МАЙДАН

Карпачова наполягає на звільненні з-під варти учасника "податкового майдану" Сергія Костакова

Триває провадження Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової у справі щодо захисту прав учасників "податкового майдану" на свободу та особисту недоторканність. Наразі Ніна Карпачова спрямовує свої зусилля на обстоювання прав заарештованого Сергія Костакова, звернувшись до Печерського районного суду міста Києва з клопотанням про зміну йому запобіжного заходу на непов’язаний з триманням під вартою.

Як з’ясовано провадженням Омбудсмана, 22 листопада 2010 року під час перекриття протестувальниками вулиці Інститутської у місті Києві було пошкоджено автомобіль "Шкода-Октавія". За підозрою у скоєнні цього злочину 1 грудня минулого року працівники Шевченківського РУ ГУ МВС України в місті Києві затримали С. Костакова та пред’явили йому обвинувачення за частиною другою статті 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Шевченківським районним судом столиці йому було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У зверненнях Сергія Костакова та його захисника Володимира Лесика до Уповноваженого з прав людини зазначається, що слідчі органи обвинувачують заарештованого у вчиненні хуліганських дій під час акції протесту, які полягали у пошкоджені дзеркала автомобіля "Шкода-Октавія". У справі відсутні докази вини С. Костакова; його причетність до злочину підтверджується нечіткими показаннями водія та свідків, якими є виключно працівники міліції.

На думку Уповноваженого з прав людини, застосовуючи такий суворий запобіжний захід, як взяття під варту, судом не було враховано, що Сергій Костаков одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, батька та хвору на цукровий діабет і низку інших хвороб матір, працює начальником виробничої дільниці, інженером ЗАТ "Центртрубоізоляція", де позитивно характеризується, має постійне місце проживання у місті Києві. Крім того, С.Костакову лікарі встановили діагноз: хронічне порушення кровообігу.

Вчора мало розглядатися клопотання Уповноваженого з прав людини до Печерського районного суду міста Києва про зміну С.Костакову запобіжного заходу. Проте судове засідання вкотре було перенесено, але цього разу у зв’язку з перебуванням судді у нарадчій кімнаті по іншій кримінальній справі.

Ніна Карпачова сподівається, що 11 липня 2011 року, коли планується наступне судове засідання, суддя розгляне клопотання Омбудсмана та прийме справедливе рішення по справі С. Костакова, який вже сім місяців перебуває в Лук’янівському СІЗО.

21.06.2011р

Прес-служба Уповноваженого з прав людини
Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1308907996.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

REDTRAM
(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською