МАЙДАН

Табачник організовує фіктивний мітинг на свою підтримку

Організатори кампанії проти деградації освіти ("Відсіч", "Фундація регіональних ініціатив" та "Пряма дія") отримали підтверджену інформацію про те, що Міністерство освіти, науки, молоді і спорту знову намагається створити видимість підтримки власних ініціатив серед студентства через контрольовану ним Всеукраїнську студентську раду та її очільницю Анастасію Сабову.

Так, у понеділок, 23 травня, стало відомо, що представники профільного міністерства зв'язуються з ректорами університетів, вимагаючи у них забезпечити приїзд представників студентського самоврядування на з'їзд Всеукраїнської студентської ради. Після таких дзвінків студентам у примусовому порядку оформлювали відрядження та за кошт університетів, купували квитки на проїзд до Києва. Таким чином було підготовлено з'їзд представників студентського самоврядування, який відбудеться сьогодні, 25 травня, в Київському національному лінгвістичному університеті. Передбачити рішення цього заходу не складно, зважаючи на те, що на сайті Всеукраїнської студентської ради (http://vsr-mon.org.ua/news/1359-2011-05-24-12-21-47) та Кабміну (http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=244284098&cat_id=244277212) розміщена ідентична заява щодо запланованого на цей же день всеукраїнського студентського протесту.

Вчора ввечері стало відомо, що, окрім псевдонезалежного з’їзду, представники влади також у терміновому порядку за гроші збирають студентів на акцію. Студентам та іншим молодим людям пропонується заробити 50 гривень за дві години участі в акції, збір учасників якої оголошено у тому самому місці, де призначили свій збір і організатори кампанії проти деградації освіти, але на 13.00, тобто на годину раніше.

Студентів на проплачений мітинг збирають в т.ч. й через соціальні мережі. Одним з головних є "тисячник" Руслан Багмут (http://vkontakte.ru/id45329122), який вже неодноразово постачав людей на найрізноманітніші акції незалежно від їх спрямованості – від мітингів Партії регіонів до "Нашої України". Так, наприклад, ця організація забезпечувала масовку у 80 людей на акйцію з нагоди 150-ї річниці з дня перепоховання Т. Г. Шевченка (замовник майданарбайтерів – НУ). "Прихильникам" видали пов’язки та прапори партії й відправили "слухати" виступ Ющенка на Чернечу гору. Дали по 30 грн. (фото з проплаченої акції – http://www.razom.org.ua/photos/11986/). Також від цієї організації 20-30 людей були присутні на акції "Свободу Юрій Луценку" (замовник – "Народна самооборона"). Дали 45 грн, видали футболки "Свободу Юрію Луценко" і сказали махати прапорами під Печерським судом.

Для незареєстрованих Вконтакті записи на стіні Руслана можна подивитися у причеплених файлах.

Такі кроки представників влади означають одне: влада боїться студентських протестів і готова зробити все можливе, щоб ці протести не отримали належного розголосу та були "розбавлені" лояльними до них заявами представників студентського самоврядування та провокаціями.

"Громадянський рух "Відсіч", студентська профспілка "Пряма дія" та ВМГО "Фундація регіональних ініціатив" переконані, що такі кроки можуть свідчити тільки про одне: керівництво профільного міністерства довело власну професійну неспроможність і усвідомлює, що наразі високою є загроза їх відставки. Студентські протести, котрі вже протягом півроку дозволяють піддавати постійному громадському моніторингу дії міністерства щодо прийняття нового законопроекту про вищу освіту, стали критично важливими для оцінки роботи керівництва МОНМС. Саме тому зараз очільники галузі роблять усе можливе, щоб нівелювати вплив вуличних протестів. Водночас, ми переконані, що вплив студентів та інших громадян на політику повинен посилюватись. Студентські протести довели свою ефективність і показали, що влада боїться вуличних виступів. Тепер час за викладачами, медиками та всіма тими, хто не вдоволений політикою уряду", – говориться у повідомленні організаторів кампанії проти деградації освіти, які подають контактний телефон 067-502-5727.


bagmut02.JPG
bagmut01.JPG
Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1306309583.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

REDTRAM

Завантаження ...

(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською