першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Індія починає перезавантаження. Мета – сонячна енергетика

АзіяДовкілля

Майдан-ІНФОРМ: 05-08-2009 23:15 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1249503341.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Прем'єр-міністр Індії Manmohan Singh затвердив програму вартістю 19 млрд. дол. США, відповідно до якого країна має стати глобальним лідером сонячної енергетики в наступні 30 років. Амбітний проект передбачає суттєве розширення встановлених сонячних потужностей та має на меті до 2030 року зниження вартості електроенергії, згенерованої за рахунок Сонця, до рівня, який відповідає ціні енергії з викопного палива.

«Сонячна місія» вперше прозвучала в червні 2008 року як частина Індійського національного плану дій щодо змін клімату. Відповідно до проекту документа, цілі якого затверджені в понеділок, 3 серпня, встановлені сонячні потужності мають бути розширені з сьгоднішніх 5 МВт до 20 ГВт в 2020 році, 100 ГВт в 2030 р. та 200 ГВт в 2050 році, при тому, що сьогоднішні генеруючі потужності Індії на основі вугілля, газу та ядерної енергетики дорівнюють 150 ГВт.

Посадовці твердять, що Індія докладає всіх зусиль в напрямку зупинки глобального потепління, про що буде говоритися на конференції ООН в Копенгагені в грудні цього року.

«На мою думку, Індія має опанувати сонячну енергетику, аби досягти енергетичної безпеки, безвідносно до глобального потепління», - говорить Jayaraman Srinivasan, вчений з проблем клімату з Індійського Інституту науки в Бангалорі.

Докладна «дорожня карта» для Індії була розроблена до 2020 року. На той час, як планується, сонячне освітлення буде доступним для 20 мільйонів домогосподарств, внаслідок чого викиди СО2 скоротяться на 42 Мегатони щороку. Уряд збирається створити «сонячний» фонд, з початковими інвестиціями в $1.1 млрд., та наповнювати його шляхом оподаткування викопних джерел та енергії, виробленої з них, в розмірі 0.1 цента за кожну кВт-год виробленої енергії. Очікується, що до 2030 року витрати на виробництво електроенергії з фотоелектричних комірок складатимуть близько 10 центів за кВт-год, приблизно дорівнюючи вартості електроенергії, згенерованої з традиційних джерел енергії.

План включає застосування політичних та регуляторних заходів. Вони включають обов’язкову генерацію існуючими тепловими електростанціями щонайменше 5% потужності з використанням сонячної енергії, а також потребу встановлення фотоелектричних панелей на будинках урядових установ. Виробники електроенергії, підключені до загальної мережі, будуть мати можливість продавати надлишки енергії іншим споживачам; проекти з використанням сонячної енергії матимуть 10-річний безподатковий період; крім того, іншим «пряником» для промисловості буде безподатковий імпорт вихідних матеріялів та пріоритетне отримання банківських кредитів.

Для виконання місії буде створений керівний орган з сонячної енергетики, а існуючий поруч з Нью-Делі центр сонячної енергетики буде реформовано в провідний науково-дослідний інститут, який координуватиме сонячні дослідницькі центри по всій країні та підтримуватиме іноземне співробітництво. Документ місії рекомендує запровадження курсів з сонячної енергетики в Індійському інституті технологій, а також запровадження стипендійної програми для навчання 100 індійських вчених на рік в іноземних установах світового рівня.

Дехто скептично ставиться до успіху місії. "Перехід від 5 МВт до 20 ГВт в 11 років виглядає науковою фантастикою", - каже Manu Sharma з Центру суспільних ринків, неурядової організації, що базується в Нью-Делі. Sharma, який є координатором конференції ООН в Копенгагені зі зміни клімату, вказує на те, що на сьогодні десять виробників сонячних панелей в Індії мають сумарну виробничу потужність в 80 МВт сонячних панелей.

З іншого боку, Srinivasan вважає, що перехід до сонячної енергетики буде таким же швидким, як перехід з дров до вугілля чи з вугілля до нафти. Що стосується вартості сонячої енергії, то "технологія в світі дуже швидко змінюється, а вартість стрімко падатиме, коли почнеться масове виробництво сонячних панелей". Про це говорить K. S. Narayanan, який працює над полімерними сонячними комірками в Центрі провідних наукових досліджень ім. Джавахарлал Неру в Бангалорі. "Ми спостерігаємо поступове зростання ефективності сонячних комірок в нашій лабораторії, а на світовому рівні ці зміни йдуть ще швидше," – додає він.

Srinivasan говорить, що сонячна місія буде сприяти Індії на переговорах в Копенгагені, в результаті чого її позиція стане сильнішою в протидії обмежень викидів. Але, додає він, як відповідальна країна, економіка і населення якої зростає швидкими темпами, Індія не повинна робити "помилок" розвинених країн світу. "Сонячна місія є безпрограшною пропозицією, оскільки вона знижуватиме забрудення повітря, скорочуватиме вартість нафти, та сприятиме побудові «зеленішого» світу", говорить він.

Автор: Killigudi Jayaraman
За матеріялами Nature News


А тим часом, як повідомляв 2 місяці тому цей же журнал, запуск експериментального реактора ITER, який мав перевірити можливість застосування термоядерної енергії для виробництва електроенергії, відкладається щонайменше до кінця 2025 року. За іншим повідомленням авторитетного Європейського журналу Europhysics News, вже на сьогодні з використанням продуманого розміщення вітрогенераторів можна досягти вартості виробленої енергії, яка порівняна з її традиційними джерелами, а витрати окуповуються менше ніж за рік. Чи зверне Україна питання на ці перспективні напрямки її енергетичної незалежності? Питання до цього дня залишається відкритим...

Переклад та підготовка матеріялу: Вячеслав Хаврусь


Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 05-08-2009 23:15 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2009/1249503341.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua