Довідка:Правила Форумів Майдану

Матеріал з Maidan Wiki
(Перенаправлено з ПравилаФорумівМайдану)
Перейти до: навігація, пошук

ПРАВИЛА поведінки на форумах (останнє оновлення - 09.09.2015)

Правила форуму ДУЖЕ суттєво змінені 09.09.2015

Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг", яка забезпечує діяльність сайту maidan.org.ua і приймає на себе відповіадльність за його зміст та функціонування, згідно класифікатору видів економічної діяльності є, крім всього іншого, різновидом "асоціації, які створені з метою встановлення соціальних контактів, такі як масонські ложі тощо" (це дослівна цитата з КВЕД-2010: Клас 94.99 Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.)

Кожен учасник форуму має бути свідомим, що кожним дописом на форумі, а також кожним прочитанням допису на форумі, він бере участь в діяльності "масонської ложі тощо", а масонські ложі, як загально відомо, є закритими і дуже таємними організаціями, куди кого завгодно не беруть. Тому модератори форумів можуть обмежити доступ до форумів згідно таємних, тільки їм відомих правил.

Модератори форумів обираються і звільняються таємною процедурою керівництвом "Майдан Моніторингу". Вони 1. завжди праві, 2. якщо вони неправі, то їх рано чи пізно забанить керівництво, або не забанить. На то воно, керівництво і є масонська ложа тощо.

І пам'ятайте! В нас дуже довгі руки!

Кінець правил нової епохи

--- А далі написані правила до 09.09.2015. Сприймайте їх як історичний документ, який свідчить про еволюцію форуму.


Правила - це колективна праця учасників форумів. Вони постійно доповнюються та вдосконалюються.

І. ВСТУПНЕ

Написати матюк на паркані багато розуму не треба. НЕ написати матюк на паркані у відповідь - то є природня та здорова реакція будь якої психічно здорової людини.

Подібного абсолютного рефлексу ще не виробилося стосовно Інтернет форумів. Метою цього твору є сприяння виробленню такого рефлексу на форумі Майдану.

На Майдані дозволено все, що не заборонено цими Правилами.

Незнання Правил не звільнює від відповідальності за їх порушення.

Екзальтація, ажітація, шляхетний гнів, алькогольне та наркотичне сп`яніння, побічна дія ліків, фази Місяця, гормональний вибух, ґазават, Ющ -- тюхтя, Хам -- урка, ТЮля -- варовка, то що,-- жодним чином не виправдовуть порушень цих Правил.

Читайте і не кажіть, що не читали!

ІІ. ЗАГАЛЬНЕ (ПОРУШЕННЯ І НАСЛІДКИ)

0. Підміна обговорення теми образами опонента, опонентів, інших учасників форуму


Прямі образи учасників форуму, висловлені як у формі "Петя - дурак", так і у формі "Каков дурак этот Петя!", вилучаються модератором незалежно від того, чи дійстають вони відповідь у тому ж дусі, чи ні.

Розмови між учасниками форуму, що містять виключно особисті випади (тобто - не містять нічого більше, незалежно від наявності прямих брутальних образ), вважаються офтопіком та можуть бути видалені модератором без попередження.

1. Відверта та тупа провокація та відповідь на неї.


У разі будь яких відповідей на відверті та тупі провокації вилучатися будуть повідомлення і провокатора, і того, хто відповідає. Без огляду на зміст та персоналії.

Дефініція відвертої та тупої провокації та відповіді на неї. Це дуже просто: "Дурак!" - "Сам дурак!", або "Гав" - "Гав".

І обидва ідуть у смітник історії. Ніяких обговореннь. Ніяких волань про цензуру.

Якщо "Дурак!" не отримує відповіді, то на розсуд адмінгрупи - закривається на обговорення і йде в архів еволюційним шляхом або - вилучається.

Для тих, хто не в змозі узагальнювати самостійно наводимо конкретні приклади із життя форуму.

Відвертою та тупою провокацією також вважаються означені теми:

 1. в України як держави немає майбутнього
 2. в України як держави немає минулого
 3. українців як окремого етносу не існує
 4. українська мова є діалектом російської (чи польської)
 5. Голодомору не було
 6. та їхні модифікації;

рівно як:

 1. у Майдану немає майбутнього
 2. на Майдані нема з ким поговорити
 3. на Майдані нема людей певного типу (освічених, культурних і т.п.)
 4. на Майдані є тільки (або переважно) люди певного типу (неосвічені, некультурні і т.п.)
 5. на Майдані погані правила
 6. та їхні модифікації.

Безумовною провокацією вважатимуться заклики на фізичного насильства над учасниками форуму типу

 1. вас всіх треба розстріляти
 2. а ну давай зустрінемося і я тобі пику начищу

2. Провокація у вигляді оффтопіку


Цей сайт - про українську та іноземну політику та громадянську активінсть (як в Україні, так і за кордоном). Вичерпний перелік тем, які висвітлює Майдан, наведений тут http://maidan.org.ua/nasha-informpolityka/

Повідомлення про таємниці схуднення на Вільному форумі є відвертим офтопіком та вважаються провокаціями апріорі. Деякі теми виокремлені в свої тематичні форуми (дивіться "Особливості тематичних форумів").

Якщо офтопік, котрий не підпадає під тематику якогось з тематичних форумів, дістає будь яку відповідь - то вбивається на місці або йде в архів закритим на обговорення (щойно його бачить адмінгрупа), або (якщо не бачить) еволюційним шляхом.

Багаторазове повторення одного тексту (а також лінку на один і той же текст) ідентифікується як злісний спам незалежно від змісту та вилучається модератором, коли в нього до цього доходять руки.

Примітка: конструктив - одне з головних прагнень цих форумів.

3. Мовне питання


Будь-які спроби нав"язувати мову спілкування вважаються провокацією. Просимо не реагувати та не втягуватися у безплідні суперечки.

Користувачі форуму самі обирають мову спілкування. На форумі постійно використовується українська, російська та англійська мова, а також "язик падонкафф", на сайті часто публікуються новини білоруською мовою, з"являлися статті польською мовою, повідомлення молдавською та на суржику.

Всі дискусій щодо розвитку української мови та її місця у суспільному житті та всесвіті ведуться на мовному форумі.

4. Матюки та ненормативна лексіка


Ми не встановлюємо лексичні норми.

Безвідносно до п.0 і не обмежуючи його, рекомендується уникати матюків і подібних до них слів у заголовку, в перших реченнях та перших абзацах постингу, а також у ніках. У випадку поганого (або хорошого) настрою адміна такий постінг може бути видалено.

Спробуйте поберегти ці безперечно емоційно сильні слова на завершення вашої думки. Це корисно й тим, що у процесі "приберігання" ви можете виявити що можна обійтися і без такого лінгвістичного допінгу.

Слова "хохол", "кацап" та "жид" оголошуються словами, наближеними до матюків, з такими самими правилами їх "вживання".

5. "А шо ето ви здєсь дєлаєте?"


Як виникає нестерпне бажання задати таке чи подібне до цього запитання - читайте "Хто ми".

Як виникає бажання спитати когось із дописувачів "а ти хто такой? хто тєбя уполномочіл? а хто тєбя фінансіруєт?" - в архівах.

Користуйтеся пошуком на им"я персони, що вас зацікавила. Переконайтеся, що на ці питання відповідей ще не з"являлося - тоді вперед.

Дуже рекомендуємо читати форуми кілька днів до першого власного повідомлення. Гарантовано зменшує число флеймів та закидів новачкові.

6. Балачки сам із собою та розщеплення особистості


Забороняється розміщення в одній гілці повідомлень однією особою під різними ніками. Такі повідомлення вилучатимуться. Виняток становить розміщення першого повідомлення в гілці (новини, передруку статті, посилання на інформацію тощо) під одним ніком і подальша участь в обговоренні під другим.

Розмови сам із собою під одним чи різними ніками дозволяються тільки за умови надання адмін-групі довідки від психіатра про наявність синдрому розщепленої особистості (multiple or split personality disorder).

У разі відсутності довідки такі розмови будуть вилучені,а також можуть бути підставою для видачі адмінгрупою відповідної офіційної довідки з розміщенням її на видному місці на сайті.

7. Зловживання увагою


Дуже не вітаються на форумі вияви маніакальної докучливості та/чи манії величі у вигляді започаткування нових гілок з питань, що вже обговорюються на перших двох сторінках форуму.

Якщо таке нове повідомлення містить нову інформацію з питання, що вже обговорюється на форумі, адміністрація на свій розсуд вправі перенести таке повідомлення до відповідної гілки.

Якщо таке нове повідомлення містить винятково власну думку дописувача з певного питання, адміністрація вправі зробити попередження і перенести повідомлення до відповідної гілки. У разі неодноразового порушення з боку однієї особи (незалежно від того, чи маскується вона під кількома ніками), такі повідомлення вважатимуться спамом і вилучатимуться.

8. Caps Lock"


Не кричіть у заголовках повідомлень. Будьте стриманими і бережіть очі тих, хто читає ваши дописи. У вашому розпорядженні достатньо смайликів, щоб висловити свої емоції чи збудження. Адміністрація виправлятиме ваші воплі на нормальні літери з попередженням, а у разі неодноразового порушення одним дописувачем вилучатиме такі повідомлення.

9. Обговорення дій модераторів


Обговорення дій модераторів карається тимчасовим обмеженням права дописувати на форум ( баном ). Термін обмеження визначає черговий модератор. Він і сповіщає порушнику про бан і його термін. Претензії щодо бану, висловлені інакше ніж обгрунтованою скаргою на admin@maidan.org.ua, караються аж до вічного бану.

ІІІ. ОСОБЛИВЕ

1. Передруки


Якщо ви подаєте на форум передрук із іншого джерела, обов"язково додавайте посилання на першоджерело та автуру та робіть позначку "(/)" Якщо цей передрук не може бути класифікований як поточні новини, додавайте також ваші коментарі - чому ви вважаєте цей текст цікавим для читачів сайту. "Воно і так зрозуміле" за коментар не вважається.

У разі відсутності таких посилань та/чи коментарів або позначки ваш передрук може бути видаленим адмінами.

2. Порожні повідомлення


Повідомлення, що складаються тільки з назви та не містять всередині змістовних текстів, автоматично позначаються знаком мінус у дужках (-) наприкінці назви повідомлення в списку.

Це сигнал читачам, що повідомлення можна не відкривати, крім випадків, коли ви хочете на нього відповісти.

Якщо ви відповідаєте на порожнє повідомлення - прибирайте (-) з назви.

3. Лінки


Якщо повідомлення містить в собі тільки лінк на певний текст, або такий лінк є головним елементом постингу і постинг явно не містить інших самоцінних для уваги читачів елементів, автор зобов'язаний вмістити у заголовку помітку "(л)" чи "(лінк)". За відсутності такої позначки постинг може бути вилучено.

Лінк обов*язково повинна супроводжувати назва, автура та джерело матеріалу, на який він вказує. Якщо матеріал, на який вказує лінк, не можна класифікувати як поточні новини, дуже бажано також супроводжувати його коментарем, який пояснює, як цей матеріал стосується теми, або, якщо це повідомлення утворює нову тему - чим він цікавий для читачів Майдану. У разі відсутності таких посилань та/або коментарів адміни можуть відалити повідомлення з лінком.

Копіювання матеріалів з сайту А на сайт Б з подальшою публікацією лінка на сайт Б, а не А (при умові, що сайт Б не Майдан) прирівнюється до спам-реклами. Відмаза "плюс наш коментар" - не приймається. Хочте дати коментар - давайте два лінки, один - на оригінал, другий - на коментар, або розміщуйте коментар прямо тут на Майдані.

4. Особливості тематичних форумів


Деякі теми виокремлено у свої форуми.

"Крим" - форум присвячений проблемам розвитку кримськотатарського народу та Криму як частини України. Форум модерується від офтопіку та екстремального слововжитку.

"Культура" - форум охоплює літературу, музику, мистецтво: усе, про що можуть поговорити культурні люди (не можна ж весь час говорити про українську політику) і що не ввійшло в інші тематичні форуми.

Модерується від екстремального слововжитку стосовно співрозмовників чи інших учасників форуму. Інші випадки вживання ненормативу вважаються тут культурним явищем.

"Освіта і наука” - форум, відповідно, про освіту і науку. Немодерований форум.

"Мова" - форум присвячений обговоренню розвитку української мови. Офтопік може бути замодерований.

"Філософія, релігія, духовність" - оскільки теми філософії, релігії та духовності є надзвичайно особистими, всі учасники дискусій на цьому форумі повинні бути особливо коректними. Це означає, що категорично не дозволяється висловлювати зневажливі персональні оцінки тієї чи іншої конфесії, віросповідання, світогляду; також категорично забороняється атакувати особу того чи іншого дописувача за те, що цей дописувач має певні філософсько-світоглядні або релігійні переконання. Суперечки на теми вірісповідання дозволяються лише конструктивні, без вище позначених персональних оцінок та атак. У разі порушення цього правила, а також у випадках заклику до міжконфесійної ворожнечі, повідомлення порушників будуть негайно видалені, а самі порушники попереджені. У випадку повторного порушення доступ порушників на форум буде заблоковано.

"Наша історія" - форум присвячений історії України. Оскільки у цьому форумі братимуть участь вчені та студенти-історики, публікуватимуться наукові роботи та реферати, вестимуться дискусії, модерація цього форуму буде особливо жорсткою, щоб надати форуму своєрідний науковий ухил. Всі особисті образи, нецензурні та жаргонні вислови, а також будь-які закиди щодо неповноцінності будь-якого народу будуть знищуватися модераторами Форуму "Наша Історія".

"Гумор" - на форумі вітається саме гумор. За мовою ніхто не слідкує і не збирається.

"Без Гальм" - немодерований форум тільки для дорослих

ІV. ПРОЦЕСУАЛЬНЕ

1. Ідентифікація учасників форуму.


Дописувачі форуму самі вирішують, як підписуватися, розкривати своє реальне ім"я, прізвище, інші факти своєї біографії чи ні. Будь яка спроба примусу до вживання або невживання реальних імен та / чи розкриття таких персональних даних без згоди відповідної особи вважається провокацією незалежно від мети та обставин.

Зареєстровані на форумі мають свої профілі, на які можна потрапити натиснувши на нік.

Якщо вас хвилює ідентифікація ваших повідомленнь, то реєструйтеся та користуйтеся логіном.

Скарги на фальшування дописів та ніків від учасників, що не зареєструвалися та не скористалися логіном, не розглядаються.

Власник зареєстрованого на сайті ніку, може попросити адмінгрупу заборонити використання іншим учасником форуму ніку, котрий може ввести в оману відносно авторства допису (наприклад: граматичне, фонетичне дублювання ніку). Остаточне рішення в вирішенні таких конфліктів приймається Адмінгрупою.

Якщо людина хоче представити на Форумі себе кимось іншим, то вона це може зробити. Нік цієї віртуальної особи не повинен співпадати з іменем іншої реальної людини, організації або топоніма з теперішнього чи минулого часу. У випадку, якщо реальний персонаж викликає сталі негативні асоціації у більшості дописувачів та читачів форуму, не дозволяється використання імені такого персонажа у словотворі форумного ніку (приклади - "Персонаж-ХХІ", "НеПерсонаж", "Новий Персонаж", тощо).

Категорично забороняється розкриття чужих логінів (ніків) ким завгодно і за якого завгодно приводу, крім випадків, коли людина сама представляється. Розкриття чужих логінів карається вічним баном.

2. "Караул! Модератори! Витріть це неподобство!"


Якщо ви хочете привернути увагу модераторів до порушень правил форуму, ви можете це зробити натиснувши на кнопку СКАРГА зліва під текстом повідомлення. Будь ласка, в тексті скарги вказуйте що саме порушено.

Заклики до модерації без посилань на конкретні пункти правил приречені на ігнор з боку модераторів.

V.ПРИКІНЦЕВЕ

16. Модератори діють відповідно до цих Правил, керуючись власною правосвідомістю та принципами Майдану, і не зобов'язані пояснювати свої дії - читайте Правила. Питання "За что?!" кваліфікується, з огляду на можливість читати Правила, як злісний офтопік. Зауваження та попередження, які робить модератор, може мати форму тимчасового обмеження дописування на форум, про тривалість обмеження модератор оголошує в попередженні або зауваженні.

17. У разі систематичного (більше трьох разів) порушення Правил з боку конкретного учасника його доступ до форуму може бути блоковано адмінгрупою на необмежений термін. Вирішення питання про амністію знаходиться у винятковій компетенції адмінгрупи.

18. Якщо вам не подобається щось з вищенаведеного то або пропонуйте зміни та доповнення, або йдіть на інші форуми. Вас ніхто сюди силою не тягнув та ніхто не тримає.

19. Всі випадки бану на форумах заносяться в список - забанені на форумах

VI. Журнал змін

09.09.2015 - переписано УСЬО. Начальник. Підпис. Печатка

25.04.2012 - додано про неприпустимість розкриття персональних даних

24.04.2012 - правки в зв'язку зі зміною форумного двигуна

07.12.2011 - редакційні правки (розділ І та п. 2 розділу ІІ)

09.10.2011 - редакційні правки (прибрані згадки неіснуючих форумів)

03.03.2011 - доданий список забанених на форумі

23.12.2010 - внесені редакційні правки, пов`язані з ліквідацією деяких форумів

31.05.2005 - доданий це журнал; змінена назва форуму "Релігія та Духовність" на "Філософія, релігія, духовність" на прохання учасників форуму.

28.12.2005 - доданий новий форум "Закордон".

24.03.2006 - додані нові зразки лайки. Ганьба обом "передовікам соцзмагання!!!!" (ред. - Пані)

19.05.2006 - змінений розділ про порожні повідомлення в зв`язку з переходом проставлення позначки порожнього повідомлення на автомат.

26.06.2006 - правила перенесені на Вікі та переформатовані. Доданий форум "Європейський клуб".

20.04.2007 - в п.13 додані слова "або топоніма", в п.12 доданий форум "Комунальна Революція"

01.10.2007 - в п.13 додані слова "та / чи зумисне розкриття таких персональних даних без згоди відповідної особи"