першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Мітинг проти двомовності у Львові: "Займіться ділом, а не язиком!" (+фото, відео)

ЛьвівщинаПротест

Майдан-ІНФОРМ: 18-10-2010 16:26 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1287408419.html // Версія до друку

Сьогодні, 18 жовтня, біля Львівської обласної державної адміністрації відбувся пікет в межах всеукраїнської акції «Врятуй свою мову!». Близько семи сотень людей вимагали відхилити законопроект «Про мови в Україні», зареєстрований у Верховній Раді 7 вересня 2010р. головами фракцій Партії Регіонів, Блоку Литвина та Компартії.

Учасники акції протесту впевнені, що законопроект «Про мови в Україні» є антиконституційним та загрожує витісненню української мови з усіх сфер життя. Він фактично запроваджує російсько-українську двомовність.

Основними гаслами – «Єдина мова – єдина країна», «Дбайте про добробут народу, а не кидайте яблуко розбрату», «Мова – душа народу, тож не плюйте в нашу душу» – учасники акції висловили своє ставлення до дій влади.

«Нас хочуть переконати, що поява цього законопроекту викликана потребами громадян України, мовляв нарешті влада звернула увагу на мовні проблеми інших національних спільнот, що проживають на Україні. Хоч хтось у це вірить? Здається, всі розуміють, що підняття українськими політиками таких тем як історія і мова завжди відбувається з метою спровокувати неконструктивні емоційні дискусії і відповідні реакції у суспільстві. Навіщо? А як ще вони можуть змістити акценти зі своєї нездатності навести порядку країні і, що ще гірше, відвернути увагу від диструктивної діяльності в галузі економіки і управління. Тому, захищаючи сьогодні українську мову в Україні, ми кажемо: «Займіться ділом, а не язиком!»» – заявила у своїй промові одна з організаторів пікету Ольга Сало.

Більшість присутніх – студентська молодь, тому не обійшлось без згадки про чинного міністра освіти Табачника. Їх «Табачника – геть!» радо підтримали всі присутні. Біля мікрофону змінювали один одного студенти, громадські діячі, викладачі, діячі мистецтва. Між промовами і гаслами всі разом співали пісні («Не пора, не пора», «Ой у лузі червона калина», «Боже великий, єдиний» та інші). Закінчилась акція спільним виконанням національного гімну України.

«Майже сотню указів за 300 років російська імперія видавала на знищення української мови, – каже студентка історичного факультету Марія Кісіль. – То невже ми на 20-му році незалежності дозволимо знищити мову, посилаючись на Європейську хартію мов? Адже ця хартія захищає мови, які зникають. А зникнення, швидше, загрожує українській, якщо цей закон таки приймуть».

Місцева влада добре підготувалась до пікету – територію ЛОДА обгородили турнікетами та виставили близько 70 міліціонерів.

Такий же протест відбувся у Києві біля комітетів Верховної Ради (туди прийшло близько 3 тисяч людей) та у 15 обласних центрах по всій Україні.

Завдяки сьогоднішній всеукраїнській акції слухання Проекту закону «Про мови в Україні» перенесене на середину листопада, але з реєстрації не знятий. Спроби впровадження цього законопроекту розглядаються організаторами акції, як антиконституційні дії і свідома провокаційна діяльність з метою збурення суспільства.

Організатор акції — Громадянський рух «Відсіч».
v.html

Майдан-ІНФОРМ: 18-10-2010 16:26 // URL: http://maidan.org.ua/static/news/2010/1287408419.html // Версія до друку //

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
  ПРЯМА ДІЯ :
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  ОСТАННІ СТАТТІ :
На одній хвилі: «Ель Женераль і реп-гімн близькосхідної революції»
Ольга Веснянка, DW: Радянський спадок - "дідівщин​а" в українські​й армії
Василь Овсієнко: «Пилорама-2011». Мнение экспоната
Микола Сварник: Канада протестує
Franko: Про неопірність злу
Олександр Северин: Вбогість пацанських політінформацій
Роман Сердюк: Тимошенко - состав преступления
Альянс Майдан – народним депутатам України: «And Justice for All! Або армагеддєць!»
ГО «Українська альтернатива»: Суд, який паплюжить верховенство права і права людини – загроза суспільству
Станіслав Полянський: Не віддамо свою країну!
Святослав Караванський: Суд пігмеїв над велетнями
otiec: В сім'ї вільній новій не забудьте пом'янути... (с) Кобзар
Олександр Северин: Доцільна брехня, брехлива доцільність
Юлій Хвещук: Історичні «медвєдизми» на тлі 2012 року
Галина Седых: Битва за Техноленд, или кто в Украине не уважает авторское право
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua