МАЙДАН

«Наша Україна» щодо ліквідації Федеральної національно-культурної автономії українців Росії

Поділитися:

Заява Президії Політичної ради партії «Наша Україна» щодо політичних мотивів ліквідації Федеральної національно-культурної автономії українців Росії

13 січня 2011 року міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров на офіційному рівні нарешті оприлюднив справжні причини ліквідації у листопаді минулого року Верховним судом Росії Федеральної національно-культурної автономії українців Росії.


На відміну від рішення суду, який формально ліквідував ФНКАУР нібито у зв'язку з «виявленням порушень у господарській діяльності», С.Лавров прямо заявив, що вона була ліквідована у зв’язку з тим, що «її керівництво вело роботу не з вирішення культурних та освітніх питань… а політичну діяльність і діяльність, яка була спрямована прямо і неприховано на підрив наших двосторонніх відносин».


Українська громадськість чудово пам’ятає, що проблеми в національно-культурної автономії українців Росії розпочались відповідно до тоталітарних алгоритмів сталінських часів.


«Свідомий» російський громадянин доніс у відповідні інстанції, що, виявляється, керівництво українських організацій Росії злісно порушує російське законодавство, а саме - брало участь у програмі на «Радіо Свобода», в організації і проведенні у Москві міжнародної науково-практичної конференції «Україністика в Росії: історія, стан, тенденції розвитку», а також керувало заходами, присвяченими пам’яті жертв Голодомору, які були організовані в підтримку акції «Незгасима свічка» у листопаді 2009 р.


На жаль, рішення російської влади щодо ліквідації Федеральної національно-культурної автономії українців Росії, закриття Українського освітнього центру в Москві, «пресування» Бібліотеки української літератури в Москві та багато інших свідомо спрямовані на знищення національно-культурної ідентичності української діаспори в РФ.


Політична партія «Наша Україна» висловлює рішучий протест проти реалізації російською владою відверто антиукраїнського курсу.


Наголошуємо, що неможливо реалізовувати курс на добросусідство без захисту прав національних меншин, зокрема української діаспори на території Російської Федерації.


«Наша Україна» підтримуватиме наших співвітчизників в Росії, використовуватиме міжнародні механізми відстоювання прав українців. Разом ми звертаємось до Ради Ѓвропи, ОБСЃ інших міжнародних організацій щодо порушення культурно-освітніх прав української меншини в Росії.


«Наша Україна», світове співтовариство вживатимуть спільних дій для відновлення гідного життя української національної громади в Росії.


Ми також звертаємось до Міністерства закордонних справ України належним чином відреагувати на заяву міністра закордонних справ Російської Федерації, сприяти нам захистити права українських громадян в РФ.


Слава Україні!
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1295018964.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

REDTRAM

Завантаження ...

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською