МАЙДАН

Юрій Павленко відповідат​име у президента Януковича за дітей.

В Україні створено посаду уповноваженого з прав дитини – в адміністрації президента. Тепер за дотримання прав дитини відповідатиме колишній міністр в урядах Ющенка і Тимошенко, депутат-нашоукраїнець Юрій Павленко.

Віктор Янукович започаткував нову посаду уповноваженого президента з прав дитини і призначив на неї Юрія Павленка. В адміністрації президента створено Управління забезпечення діяльності уповноваженого. 36-річний Павленко був наймолодшим міністром спорту та молоді, він обіймав цю посаду спочатку в уряді Ющенка, а потім в обох урядах Тимошенко.

Влада залучає колишніх опозиціонерів

Спробу включення окремих представників опозиції до системи правлячої влади політолог Олексій Гарань не вважає чимось зовсім новим. У цьому зв'язку експерт пригадав екс-лідера «Пори» Владислава Каськіва, який приєднався до команди президента Януковича, коли очолив новоутворене Держагентство з інвестицій та національних проектів.

Гарань вважає, що очікувати від опозиціонерів великих зрушень у системі влади не варто. Здебільшого це ті люди, що й в опозиції не були в авангарді, зауважує політолог: «Павленко ніколи не був у перших шеренгах опозиціонерів, а Каськів лідером опозиції перестав бути ще за часів помаранчевої влади, тож той перехід не викликав багато здивувань».

В будь-якому разі, це не схоже на «зачистку» лав опозиції, як може здатися декому зі спостерігачів, каже доктор політичних наук, професор Ірина Кресіна. На її думку, Юрій Павленко добре знає свою справу, не мав великих проколів, працюючи міністром, тож його кандидатура є цілком адекватною новоутвореній посаді. Професор нагадує, що потреба у запровадженні окремого інституту спецуповноваженого з прав дітей давно дискутується, й це полегшить роботу Уповноваженого з прав людини Ніни Карпачової.

Невідповідність міжнародним стандартам

Голова «Жіночого консорціуму України» Марія Алексеєнко в інтерв’ю DW сказала, що створення спецпідрозділу з прав дитини підсилить увагу адміністрації президента до питань, пов’язаних із захистом прав дитини. Проте, на її думку, є кілька пересторог, на які слід звернути увагу: «Цей орган не відповідає міжнародним стандартам про уповноважених з прав людини (Паризьким принципам) – не зрозуміло, яким чином забезпечуватиметься незалежність дій Уповноваженого з прав дитини в рамках адміністрації президента».

Павленко заявив - буде продовжувати політику, яку проводив з 2005 по 2010 рік. І це в експертки викликає найбільше запитань, оскільки пріоритетом тоді, на її погляд, був не захист прав всіх без виключення дітей, а вузький підхід, що фокусувався на покращенні становища дітей сиріт та дітей, позбавлених опіки. «Безперечно, ці діти потребують спеціального захисту. Але такого ж захисту потребують діти, що у конфлікті з законом; діти-біженці; «діти-вулиці»; діти, хворі на ВІЛ-СНІД, діти, які зазнають насильства», наголошує правозахисниця Марія Алексеєнко.

Авторка: Ольга Веснянка
www.dw-world.de/dw/article/0,,15313881,00.html
Поділитися:
http://maidan.org.ua/static/news/2011/1313176286.html

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

Ми також вітаємо коментарі, доповнення та виправлення до текстів новин від всіх свідків подій, що згадуються в новинах. Пишіть на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини. Всі цікаві коментарі будуть оприлюднені.

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidanua.org і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу.

REDTRAM
(Copyleft) maidan.org.ua, 2001-2012
!!! Копілефт передбачає вільне розповсюдження із збереженням автури !!!
сайт розповсюджується згідно з ліцензією GNU для документації - переклад ліцензії українською