першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Анонс: Вшанування пам'яті жертв Голодомору на Полтавщині

Полтавщина

Майдан-ІНФОРМ: 21-11-2007 10:02 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1195632163.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

75 років відділяють нас від тієї страшної пори, коли голодна смерть у мирний період, на найбільш родючій у світі землі обірвала мільйони людських доль. Голодомор 1932-1933 років травмував нашу націю, залишив на її тілі глибокі соціальні, психологічні, демографічні шрами. За даними Асоціації дослідників голодоморів України, в 1932-1933 роках загинули від голоду від 8 до 10 мільйонів українців.

Пік Голодомору прийшовся на весну 1933 року. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, тисяча – щогодини, майже 25 тисяч – щодня... Найтяжче постраждали від голоду Полтавська, Сумська, Харківська, Черкаська, Київська, Житомирська області. На них припадає понад 50% загиблих. Тоталітарний сталінський промосковський режим намагався за допомогою голоду підірвати основи української нації. Організатори штучного голоду хотіли ліквідувати опір українців комуністичній владі, встановити тотальний контроль за всіма верствами населення. Торік Верховна Рада України прийняла Закон „Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, згідно з яким Голодомор визнано актом геноциду проти українського народу. Історичний факт Голодомору 1932-1933 років в Україні визнали близько 70 країн світу. У тому числі понад 10 країн визнали Голодомор актом геноциду. Більшість безвинних жертв цієї трагедії безіменні і не мають офіційних місць поховань. Тому вже стало традицією щорічно в останню суботу листопада вшановувати пам’ять загиблих наших співвітчизників запаленням свічок. Указом Президента України Віктора Ющенка „Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні” в суботу, 24 листопада 2007 року, о 16-тій годині оголошено проведення акції „Засвіти свічку”. Ми закликаємо кожного небайдужого полтавця у ці хвилини залишити всі свої справи і поставити на підвіконні запалену свічку в пам’ять про тих, хто загинув страшною смертю у 1932-33 роках. У цей же час просимо вшанувати пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання, під час якої призупинити роботу органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, рух громадського та приватного транспорту з подачею звукових сигналів. На Полтавщині заплановано провести низку заходів до цієї скорботної дати. 23 листопада об. 11.00 год. в приміщенні обласної організації Національної спілки письменників України (вул.Соборний майдан, 15) відбудеться презентація книг, що побачили світ за підтримки облдержадміністрації. Це – видання, темою яких є Голодомор на Полтавщині: І том серії книг „Книга Скорботи. Голодомор”, повість Володимира Шкурупія „Чи я в лузі не калина”, наукова розвідка Лариси Волик „Живопис роду”. 24 листопада о 9.00 год. у м. Лубни пройде скорботний мітинг на Зажур-горі поблизу Мгарського монастиря. Цього ж дня, 24 листопада, відбудуться такі заходи в Полтаві:

• о 15 год. 30 хв. – збір учасників скорботної пішої ходи біля обласної державної адміністрації (вул. Жовтнева, 45).

• о 16.00 год. – скорботна піша хода вулицями Полтави від обласної державної адміністрації до Святоуспенського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату (вул. Соборний майдан, 1).

• о 17.00 год. – панахида за жертвами Голодомору у Святоуспенському соборі УПЦ Київського Патріархату.

• о 18.00 год. – концерт-реквієм в обласному краєзнавчому музеї.

Сьогодні ми повинні пам’ятати страшні сторінки минулого, щоб подібна трагедія ніколи не повторилася. Тож давайте разом звернемося до нашої історії і вийдемо після цього духовно чистішими, мудрішими, сильнішими, досконалішими. А пам'ять нині сущих і прийдешніх поколінь буде вічною.

Джерело: ІА "Новини Полтавщини".

Майдан-ІНФОРМ: 21-11-2007 10:02 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1195632163.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua