МАЙДАН

На сполох! Софія Київська знову у небезпеці!

Поділитися:

У ВІВТОРОК, 8 ЛЮТОГО, о 13-00 НА СОФІЇВСЬКІЙ ПЛОЩІ відбудеться акція протесту, мета якої захистити Софію Київську від нової небезпеки руйнації. Мешканці Києва, представники громадських ініціатив і працівники Національного заповідника Софія Київська висловляться проти нового указу президента України, згідно до якого заповідник «Софія Київська» має перейти від опіки Міністерства регі...онального будівництва під управління Мінкульту.

Йдеться не просто про зміну підпорядкування заповідника від одного міністерства іншому. Інтенсивне лобіювання проекту указу розпочалося одразу після заяви керівництва Мінрегіонбуду, про недопущення забудови буферної зони Софії Київської. Громадські активісти і працівники Софії Київської вважають, що прийняття нового указу призведе до негайного поновлення скандальних будівництв на території буферної зони заповідника - на Пейзажній алеї, на Гончара, 17-23, на вулицях Стрілецька, Рейтарська та інших. Бо саме Міністерство культури погодило майже усі проекти незаконних будівництв, запланованих у буферній зоні Софії Київської.

Всупереч своїм службовим обов’язкам, правовим нормам, навіть, всупереч обов’язкам України у відповідності до Конвенції про охорону всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, представники міністерства культури в судах стають на бік забудовника, що призводить до непоправних втрат культурної спадщини України. Про неефективність управління Міністерства культури красномовно свідчить теперішній стан Лаври: на території заповідника постійно ведеться забудова, на вулицю «відселено» розташовані на території Верхньої Лаври музеї, не проводяться реставраційні роботи, за одну ніч було знищено Західні в’їзні ворота Лаври, пам’ятку архітектури XVIII ст. Фатальні наслідки матиме також раптове і безпідставне звільнення наукових працівників Лаври і передання майже всіх її пам’яток у користування УПЦ (МП).

Міністерство культури фактично підтримує плани керівників Московського патріархату стосовно передачі представникам цієї конфесії найбільших національних пам'яток України, відзначають активісти громадського руху «Save Old Kyiv». Постійні богослужіння, що планує проводити в соборі св.Софії УПЦ, завдадуть непоправної шкоди тисячорічним фрескам і мозаїкам Софійського Собору. Тільки у якості музею Софія Київська зможе без втрат залишатися однією з найвизначніших пам’яток України.

Указ, ще не підписаний Президентом, передбачає передачу Мінкульту 14-ти національних і державних заповідників по всій Україні.

Не припустити підписання цього непродуманого і небезпечного наказу, захистити Софію Київську та інші національні заповідники від безпорадного майбуття поставили собі на меті організатори акції протесту 8 лютого.

ПРИЄДНУЙСЯ!!!

Докладніше:
т.0674676253 Ігор Луценко
т. 0503568165 Ірина Нікіфорова

--
Джерело: www.prostory.net.ua

http://www.facebook.com/event.php?eid=180481928655312

sean
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1297082065.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

REDTRAM

Завантаження ...

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською