першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Щодо створення у Донецьку меморіалу жертвам політичних репресій

Громадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 28-12-2007 14:10 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1198843805.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Кримчани підтримують пропозицію донеччан щодо створення у Донецьку меморіалу жертвам політичних репресій

Лідери 7 кримських організацій поставили підписи під зверненням до Президента України Віктора Ющенка, у якому підтримується пропозиція донецької демократичної громадськості створити меморіал жертвам тоталітарного режиму в сквері на бульварі Пушкіна у Донецьку, де НКВС та гестапо розстрілювало громадян. Серед тих, хто підтримав звернення – лідери Кримської організації ВГО «Наша Україна» Валерій Пробий-Голова, Кримської філії Наукового товариства ім. Т. Шевченка Петро Вольвач, Кримської громадської організації «Український дім» Андрій Щекун, Кримського відділення Всеукраїнського товариства «Просвіта» Павло Власенко, Кримської асоціації голубівників Іллімар Асанов, директори Фонду досліджень та підтримки корінних народів Криму Сеїтмемет Емінов, Кримської філії Науково-дослідного інституту українознавства Віктор Лукашенко. Про це повідомив керівник Громадського центру ВГО «Наша Україна» в АРК Андрій Іванець.
«Ми чули, що представники органів самоврядування Донецька поставилися не конструктивно до виконання Указів Глави держави про вшанування пам’яті жертв політичних репресій та голодоморів, зокрема, поставили під сумнів необхідність перейменувань об’єктів, які носять імена катів і злочинців. Восени в центрі Донецька мені довелося пройтися по вулиці Постишева, якого комуністичний режим спеціально делегував у Харків для організації одного з найжахливіших у світовій історії злочинів проти людяності – Голодомору 1932-1933 років. Тому ми одразу відгукнулися на пропозицію підтримати ініційований донеччанами всеукраїнський марафон «З пам’яттю про минуле. З вірою в майбутнє», - сказав А. Іванець. Він нагадав, що демократичній громадськості Криму зрозумілі проблеми колег у Донецькій області, оскільки на звернення більш як 20 громадських організацій про створення меморіалу жертв тоталітаризму у Сімферополі вже пів року нема відповіді від органів самоврядування кримської столиці, а окремі екстремістські сили в Криму блюзнірські зривають траурні заходи із вшануванням пам’яті жертв політичних репресій та голодоморів.
Лідер Кримської організації ВГО «Наша Україна» В. Пробий-Голова вважає, що виконання Указів Глави держави щодо увічнення невинних людей, то не просто завдання поставлене владою, а моральний борг кожного перед жертвами тоталітаризму. В Криму, який зазнав декілька хвиль масового терору, жахів власного голодомору початку 1920-х років, репресій, розкуркулень, депортацій, це відчуваєш особливо гостро, зазначив він. В. Пробий-Голова закликав кримську громадськість підтримати донеччан у справі відновлення історичної справедливості.
У Кримській організації ВГО «Наша Україна» повідомили, що продовжать збір підписів на підтримку створення меморіалу у Донецьку.
Довідка. Всеукраїнський марафон "З пам’яттю про минуле. З вірою в майбутнє" розпочався 8 грудня у Донецьку встановленням хреста на місці де буде споруджено меморіал пам’яті жертв тоталітаризму.



Прес-служба
Кримської організації
ВГО «Наша Україна»
т. 8-050-38-13331

Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 28-12-2007 14:10 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2007/1198843805.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua