МайданМайдан-Південьновинистаттізаявифорум пошукконтакти  

"Одеса спілкується українською!"

02-06-2010 01:11 Одещина // Культура // URL: http://maidan.org.ua/static/southnews/1275430295.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Громадська організація «Одеса спілкується українською!», активісти інших організацій розпочали гуманітарну громадянську акцію, що має аналогічну назву.
Метою акції є значне збільшення кількості одеситів, що спілкуються у службових питаннях та повсякденні українською мовою. Адже не секрет, що україномовних громадян в Одесі значно більше, ніж нам намагаються довести. Однак позиція певних партій та організацій у цьому питанні є явно деструктивною. Згадаймо, що навіть обласна адміністрація одноосібним рішенням свого керівника вийшла зі складу засновників єдиної в Одесі української газети «Чорноморські новини». Відверто кажучи, самі україномовні одесити часто ніби соромляться своєї рідної мови, вважаючи за краще не виділятись із загалу й швиденько перейти на суржик, що у нашому місті вважається російською мовою.

Першим етапом акції стало розповсюдження інформації про її проведення в мережі Інтернет та друкованих виданнях. Однодумцям організаторів акції було запропоновано поширити дописи про акцію на різноманітних форумах, блогових платформах, на своїх власних сайтах. З перших днів оприлюднення інформації почалось доволі жваве коментування оголошення про акцію. До розповсюдження інформації відразу приєдналось більше 10 співтовариств у різних соціальних мережах. На жаль, не завжди читачі та коментатори навіть дотримуються елементарних вимог культурного спілкування.

За словами координатора громадської організації «Одеса спілкується українською!» Антона Сокольчука, реакція деяких читачів була доволі жорсткою і брутальною, включно з нецензурними висловлюваннями. Звичайно, найбільше негативу виплеснула російськомовна аудиторія мережі, до того ж, навіть не з українських теренів. Але це й не дивно, зважаючи на стійке несприйняття нашими російськими «друзями» всього українського. До речі, багато росіян навіть не задумуються, що з сучасними темпами поширення у Російській Федерації ісламу, проблема зникнення державної мови у найближчі десятиліття можне гостро постати і в самій Росії. Така ж ситуація складається з китайською присутністю у Приморському краї. Інший аспект, що наближає сучасну українську ситуацію до російської історії. У ХVІІІ – на початку ХІХ століття вищі кола російського суспільства спілкувались виключно іноземними мовами – французькою та німецькою. Російська мова зберігалась лише завдяки селу, глибокій провінції. І якби не заходи російської інтелігенції – чи існувала б російська узагалі?

Здивувала позиція деяких Інтернет-видань, які через невеликий проміжок часу повидаляли зі своїх сторінок інформацію про акцію. Проте, незважаючи на всі негативи, певного розголосу акція вже набула.

У планах ГО «Одеса спілкується українською!», після досягнення достатньої присутності в одеському та загальноукраїнському інформаційному полі – проведення різноманітних флеш-мобів, виставок, інших культурних заходів. На думку організаторів, дана акція не повинна проходити стандартно – з агітаційними наметами та збиранням підписів. Значно більше користі буде від кожного українського слова, сказаного прибічниками заходу на вулиці, у транспорті, на роботі.

Всі подробиці перебігу акції можна буде прочитати у блозі координатора за адресою http://asokol2010.hiblogger.net та на сторінках учасників.

Андрій Соломін, кореспондент Інтернет-видання «Політінформ-Одеса»


Обговорити цю новину у форумі

02-06-2010 01:11 Одещина // Культура // URL: http://maidan.org.ua/static/southnews/1275430295.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.

  Ваша участь :
Ви теж можете додавати новини на "Майдан"! Читайте як!
Слідкуйте за нами
на Twitter
Найкраще з Майдану
на Facebook
ПРЯМА ДІЯ:
Назви ім'я - нехай свіча не згасне
Захисти Україну! Зупини законопроект про мови
Збираємо докази спотворення волевиявлення!
  Опитування :
“Чим є для Вас право знати?”

Переглянути результати >>>

  СТАТТІ :
Галина Титиш: Смерть в об’єктиві
Олег Мартыненко: Как «доблестные» милиционеры развели двух сельских женщин
Людмила Ямщикова: Маніакально-репресивний психоз (с)
Наталія Богренцова: На порозі Універсального Періодичного Огляду прав людини
likenotepad: Херсонский водоканал: хождение по мукам. (Эпилог..?)
  Цікавинки від RedTram:
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua