МАЙДАН

Семінар для «скотів-істориків» у КПІ, або як кандидати різних наук «учат уму разуму» фахових істориків

24 червня 2011 року у КПІ пройшов III міжвузівський науково-методичний семінар «Актуальні проблеми викладання історії України та історії української культури у вищій школі». Співорганізаторами цього заходу були Міністерство освіти і науки, Інститут інноваційних технологій і змісту освіти, КНУ ім.Тараса Шевченка, Асоціація істориків вищої школи України.

У складі оргкомітету.
Якименко Юрій Іванович - д.т.н., професор, перший проректор НТУУ «КПІ» (голова оргкомітету).
Храпатий Сергій Вікторович - к.ф.-м.н., начальник відділу гуманітарної освіти та національного виховання департаменту вищої освіти МОН.
Левківський Казимир Михайлович – к.і.н., професор, Заслужений працівник освіти, заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН.
Новиков Борис Володимирович – д.ф.н., професор, декан Факультету соціології і права НТУУ «КПІ».
Пижик Андрій Миколайович – кандидат історичних наук, доцент, заступник декана історичного факультету КНУ ім.Т.Шевченка, секретар науково-методичної комісії з історії МОН.
Костилєва Світлана Олександрівна – д.і.н., професор, завідувач кафедри історії ФСП НТУУ «КПІ».
Ковальський Борис Павлович – к.і.н., професор кафедри історії ФСП НТУУ «КПІ», співголова Асоціації істориків вищої школи України.
Лебедєв Ігор Кас’янович – к.і.н., доцент кафедри історії ФСП НТУУ «КПІ».
Рамазанов Шаміль Шахович – к.і.н., доцент кафедри історії ФСП НТУУ «КПІ».
Дахненко Марина Володимирівна – завідувач навчально-методичного кабінету кафедри історії ФСП НТУУ «КПІ».

На семінар, від імені МОН (фактично обязаловка), були запрошені завідувачі кафедрами історії України з багатьох ВНЗ України, фахові історики, доктори історичних наук. Після вітального слова Юрія Якименка, про сучасний стан і перспективи інформатизації української освіти взявся розповідати к.ф.-м.н. Сергій Храпатий (кандидатська дисертація на тему «Скейлінгові співвідношення для структуроутворення в рідинних системах на основі каолінів» захищена у 2007 році http://www.ukrdissers.info/disser_117099.html ). Відчуваючи себе визначним фахівцем не тільки в інформатизації української освіти, але й в українській історичній науці, швидко взявся вчити «скотів-істориків (дослівно)» як саме та що саме треба писати в підручниках, та як правильно розуміти й подавати українську історію. Особливо дісталося галицьким хлопцям, що є на його визначну думку (і на жаль, не тільки його), купкою зрадників в українському П’ємонті - Галичині.

Далі, чи то щоб яскравіше підкреслити ущербність українських істориків, чи то щоб дещо згладити враження від комісарського нахрапу головного міністерського гуманітарія, чи то щоб дати час осмислити реальність атмосфери семінару, два наступних доповідачі намагалися поділитися досвідом. Мультимедійних презентацій (Шевченко Володимир Петрович, к.ф.-м.н., проректор з науково-педагогічної роботи КНУ ім.Т.Шевченка), та розповісти про сучасний електронний підручник з історичних дисциплін: яким він має бути (Солошенко Світлана Григорівна – методист гуманітарної освіти відділення змісту вищої освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН).

Однак, аби про щось розповісти фахівцям потрібно тим самим займатися, а не тільки про те десь чути чи читати. Тож діалогу не вийшло й питання залишились без відповіді. Та й сучасні технології якось контрастували з атмосферою заданою Храпатим.

На допомогу Храпатому прийшов доктор політичних наук, головний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України Пахарєв Анатолій Дмитрович (http://www.ipiend.gov.ua/?mid=79 http://www.ukrdissers.info/disser_81788.html ). І хоча тема його доповіді була заявлена як «Шляхи підвищення взаємодії академічної та вузівської науки у процесі підготовки вузівських навчальних видань з історичних дисциплін», але і його певно дістали прокляті зрадники з українського П'ємонту, українські історики, які пишуть не так і не про те про хотілося б таваришам. Тож він ґрунтовно продовжив тему й стиль Храпатого.

Та на той час частина істориків усвідомили реальність. А саме, що зараз не 1933 і навіть не 1981 рік, що перед ними не інструктори ЦК КПУ, а вони не члени КПУ. Що за цими стінами готуються зустрічати 20-ту річницю Незалежності України, а люди що їх взялися вчити так само далекі від справжньої Історії України як і від сучасних інформаційних технологій. Тож близько 30 істориків, поважаючи себе як особистостей, українців і фахівців, залишили залу Вченої Ради НТУУ КПІ де проходило вказане дійство. Порадіймо за них!

Проте є багато запитань. Хто й навіщо, під виглядом поширення сучасних інформаційних технологій, займається брутальною ідеологічною обробкою зразку комуністичного минулого, за кошти державного бюджету? Чому фахові заходи проводяться в явно нефаховому навчальному закладі людьми упередженими й нефаховими. Людьми які або не знають що таке П’ємонт, або знають, але саме існування української держави для них є великою проблемою й особистою трагедією.

У демократичній державі вони мають право й на таку позицію. Вони можуть її викласти у підручниках, статтях, монографіях (електронних і паперових). Інша справа їх публічна образа українців – галичан та українських істориків, та ще й під прикриттям державних посад, котрі вони обіймають. Не маючи фахового авторитету та суспільної підтримки, не в змозі конкурувати з правдою, таварісчі намагаються цей брак компенсувати посадами й вказівками МОН.

Проте брехня є брехнею, що в паперовому вигляді, що у електронному. Тож доводиться її приховувати під виглядом цілком пристойних наукових заходів.

До речі цікаво, а в матеріали семінару оригінальні виступи товаришів Храпатого та Пахарєва буде записано?
falsh_history.jpg
Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1310217374.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

REDTRAM
(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською