першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В Донецьку відбувся 8 Конкурс "Джерело талантів"

ДонеччинаКультура

Майдан-ІНФОРМ: 12-06-2010 19:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1276358792.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Таланти твої, Україно

В Донецьку 22-23 травня 2010 року відбувся VІІI Відкритий Конкурс української пісні, танцю, народної музики та образотворчого мистецтва імені Т.Г.Шевченка „Джерело талантів”. Конкурс виховує любов до своєї землі на рідній українській мові, на нашій культурі, на любові до свого народу.
Конкурс започаткували і вже восьме провели управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації, Донецька обласна організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка за підтримки управління в справах сім’ї і молоді Донецької обласної державної адміністрації та Донецької міської ради. Конкурс пройшов в 3 номінаціях: солісти-вокалісти, танцювальні колективи , образотворче мистецтво та в трьох вікових категоріях ( І- 7-12 років; ІІ- 13-18 років; IV-19-33 років). На період проведення конкурсу харчування та проживання учасників безкоштовне. Конкурс традиційно пройшов в Палаці культури металургів, директором якого є директор Конкурсу Заслужений працівник культури України, співак, поет, композитор і геніальний організатор Микола Васильович Присяжнюк.
Конкурс уже став своєрідною візиткою Донеччини- колишнього козацького краю, який, на жаль, знаходиться в мовній «окупації». В ньому цього року взяли участь 438 конкурсантів з усіх регіонів України, які створили незабутнє святкове кількаденне культурно-мистецьке дійство.
-*Перший день Конкурсу розпочався змаганням солістів –вокалістів.
Для участі у Конкурсі було відібрано за відео та аудіо матеріалами 62 виконавця з різних куточків нашої держави. Журі очолила народна артистка України, професор Донецької музичної академії ім. Сергія Прокоф’єва Аліна Коробко.
З перших виступів і до кінця у виконавців був настільки високий рівень майстерності і артистизму, хоча це були семи- десятирічні маленькі артисти, що журі змушене було збільшити кількість премій.
В кожній українській пісні гармонійно поєднувались слова, музика, костюм, що створювало неповторне враження досконалого спектаклю. Члени журі часом не могли стримати емоції і , порушуючи протокол, аплодували виконавцям.
Найкращою у номінації - „солісти-вокалісти” журі визнало і одностайно присудило гран-прі 10-річній харків’янці Валерії Сімулік за бездоганне виконання пісень «До щастя крок» та «Том і Джеррі». Першу премію отримали Інна Синягівська з Полтави та другу – Анастасія Цомпель з Сімферополя, Діана Сапа з Івано-Франківська та Ксенія Ярова з Краматорська. Третю- розділили Поліна Клименко з Луганщини, Олена Кричфалуші з Добропілля та Анастасія Єрмоленко з Донецька.

У другій віковій категорії у Єлизавети Чернової з Добропілля –перше місце;
у Христини Васкул з Коломиї, Кирила Каплуновського з Дзержинська та Андрія Подкалюка з Костянтинівки- друга премія; Лілія Саєнко з Харкова, Любов Міхіна з Автономної республіки Крим, Андрій Кудінов з Полтави та Маргарита Спічка з Костянтинівки посіли третє місце.

У третій віковій категорії перше місце у Ірини Хромічової з Донецька; друге місце у Борислави Білоцерківської з Львова та Вікторії Іванової з Сімферополя, а третя премія у Марини Шуть з Харкова. Спеціальний приз за авторські пісні та їх виконання отримав Олександр Ходак з Кривого Рогу.

Другий день засяяв неповторним колоритом різнопланових танцювальних колективів. Танцюристи від маленьких до дорослих порадували своїм яскравим, щирим мистецтвом, чарівною атмосферою танцю, які не залишили жодного глядача байдужим. Головою журі в номінації „танець” був Заслужений діяч мистецтв України Геннадій Дибовський.

У номінації „танцювальні колективи” у молодшій віковій категорії:
Перше місце у зразкового ансамблю «Зірниця» з Донецька, третє- у студії сучасної хореографії «Фольк-модерн-стиль» з м. Новопскова;

Середнья вікова категорія: перша премія у ансамблю танцю «Емпірей» з Миколаєва та у зразкового ансамблю танцю «Сонечко» з Краматорська; друга- у народного хореографічного ансамблю «Сюрприз» з м. Гола Пристань з Херсонщини;

У третій віковій категорії на першому місці народний самодіяльний ансамбль народного танцю «Угольок» , на другому- народний ансамбль хореографічних мініатюр «Візаві» з Донецька

У номінації „образотворче мистецтво” гран-прі конкурсу журі, головою якого був член спілки художників України Георгій Беро, присудило 14-річному Станіславу Денисенку з Артемівська, який працює в техніці традиційного розпису писанок. Його вчитель, майстер народної творчості Дмитро Денисенко, працює в унікальній техніці різьбленого страусячого та пташиного яйця.
Перша премія у молодшій віковій категорії у Дарії Калітюк, друга у Вероніки Самойленко та Софії Шмоніної, третья у Ксенії Лисенко, Ольги Семенової та Каміли Чупєєвої.
А у середній віковій категорії першу премію отримала Патрісія Поліс; другу- Маргарита Сергеєва та Аліна Орешко; третю- Сергій Буняєв.
У старшій віковій категорії перша премія у Анатолія Савицького; друга у Олександра Гришанова та у Ольги Хремльової;
третя у Станіслава Приймачука та Тетяни Кримської.
Представлені на конкурс твори, виконані всілякими видами техніки на українську тематику, а також роботи декоративно-прикладного мистецтва: українська вишивка, вироби з бісеру, кераміки, декоративний розпис, обробка дерева, каменю, металу та шкіри, плетіння з лози та соломи, писанки, виконаніні різними видами техніки та інше.
Представники від кожної області в день перепоховання Тараса Шевченка, пророцтво якого, що наша дума, наша пісня не вмерла, не загинула в усіх куточках України, збувається, поклали квіти до його пам’ятника.
Незабутнім став для всіх глядачів, а також для самих конкурсантів цілісний, гармонійний гала-концерт „Джерела талантів”, який складався з 42 яскравих номерів у виконанні обдарованих, талановитих конкурсантів і тривав 3 години. Конкурс засвідчив, що ми маємо величезну школу виконавського мистецтва звідки виростають зірки світової величини.
Після гала-концерту відбулась церемонія нагородження та вручення цінних подарунків переможцям. Кожний учасник отримав диплом та футболку з логотипом „Джерело талантів - 2010”. Після цього у виконанні всіх учасників пролунала пісня „Ми українці- всюди українці, допоки світить нам одна зоря”. Під святковий фейєрверк учасники відправились на святковий фуршет.
Роз’їжджаючись по домівках конкурсанти дякували організаціям, які профінансували і блискуче провели в цей складний час духовного базару, де продається все, на високому мистецькому рівні некомерційне українське свято в Донецьку. В першу чергу висловили особливу подяку голові Донецької обласної державної адміністрації Анатолію Близнюку, міському голові Олександру Лук’янченку, Лілії Золкіній –начальнику управління у справах молоді ДОДА, голові Донецької обласної „Просвіти”, ректору Донецького національного університету, академіку НАН України, Герою України Володимиру Шевченку та директору „Джерела талантів” Миколі Присяжнюку – режисеру, музиканту, який є душею цього свята, на плечах якого тримається вже восьмий Конкурс, фахівця своєї справи з невичерпною спрагою творчості, нескінченно відданого своїй справі. Він, як ніхто інший, вміє залучати дорослих і дітей в світ прекрасного, що дуже необхідно час, час відродження національної свідомості, моралі, духовності особливо на сході України. Сподіваємось, що наступного року хоча би хтось з представників влади прийде хоча би на гала концерт привітати учасників Конкурсу, як це вони дружно роблять на святі російської мови, знаходячи слова на підтримку російської мови, російської культури, російської історії.
Ласкаво просимо українські таланти наступного 2011 року на день народження Тараса Шевченка в Донецьк на IX всеукраїнський конкурс „Джерело талантів”, який я сподіваюсь зможемо провести залучивши до участі ще і ансамблі народних інструментів та ансамблі народної та сучасної пісні, профінансувавши захід в повному обсязі. Бо українське мистецтво-єдина форма людської діяльності, яка сприяє єднанню і ламає бар’єри між людьми, що послужить розв’язанню багатьох проблем.
Для зв’язку -директор конкурсу Микола Васильович Присяжнюк в м. Донецьку: 8-0622-66-00-05, 8-062- 345-29-17, моб. тел.8 (050) 368 -39-48

Марія Олійник, м. Донецьк ( 095 335 11 65)
Обговорити цю новину у форумі

Майдан-ІНФОРМ: 12-06-2010 19:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1276358792.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua