МАЙДАН

Горлівка приймає українського письменника Володимира Лиса

7 квітня, на Благовіщення, у Горлівці на Донеччині відбулася презентація роману видатного волияннина, письменника й журналіста Володимира Савовича Лиса "Століття Якова".

Цю зустріч з письменником для донбасівців організував донецький осередок Європейської партії України. Петро Антип зібрав у міській бібліотеці молодь, людей старшого покоління, усіх, хто читає, цікавиться новинками української книги.

Для Горлівки ця подія не ординарна. Не часто до нас приїздять письменники такого рангу.

Недарма у нас кажуть: західна Україна "модерна", а східна "модернизована". От ЄП і робить зусилля, щом модернувати Донбас.

У дискусії, що відбулася після виступу автора, були згадані заклики деяких українських митців щодо від"єднання Донбасу від України. Чути це нам, донбасівцям, дуже прикро й боляче! Пану Лису нагадали, що у нас на Донбасі поховано багато видатних українців, у тому числі й його легендарний земляк Данило Шумук, який усе життя поклав на боротьбу за Україну. Так що, його могилу у Красноармійську Донецької області віддати до Россії?

Донбас є батьківщиною Стуса, Тихого, Дзюби, Світличного, Руденка, Шаповала, Сосюри, Голобородька, інших.

Донбас, який влада постійно модернізувала, і модернізувала не тільки промисловість, а й душі людей, потребує потужного модерного втручання України!

Це є головною ціллю діяльності ЄП на Донбасі.
Через пана Володимира було передано запрошення пану Шкляру приїхати на Донеччину.
Також хотілося б бачити у нас і інших видатних людей, політиків, діячей культури, мистецтва.

Наш видатний земляк Олекса Тихий у ті не дуже далекі часи казав про Донеччину таке:
Донеччина – це шоста частина всього населення Української РСР. Її культурний та національний розвиток може послужити або гарним прикладом для всієї України в разі її нормального розвитку , або ганебним, холероподібним, коли й інші райони підуть шляхом байдужості до національної культури та мови. І в другому випадку ганьба та прокляття впадуть на голови кожного з нас, донбасівців, хто бачив, усвідомлював насування загибелі і мовчав, хто в догоду череву забув, якого він роду-племені, зрадив свій народ, а чужих рук брав отруйну зброю асиміляції та допомагав нищити українську мову, культуру.

До цих слів додати нема вже чого...

В. Лису подарували книгу “Голодомор на Донеччині». Він, волинянин не знає, що це таке Голодомор, а наші люди це винесли на собі. Тому вони такі донбаські?

Петро Антип, Євген Шаповалов.


л2.JPG
Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1302382697.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

REDTRAM

Завантаження ...

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською