соловках, у Сибірських концтаборах, у тюрмах-катівнях НКВД-КГБ діячів науки, культури, літератури, журналістики, мистецтва, а відтак і мільйонів невинних громадян. І зловісним свідченням, що Україна опинилася перед небезпекою нових репресій і винищення інтелектуальної еліти, а відтак і нових Голодоморів і Биківень.

Закликаємо всіх діячів науки, освіти, літератури, мистецтва, які живуть в Україні, дати відсіч реваншистам – нагадуємо, що під "інтернаціонально-комуністичне" визначення "врагі народа" підпадали не лише сотні тисяч українців, а всі, незалежно від національності, хто з тих чи інших міркувань був невигідний комуністичному режимові і не славословив йому – татари (іменна Ваших вивезених, репресованих, закатованих митців, письменників, всіх знищених взивають до Вас), євреї (згадайте хоча б "справу лікарів" чи закатованих енкаведистами жінок і ненароджених немовлят Вашого народу), всі представники численних національностей, які живуть в Україні – чи оплакані Ваші убієнні? Чи Ви забули, що якщо циніки обіцяють "благоденствіє" всім, то це означає, що вони намагатимуться витравити з пам’яті кожного, що "не хлібом єдиним" сита людина, а духовністю? Що не випадково ці "партії" рекомендують представника людиноненависницької ідеології на голову комітету з питань національних меншин?

Згадаймо, що багато хто з Вас і Ваші діти молилися разом зі священиками, пасторами, реббі, муллами – духовенством усієї України – саме за духовну свободу кожної людини, а не групки путінських фанатиків. І що безлад в Україні не переборений тому – маймо сміливість визнати це – що всі ми винні, бо досі не викарбувані на стінах Верховної Ради списки найвидатніших діячів, які загинули від рук ненаситної комуністичної банди. І що досі не відбувся Суд над нею.

Звертаємось до вчених і письменників, митців і театральних діячів, журналістів і освітян, лікарів та технічної інтелігенції – до всіх людей доброї волі у всьому світі – підтримайте нас, як підтримували свого часу репресованих діячів культури Г. Белль та А. Сахаров!

Ігор Калинець, письменник, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, Віктор Камінський, композитор, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, Роман Іваничук, письменник, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, Роман Лубківський, письменник, лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка, Любов Кияновська, професор-музикознавець, Ірина Калинець, політв’язень, письменниця

Оголошено на зборах депутатів Львівської обласної Ради 2 серпня 2006 року

Майдан-ІНФОРМ: 02-08-2006 14:08 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2006/1154516891.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua