першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

АНОНС ПОДІЇ: Акція солідарності з харківянами проти міліцейського свавілля у справі вирубки Лісопарку

УкраїнаГромадська Дія

Майдан-ІНФОРМ: 25-05-2010 17:59 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1274799540.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Завтра, 26 травня о 14.00 відбудеться акція солідарності з жителями Харкова, яких було побито міліціонерами в ніч з понеділка на вівторок під час чергування, організованого для захисту Лісопарку від вирубки. Акція пройде перед Міністерством внутрішніх справ України за адресою вул. Богомольця, 10.

Мета акції — змусити керівництво Міністерства відреагувати на неправомірні дії харківської міліції, котра очевидно перевищує свої повноваження та порушує права людини, і покарати винних у побитті людей.

Скандал довкола Лісопарку спалахнув цього місяця. 20 травня без відповідних ордерів без дотримання правил лісозаготівлі та техніки безпеки розпочато вирубку дерев для будівництва дороги. Станом на 24 травня зрубано близько 600 дерев. Активісти підрахували, що всього буде вирублено 10 гектарів території Лісопарку. Офіційним приводом для будівництва дороги є звільнення міста від пробок. Водночас, місцеві жителі переконані, що дорога — тільки шлях для забудови території. Місцеві журналісти стверджують, що існують рішення по будівництву кількох десятків об'єктів довкола даної дороги (детальніше тут — http://ludovikxiv.livejournal.com/492504.html).

Харків'яни — звичайні жителі міста, екологи, велосипедисти — виступили на захист Лісопарку. На місці вирубки чергують харків’яни, які рятують дерева, обіймаючи їх. Міліція незаконну вирубку не припиняє. 21 травня лісоруби жорстоко побили правозахисників Євгена Соловйова та Юрія Кальченка, міліція затримала 5 активістів-екологів. Харків’яни збудували барикади у місцях вирубки. 22 травня розпочалося корчування пнів за допомогою бульдозера, що може завадити підрахунку кількості знищених дерев.

Ситуація довкола Лісопарку доводить, що знищення зелених зон у містах заради їх забудови є системною проблемою. Для очільників більшості інвестиційно привабливих міст збільшення кількості торгових і офісних площ є очевидною прерогативою порівняно зі збереженням зелених зон. Правоохоронним органам при цьому відводиться тільки роль охоронців винищувачів дерев.

Така ситуація повинна припинитись. Керівництво міліції повинно зайняти офіційну позицію у цій та сотнях інших справ та оголосити, чиї конкретно інтереси вони захищають.

Громадянська ініціатива “Збережи старий Київ” закликає усіх небайдужих прийти на акцію протесту перед Міністерством внутрішніх справ та допомогти активістам у Харкові відстояти Лісопарк та захистити свої права.

Контакти екологічної групи “Печеніги” у Харкові — Олег Вяткин (095-139-62-78), Олег Перегон (050-228-82-36), Алексей Ведмидский (066-387-46-86).

Громадянська ініціатива “Збережи старий Київ”
067-502-5727
067-463-6253

Національний екологічний центр України
097 1000 473

Майдан-ІНФОРМ: 25-05-2010 17:59 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1274799540.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua