першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

У Севастополі видали довідник "радянських" дивізій СС та ін.

СевастопольОсвіта і наука

Майдан-ІНФОРМ: 17-05-2009 18:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1242572662.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У Севастополі видано і презентовано для журналістів і громадськості регіону довідник "Повний перелік об'єднань 3-го Рейху з громадян СРСР та емігрантів", передає УНІАН.

В унікальному 109-сторінковому виданні представлені "сухі" цифри і "голі" факти, опис бойового шляху тих або інших армій, корпусів, дивізій, бригад, доля їхнього особового складу після поразки фашистської Німеччини та її союзників у Другій світовій війні.

Крім того, тут міститься статистичний матеріал, що стосується етнічного складу об'єднань, які воювали на стороні німців.

Автор довідника - Вадим Махно, капітан 1 рангу (служить у командуванні Військово-Морських Сил України) на брифінгу для журналістів повідомив, що брошура видана російською мовою "тільки тому, що всі видані в Росії, використані і оброблені мною при підготовці довідника 11 книг і енциклопедій - російськомовні".

За словами Махна, в результаті проведених досліджень, він дійшов висновку, що "на боці гітлерівської Німеччини проти СРСР і союзників воювало понад 100 дивізій і бригад, а також охоронних корпусів ("охоронний корпус" за німецькою термінологією - щось подібне до каральної дивізії або бригади").

Зокрема, як додав капітан, два корпуси військ СС (6-й піхотний і 15-й кавалерійський), авіаційний корпус "Конгресу звільнення народів Росії тощо".

Таким чином, як додав Махно, "до довідника увійшло 140 військових організмів, від бригади і вище, які воювали на боці фашистської Німеччини".

За словами капітана, "з полками в мене нічого не вийшло - їх було понад 250, тому я просто фізично не зміг обробити весь масив матеріалу".

Як зазначив автор, факти він наводив тільки в тому випадку, якщо вони збігалися як мінімум з двох джерел, "а за основу була взята книга С.І.Дробязка "Під прапором ворога", видана в 2004 році в Москві видавництвом "ЕКСМО".

За словами Махна, в довіднику "досить мало вказано українських об'єднань: всього лише одна дивізія - "Галичина" - і три бригади" - парашутна, протитанкова і піхотна".

Як пояснив він, "в 1941 році німці на прохання Східного міністерства відпустили з полону і направили за місцем проживання для обробки землі 277 тисяч 761 українця. Росіян не відпускали з полону, в них були два шляхи - або одягати німецьку форму і воюй проти своєї країни, або смерть".

Тому, як підкреслив автор, "набагато більше було російських з'єднань і частин, тільки дивізій СС - 5 штук".

Відповідаючи на питання про мету видання подібного довідника, Махно, зокрема, зазначив, "що не хотів би, щоб існували міфи про народи-зрадники, як, наприклад, міф про кримських татар".

"Коли ми кажемо про татарські батальйони - їх було 10 - треба вказати, що більшість офіцерів у цих батальйонах були росіяни та українці. Коли ми говоримо про батальйони Російської визвольної армії, сформовані в Криму, то в них був дуже великий відсоток кримських татар".

Як додав Махно, "якщо ми говоримо про РОА генерала Власова, то треба вказати, що в її складі близько 20 тисяч було татар волзьких".

Тобто, як підсумував капітан, "коли ми говоримо про зрадників, потрібно говорити про всіх зрадників, зраджували всі, і з різних причин люди йшли воювати проти свого, виходить, народу".

Довідник розрахований на журналістів і військових істориків.

newsru.ua
Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 17-05-2009 18:04 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1242572662.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...
  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua